Şekerbank Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Şekerbank Hesap Kapatma

1953 yılında Pancar Kooperatifleri Bankası adı ile kurulmuş olan Şekerbank T.A.Ş şeker pancarı üreticisi için finansal ihtiyaçları karşılamak amacı ile Eskişehir’de kurulmuş olup 1956 yılında Ankara’ya taşınması ile birlikte bugünkü adını almıştır. 1993 yılından sonra özel banka statüsü ile hizmet vermeye başlayan Şekerbank’ın hisseleri, 1997 yılında halka arz edildi. 2004 yılında Genel Müdürlüğü’nü İstanbul’a taşımıştır.

Şekerbank Hesabı Nasıl Kapatılır?

Şekerbank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için yapılabilecek birden fazla yol bulunmaktadır. Eğer Şekerbank bankasında vadesiz bir hesabınız varsa bu tür bir hesabı kapatabilmek için kullanabileceğiniz birkaç yol bulunduğunu da belirtelim. Bu yollara gelecek olursak, Şekerbank şubeleri, Şekerbank Bireysel İnternet Şubesi, Şeker Mobil Şubesi ve Şekerbank Telefon Bankacılığı yolu ile Şekerbank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Şekerbank Hesap Kapatma işlemleri için Bireysel İnternet Şubesi’ni kullanmak için ilk yapmanız gereken şey Şekerbank internet şubesine giriş yapmaktır. Şekerbank İnternet Şubesine, müşteri numaranız ya da T. C. kimlik numaranız ile birlikte giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra İnternet Şube ana sayfası üzerinden sol kısımda yer alan menüde yer alan “Hesaplar” ana menüsünü açmalısınız. Ardından açılan sayfa üzerinden “Vadesiz Hesap Kapatma” butonuna tıklamalı ve “Vadesiz Hesap Kapatma İşlemi” ekranı üzerinden mevcut vadesiz hesaplarınızın listelendiği listede yer alan ve kapatmak istediğiniz vadesiz hesabı seçerek işleminize “Devam” etmelisiniz. Böylece “Vadesiz Hesap Kapatma İşlemi Onay” ekranı üzerinde yer alan bilgileri son bir kez kontrol ettikten sonra yapacağınız onay ile Şekerbank Hesap Kapatma işlemleriniz de sona eriyor.

Şeker mobil Şube üzerinden hesabınızı kapatabilmek adına ilk olarak uygulamayı açmalı ve ardından bilgilerinizle birlikte mobil uygulamaya giriş yapmalısınız. Bu işlemin ardından Mobil Şube ana sayfası üzerinde yer alan “Hesaplarım” menüsünü seçmelisiniz. “Hesaplar” ana menüsünün hemen altında yer alan “Hesap Açma / Kapatma İşlemleri” alt menüsünü seçmeli ve ardından açılan sayfa üzerinden “Vadesiz Hesap Kapatma” butonuna tıklamalısınız.  Böylece “Vadesiz Hesap Kapatma İşlemi” ekranı üzerinde listelenmiş olan ve hesabınıza ait olan tüm vadesiz hesapları görebilirsiniz. Böylece kapatmak istediğiniz vadesiz hesabı seçebilir ve ardından devam ederek “Vadesiz Hesap Kapatma İşlemi Onay” ekranı üzerinden bilgileriniz kontrol ettikten sonra Şekerbank Hesap kapatma işlemine ait olan onayı vererek vadesiz hesabınızı kapatabilirsiniz.

Şekerbank Hesap Kapatma işlemleri için telefon bankacılığını kullanmak istiyorsanız tuşlamanız gereken Telefon Bankacılığı numarası şudur: 0850 222 78 78

Şekerbank Telefon Bankacılığını kullanarak Şekerbank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için yapmanız gereken şey yukarıda yer alan numarayı aradıktan sonra 2, 1,1 ve 2 tuşlarını ard arda tuşlamaktır. 2, Bankacılık İşlemler Menüsü iken 1 Telefon Bankacılığı İşlemleri Menüsü’dür. Ardından gelen 1 Hesaplarınız ile ilgili İşlemler iken geriye kalan son 2 ise Vadesiz Hesap Bilgileriniz için tuşudur. Bu sıralamayı takip ettikten sonra yapmanız gereken şey müşteri numaranızı tuşlamak ve # tuşuna basmaktır. Ardından da Telefon Bankacılığında kullanmakta olduğunuz şifreyi girmeniz gerekiyor. Bu aşamada karşınıza Sesli Yanıt Sistemi gelecek ve size hesap bilgilerinizi okuyacaktır. Bu işlem bittikten sonra müşteri temsilcisine bağlanmak için 2 tuşuna basmalısınız. Müşteri temsilcisi size anne kızlık soyadına ait olan iki karakter ile birlikte cep telefonu numaranıza gönderilecek olan Güvenlik Şifresini soracaktır. Bu şifreyi bir başkası ile paylaşmamanız gerektiğinin de altını çizelim. Şekerbank Hesap Kapatma talebinizi müşteri temsilcisine ilettikten sonra hesap kapatma onayını vererek Şekerbank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu yolları kullanarak sadece Şekerbank Hesap Kapatma işlemlerinden vadesiz hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Diğer bankalarda da olduğu gibi Şekerbank üzerinde sahip olduğunuz kimi hesapları kapatabilmek için Şekerbank şubelerine gitmeniz gerekebilir. Bu yolların haricinde Şekerbank’a dilekçe göndererek de Şekerbank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için aşağıda yer alan dilekçeyi doldurmanız gerekmektedir.

 

ŞEKERBANK T.A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Şekerbank ………….….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

Adres                                                                                                 …./…./20..

 

………………………………..                                                         Ad – Soyad

………………………………..

………………………………..                                                         İmza

Şekerbank şubesine ve kapatmak istediğiniz hesabın numarasına sahipseniz, adresiniz, o güne ait tarih, ad ve soyad ile birlikte imzanızı da yazarak Şekerbank Hesap Kapatma dilekçesini oluşturabilirsiniz.

Bu dilekçede yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra ilgili yerlere gönderdiğiniz taktirde Şekerbank Hesap Kapatma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz