Sanalpazar Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Sanalpazar Üyelik İptali

Sanal pazar GOLD tarafından kurulmuş hem ürün satımına hem de ürün alımına imkan tanıyan bir tür e ticaret kuruluştur. Siteye üye olan kişilerin üç aşamalı bir doğrulama işleminin ardından yasal çerçeveler içerisinde istediği konularda sanal pazarlar açmasına imkan veren bu sitenin kazancı ise ürünlerden komisyon olarak yüzde 5 oranında bir ücret almasıdır. GOLD garantisi altında olduğu için oldukça güvenilir bir hizmet veren Sanal pazar, e ticaret konusunda oldukça ön planda olan sitelerden biridir. Fakat hangi site olursa olsun üyelik iptali başlı başına bir sorun olmuştur. Sanal pazar sitesi de üyelerinin üyeliklerini iptal ederek hesaplarını silmesini istemez. Zira her bir ürün satışı üzerinden yüzde 5 oranında komisyon alması ile birlikte ne kadar çok üye o kadar çok kazanç mantığı vardır. Fakat kimi kişilere göre alınan bu komisyon ücreti oldukça fazladır. Bu nedenle de üyelik iptali gerçekleştirmek isteyen kişi sayısı da artmaktadır. Bununla birlikte Sanalpazar Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kitlenin genellikle ortak paydaya düşen sebepleri ödeme sırasında çıkan satıcı ve alıcı arasındaki anlaşmazlıklardır. Bu tür yaşanan olumsuz hadiselerden dolayı da insanlar giderek alışveriş yapmaktan da ürün satmaktan da soğumaya başlayabilir.

Sanalpazar Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Sanalpazar Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin site içerisinde sahip oldukları üyelik hesabı üzerinden bu işlemi gerçekleştiremezler. Sanalpazar sitesinde ortaya herhangi bir karışıklık çıkmaması açısından doğrudan doğruya üyelik iptali işlemini gerçekleştirmenin önüne geçilmiş durumdadır. Sanalpazar Üyelik İptali işlemlerini yapmak isteyen kişilerin ise iletişim bölümü üzerinden site yöneticileri ile doğrudan irtibat kurması gerekmektedir. Bu bölüm sadece üye girişi yapan kişilere açık olacağı için öncelikle siteye ve hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından yazımızın sonunda yer alan “İletişim” linkine tıklayabilirsiniz. Bununla birlikte site içerisinde yer alan “Mesaj” bölümü üzerinden üyelik iptali konusunda da bir mesaj göndermeniz mümkündür. Siteye giriş yapabilmek için yapmanız gereken şey ise ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Üye Girişi” bağlantısına tıklamaktır. Bu bağlantıya tıklayan kişilerin karşınıza hesaba giriş ekranı gelecektir. Bu ekranda e posta adresi ya da üye adı ile birlikte şifrenin girilmesi gerekmektedir. Ardından da güvenlik resminde yer alan güvenli kodlarını ilgili metin kutucuğuna girmeniz gerekir. Sayı ve harflerden oluşan bu güvenlik kodunu doğru bir şekilde giren kişiler “Giriş Yap” butonuna tıklayabilirler.

Sitenin sağ üst köşesinde yer alan simgelerden “Mesaj” simgesi olana tıklamanız halinde sizi iletişim sayfasında doğrudan gönderecektir. Aynı zamanda bu sayfa yazımızın sonunda yer alan link ile aynı sayfadır. Fakat daha önce üye girişi yapmadıysanız sizden üye girişi yapmanız istenecektir. Biraz önce bahsettiğimiz adımları takip ederek üye girişi yapmanız halinde ise üyelik iptali konusunda bir mesaj gönderebilirsiniz.

Sanalpazar Üyelik İptali için göndereceğiniz üyelik iptali içerikli mesajın ardından kısa bir süre içinde size geri dönüş yapılacaktır. Bu esnada alım ya da satım ile ilgili olarak işlemi sürmekten olan bir tür alışverişiniz varsa üyelik iptali işlemini gerçekleştiremeyebilirsiniz. Zira borç ya da alacak konumunda olan kişilerin mağdur olmamaları açısından öncelikle site ile olan ilişkilerinin maddi açıdan da tam anlamı ile kesilmesi hukuki açıdan en doğrusu olacaktır. Bu nedenle de Sanal pazar yetkilileri tarafından bu konu hakkında sizden bazı isteklerde bulunması normaldir. Elbette sizden para isteyen, hesabınız ile ilgili özel bilgi isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Mesajın yönetime gittiğinden de emin olunuz. Bununla birlikte mesaj içerisinde üyelik iptalini gerçekleştirme sebebinizi de girmeniz halinde Sanalpazar bu konu hakkında çeşitli geliştirmeler ve iyileştirmeler yaparak üyelerine daha iyi bir hizmet sunabilir. Zira birçok konuda müşteri isteklerinden yola çıkarak ürün kaliteleştirme ya da yeni ürün üretme gibi gelişmeler ortaya çıkar. Sanalpazar üyelik iptali sebebinizi de yazdıktan sonra üyelik iptali işleminiz neredeyse bitmiş sayılır. Artık tek yapmanız gereken yönetimin size göndereceği geri dönüş cevabını beklemektir. Böylece herhangi bir sorun olmadığı takdirde hesabınız başarılı bir şekilde silinecektir.

Sanalpazar Üyelik İptali için TIKLAYINIZ!

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz