Şekerbank Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Şekerbank Hesap Açma

Her geçen gün artan banka sayısı ile 18 yaşını aşmış neredeyse her bireyin en az bir bankadan açılmış hesabı bulunmaktadır. Çalışan bireylerin, emeklilerin, ev hanımlarının, üniversite öğrencilerinin gibi tüm bireylerin ceplerinde en az bir bankamatik kartı vardır. Hepimizin bildiği birçok yerde şubesi ve adım adım ATM’lerine rastladığımız Şekerbank, sunduğu hizmet ve ayrıcalıklarla her geçen gün artan müşteri sayısıyla çalışmaya ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Biz bu yazımızda Şekerbank hesap açma, başvuru sürecinde istenilen belgeler, Şekerbank internet şubesi, Şekerbank en yakın şube vb. konuları hakkında bilgilendirme yapacağız.

Şekerbank Hesap Açma

Şekerbank hesap açma işleminiz için ilk yapmanız gereken size en yakın Şekerbank şubesine gitmek olacaktır. Ayrıca eğer hesap açtıracağınız vakit size en yakın Şekerbank şubesi konumunda değilseniz, şuan bulunduğunuz şubede gerekli işlemleri yapıp ve evrakları doldurarak istediğiniz Şekerbank şubesine postayla gönderme işlemi yapılarak istediğiniz şubede hesabınızı açtırmış olursunuz. Hesabın açıldığı şube yapılacak işlemler için önem arz etmektedir. Çünkü yapılacak bazı işlemler için hesabın açıldığı şubeye gitmek gerekmekte ve postalama işleminin faydası görülmektedir. Her bankanın sağladığı bir hizmet olmayan postalama işlemi, Şekerbank’ın müşterilerine verdiği önemi göstererek, tercih edilme sebebi olmaktadır.

Şekerbank hesap açma işlemi için nüfus cüzdanı ve/veya fotokopisiyle size en yakın şubeye giderek banka görevlisine hesap açtırmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Banka görevlisinin size vereceği başvuru formunda gerekli bilgileri doldurduktan sonra nüfus cüzdanı ve/veya fotokopisiyle birlikte görevliye teslim ederek hesap açma işleminizi başlatmış olursunuz. Eğer hesabınızın o an bulunduğunuz şube değilde başka bir şubede açılmasını istiyorsanız bu sırada belirtmeniz gerekmektedir.  Görevli size bu aşamadan sonra hesap ile ilgili gerekli bilgileri paylaşarak, kafanızda var olan sorularınız varsa cevaplayacaktır. Şekerbank hesabınız açıldıktan sonra size en geç 20 gün içinde kartınız evinize teslim edilecektir. Ayrıca eğer hesabı açtırdığınız şube üzerinden başvuru yaparsanız biraz bekleyerek hemen kartınızı alabilirsiniz. Ancak bu kart üzerinde isim ve soyisminiz yazmamaktadır. Aralarındaki tek fark budur.

Size en yakın Şekerbank Şubesi için TIKLAYINIZ!

Şekerbank Hesap açma işleminden sonra size ulaştırılan bankamatik kartı ile Şekerbank’a ait tüm ATM’lerden para çekip, para yatırabilirsiniz. ATM üzerinden yapılabilecek tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebilir ve diğer banka ATM’lerinden de para çekebilirsiniz. Şekerbank’ın internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız müşteri hizmetlerinden şifre almanız gerekmektedir. Şekerbank İnternet şubesi, müşterilerin işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde halledilmesini sağlamaktadır. 444 78 78 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşarak Şekerbank internet şubesi şifresini alarak hemen işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Şekerbank hesap açma işlemini gerçekleştirdikten sonra, isteğinize bağlı olarak vadeli hesap, altın hesabı gibi birçok farklı hesabın açılmasını da mümkün kılmıştır. Açılacak Şekerbank vadeli hesabınızın içine para yatırarak faiz geliri elde edebilirsiniz. Şekerbank Altın hesabı ile de güncel altın kurlarını takip ederek altın yatırımı yapabilir, geleceğe yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca Şekerbank hesabı açtıktan sonra banka hesap sahiplerinden hesap işletim ücreti alınabilmektedir. Hesap işletim ücreti kesilmemesi için en az iki adet faturanıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylelikle hesabınızdan hesap işletim ücreti kesilmeyecek hem de otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarınızı uğraşmadan ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden de Şekerbank hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Şekerbank’ın resmi web sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu sayfa içerisinde “online hesap açma talep formu” yer almaktadır. Bu formu doldurduktan sonra bankaya talebiniz ulaşacak ve sizi 444 78 78 numaralı telefondan arayarak iletişime geçeceklerdir. Ancak hesap açma işleminizin tamamlanması için şubeye giderek gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Son olarak Şekerbank hesabınıza ait herhangi bir borç bakiyesi bulunmadığı taktirde istediğiniz an ücretsiz olarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Şekerbank web sitesine erişim için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz