Sanalika Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Sanalika Şifremi Unuttum

Türkiye’de sanal oyun oynama alışkanlığına sahip olan birçok ismi bünyesine çekmeyi başaran Sanalika, Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilen ve sanal dünya üzerine kurulmuş olan oyun temelli büyük bir sosyal platform olarak tanımlanmaktadır. Peki, Sanalika tam olarak nedir, “Sanalika şifremi unuttum” diyenler ne yapmalı? Sanalika parolası unutulduktan sonra şifre yenileme, şifre sıfırlama işlemi mümkün mü?

Sanalika Nedir?

% 100 Türkçe dil seçeneği sunması avantajını sonuna kadar kullanan ve “şimdi ücretsiz üye ol” seçeneği ile kullanıcıyı kendine çekmeyi başaran Sanalika üzerinden birçok farklı oyun oynayabilme, oyun oynarken diğer insanlar ile etkileşim kurabilme, sanal para ile bazı ürünler satın alma ya da oyun içerisinde bazı ürünler satıp sanal para kazanabilme gibi seçenekler mevcuttur. Sanalika’ya kayıt olurken elektronik posta adresi, şifre, gün – ay ve yıl belirten doğum tarihinin girilmesi ve gizlilik koşullarının kabul edilmesi gerekmektedir. Diğer taraftan Sanalika’ya üye olurken Facebook hesabınız ile de profil oluşturma şansına sahipsiniz. Sanalika’nın üyelik kabul etmesi için en büyük koşul ise en az 13 yaşında olunması gerekliliği. Sanalika’nın politikaları gereği 13 yaş altında herhangi bir üyenin platforma kabulü söz konusu olmuyor.

Sanalika, sanalika.com ve Facebook üzerinden bağlanabileceğiniz bir oyun platformu olmak ile birlikte bu platform üzerinde barlara, kafelere gidebilir, müzik dinleyebilir, kendinizi doğada gezintiye çıkarabilir, bir ev satın alıp bu evi kendi zevkinize göre tasarlayabilir ve hatta arkadaşlarınızı bu eve davet bile edebilirsiniz. Sanat galerilerinin bile yer aldığı Sanalika isimli oyun platformu her geçen gün daha da çok ilgi görmektedir.

Sanalika Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Sanalika.com adresi üzerinden sosyal oyun platformu olan Sanalika sitesine girdikten sonra karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşeye bakmanız gerekiyor. Bu bölüm üzerinde Facebook ile giriş yapma seçeneği, kayıt olma seçeneği ve e-posta adresi ve şifre girerek platforma giriş yapma seçeneği bulunuyor. Eğer ki platforma Facebook hesabınız ile kayıt olduysanız ve şifrenizi hatırlamıyorsanız yapmanız gereken hiçbir şey yok. Sadece en sağda bulunan Facebook logosuna basıp Facebook ile platforma bağlanmanız yeterli olacaktır.

Ama diğer taraftan bir e-mail adresi vasıtası ile Sanalika’ya kayıt olduysanız da “şifre” bölmesinin hemen altında yer alan “şifremi unuttum” şeklindeki yazılı ifadeye tıklamanız gerekecektir.

sanalika1

“Şifremi unuttum” butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir bölme açılacak. Yeni bir şifre alabilmek için gerekli olan doğrulama kodu ya da doğrulama bağlantısının tarafınıza gönderilebilmesi için e-posta adresinizi eya kayıt olurken belirlediğiniz avatar nickinizi bu bölgeye yazmanız gereklidir. Gerekli bilgileri yazdıktan hemen sonra “ben robot değilim” ifadesine tik atıp “gönder” butonuna basıyorsunuz. “Ben robot değilim” bölgesinde bazen sizin bir makine olmadığınızı anlamak için bazı görsel sorular ya da basit çarpma, toplama işlemleri sorulabilir. Bu basit soruları doğru cevaplamazsanız yeni bir şifre alamazsınız.

sanalika2

E-posta adresinize şifrenizin gönderilmesini talep ettikten sonra da aşağıdaki ekranla karşılaşıyorsunuz.

sanalika3

E-posta kutunuzu kontrol edin ve şifre hala gelmediyse karşınıza çıkan “yeniden gönder” ifadesine basın. Eğer ki mail geldiyse mailin içinde yer alan bağlantıya tıklayıp Sanalika şifrenizi sıfırlayın ve oyuna devam edin.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz