Samsung İnternet Geçmişi Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Samsung İnternet Geçmişi Silme

Bir tür Android işletim sistemi yüklü olan Samsung akıllı telefon ya da akıllı tabletleri üzerinde yer alan tarayıcılar üzerinden siz farkında olmasanız dahi internet geçmişi kaydı tutulmaktadır. Bu geçmiş kayıtları sayesinde yapmış olduğunuz aramalar daha kolay bir hal alır ve bununla birlikte aramak istediğiniz şeylere çok daha kolay bir şekilde ulaşabilme imkanına erişirsiniz. Fakat herkes bu konuda bu tarz olumlu düşüncelere sahip değildir. Kimi kişiler internet geçmişi silme işlemlerini gerçekleştirmek isterler. İşte bugün bu konu üzerine değinecek ve sizlere Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemlerini nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

Samsung İnternet Geçmişi Nasıl Silinir?

Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemleri çeşitli farklı tarayıcılar üzerinden yapılabilmektedir. Fakat biz Android telefonlarda tanımlanmış olan internet tarayıcısı üzerinden arama geçmişi silme işlemlerinin nasıl yapılacağına değineceğiz. Siz de bu aşamaları takip ederek birçok farklı tarayıcı üzerinden Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemleri için ilk olarak İnternet tarayıcısını açmanız gerekiyor. Tarayıcıyı açıktan sonra yapmanız gereken ilk şey tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan “Daha fazla” seçeneğine tıklamaktır. Ardından karşınıza gelecek seçeneklerin arasından “Ayarlar” butonunu tercih etmeli ve “gizlilik” bölümüne giriş yapmalısınız. Böylece “Kişisel verileri sil” butonuna tıklayarak Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemlerini gerçekleştirmek için karşınıza gelecek olan menüye ulaşabilirsiniz.

Bu bölüm üzerinden yapabileceğiniz birçok farklı şey yer almaktadır. Tarama geçmişi silme, ön bellek silme, çerezler ve site verileri silme, parolaları silme, verileri otomatik doldur seçeneği ilke kaydolan verileri silme ve konum erişim verilerini silme gibi seçenekler sayesinde çeşitli kayıtları silebilirsiniz. Tarama geçmişini seçtiğiniz taktirde internet geçmişiniz de kalıcı bir şekilde silinecektir. Bununla birlikte çerezler ve site verilerini seçtiğiniz zaman hesabınıza giriş yapmış olduğunuz sitelere bir kez daha giriş yapmanız gerekecektir. Aynı şekilde parolaları silmeyi tercih ettiğiniz taktirde tarayıcınızın sizin yerinize hatırladığı ve bir siteye ya da hesaba giriş yaparken kullanmakta olduğunuz şifreler de kalıcı bir şekilde silinecektir. Bu nedenle herhangi bir site ya da hesaba ait şifrenizi hatırlamıyorsanız bu seçeneği işaretlemenizi önermeyiz.  1

Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemleri için sadece “Tarama geçmişi” seçeneğini işaretlemeniz ve ardından “Sil” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sırada karşınıza bir uyarı penceresi gelirse bu seçeneği de onaylayarak Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz.

Samsung İnternet Geçmişi Silme yollarından bir diğeri ise tarayıcının sağ alt kısmında yer alan “Yer İmleri” seçeneğine bastıktan sonra açılacak olan menünün sağ bölümünde yer alan “Geçmiş” butonuna dokunmaktır. Böylece silmek istediğiniz site girişlerine basılı tutabilir ve ekranın sağ üst bölümünde yer alan “Sil” butonuna basabilrsiniz. Böylece Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemlerini de tek tek gerçekleştirebilirsiniz. İndirme ve Video geçmişiniz de aynı zamanda bu bölümde yer almaktadır. İsterseniz bu iki seçeneğinde altında yer alan küçük kutucuğu doldurarak “Sil” butonuna basabilir ve Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemlerinin sonuna gelebilirsiniz.

Yukarıda yer alan anlatıma benzer şekilde Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox ve benzeri tarayıcılar üzerinden Samsung İnternet Geçmişi Silme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Tarayıcı Verilerini Silerek İnternet Geçmişi Nasıl Silinir?

Samsung İnternet Geçmişi Silme  işlemleri ile ilgili olarak çok daha kalıcı bir yol yer almaktadır. Örneğin Google Chrome üzerinden bir anlatım yapacak olursak, telefonunuzda yer alan “Ayarlar” bölümüne girdikten sonra “Uygulamalar” seçeneğine basmalı ve ardından “Uygulama Yöneticisi” seçeneğine tıklamalısınız. Böylece yüklenen kısmın altında yer alan uygulamalar bölümü üzerinden “Google Chrome” ya da bir başka uygulamayı seçebilirsiniz. Bu bölümde karşınıza iki seçenek gelecektir. Bunlardan ilki Ön belleği temizle, ikincisi ise “Veriyi Sil” seçenekleridir.

2

Ön belleği temizlediğiniz taktirde sadece tarayıcınıza ait ön bellek silinecektir. Bununla birlikte “Veriyi Sil” seçeneğini kullanarak uygulama üzerinde kaydedilmiş olan tüm verileri sıfırlayabilir ve mobil tarayıcınızı ilk günkü haline geri döndürebilirsiniz. Böylece aynı tarayıcıyı bir kez daha açmak istediğiniz zaman karşınız aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir.

3

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz