Siberalem Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Siberalem Üyelik İptali

Siberalem dünyasında çoğunlukla erkekler olsa da aynı zamanda birçok kadın da bulunmaktadır. Siberalem dünyasına katılarak ciddi bir ilişkiye yelkenlerinizi açabilirsiniz. Siberalem üyeliğinin ardından keşfet kısmını kullanarak Siberalem dünyasına göz atabilirsiniz. Bu esnada sizden rumuz ya da mail adresi gibi herhangi bir bilgi istenmeyecektir. Siberalem’e hali hazırda üye olan kişileri Siberalem keşfet özelliği sayesinde görebilirsiniz. Keşfet üzerinden ielrleyerek ulaşmıl olduğunuz ve size atanan misafir üyelik ile herhangi bir değişiklik yapamayacağınız için diğer üyelere göz kırpmak, mesaj atmak ve arkadaş olup ekleyerek çeşitli etkileşimlerde bulunmak için üye olmanız  gerekmektedir. Bu butonları kullanarak üyelerle iletişim kurabilir ve ciddi bir ilişkinin adımlarını yavaş yavaş atabilirsiniz.

Siberalem de benzeri birçok site gibi online flört sitesi olup, siteye katılanların arasında da bir artış olmaktadır fakat her daim bu artışların bir negatif yönlü etkisi de olacaktır. Yani üyeliğinizi iptal etmek için de birçok sebebiniz bulunabilir. Örneğin bu tip bir sitenin ne kadar güvenilir olacağını, tanıştığınız kişilerle bir buluşmaya gittiğinizde başınıza herhangi bir şey gelmeyeceğini nasıl bilebilirsiniz?  Kendinize hayatınızı paylaşacağınız birini ararken çok daha kötü durumlarla karşılaşabilirsiniz. Her ne kadar ana sayfa üzerinde site sayesinde tanışıp mutlu bir hayat süren kişilerin yorumları olsa da zaten bu tarz sitelerin kendileri hakkında kötü yorumları ana sayfaları üzerinden paylaşmalarını bekleyemeyiz. Sizin de başınıza böyle tatsız olaylar gelmiş olabilir. Üyeliğinizi iptal etmenizin bir başka sebebi ise erkek ve kadın oranı arasındaki fark olabilir. Siteye üye olan erkeklerin sayısı neredeyse kadınlara oranla üç kat fazladır.

Siberalem Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Siberalem üyeliğinizi iptal edebilmek için öncelikle siteye giriş yapmanız gerekiyor. Ardından profilinize girmeli ve sol üst kısımda yer alan “Kontrol Kulesi”nin içinde yer alan “Hesap” bölümüne girmelisiniz. Hesap bölümünde yer alan “Ayarlar” linkini kullanarak karşınıza gelecek sayfa üzerinden “Hesap Ayarları”nı seçerek üyelik iptal işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bu kısımda yer alan “Üyelikten Ayrıl” bağlantısına tıklayarak işleminize devam ediniz.

1

Ardından Siberalem sitesinde sahip olduğunuz üyeliğinizi iptal etmenizin sebebini yazmanız ya da seçenekler arasından seçmeniz gerekiyor. “Aradığım kişiyi buldum.” , ” Aradığım kişiyi buradan bulabileceğime inanmıyorum.” , “Sıkıldım.” seçeneklerinden birini seçebilir ya da “Diğer” seçeneğini seçerek “Şifreniz” yazan bölüme şifrenizi girerek “Üyelikten Ayrıl” diyebilirsiniz.

2

Siberalem üzerinde sahip olduğunuz üyeliğinizi sildiğiniz taktirde profiliniz sistemden tamamen kaldırılacaktır.

isterseniz Siberalem üzerinde sahip olduğunuz hesabınızı silmeden sadece geçici bir süreliğine dondurabilir ya da kapalı hale getirebilirsiniz. bunun için profiliniz üzerinde yer alan açma kapatma ayarını kullanabilirsiniz.

Profil açma kapatma seçeneğini kullanarak arama sonuçlarında görüntülenmenizi kaldırabilirsiniz. Arama sonuçlarında görülmek her ne kadar özellikle bu site için önemli olsa da arama sonuçlarında görülmemek sizin tercihinizdir. Bunun için çeşitli sebepleriniz olabilir. Örneğin arama sonuçlarında görülmeme sebebiniz o dönemde tanıştığınız birine özel olarak ilgi ayırmak istemeniz olabilir. Eğer profilinizi kapalı duruma getirirseniz, profilinizi kimse görüntülemeyecektir ve profiliniz kapalı olduğu süre boyunca kimseyle mesajlaşamayacaksınızdır. Bu bir yana profilini kapatmış kişiler başka kullanıcıların da profilini göremeyecek ve bu üyeler mesaj göndermeyeceklerdir. Profilinizi kapalı hale getirmenin bir diğer anlamı da hesabınızı dondurmaktır. Üyeliğinizi iptal etmek yerine bu seçeneği kullanarak hesabınızı geçici bir süreliğine dondurabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ise profilinizi tekrar açabilirsiniz.

Özellike Gold üyelik satın almış bir üyemizseniz, üyeliğinizi iptal etmek yerine bu özelliği kullanarak Gold üyeliğin size getirmiş olduğu avantajlar ve satın almış olduğunuz hakları kaybetmemek adına bu seçeneği kullanmanızı öneririz.

Fakat üyeliğinizi iptal ettikten sonra fikrinizi değiştirmeniz dahilinde üyeliğiniz altı ay boyunca silinmeyeceği için bu altı aylık süreç boyunca kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek terar hesabınıza giriş yapabilir ve üyeliğinizi bir kez daha aktif hale getirebilirsiniz. Ancak üyeliğinizi iptal ettiğini zaman başkalarına gönderdiğiniz mesajlarınız ve başkaları tarafından size gönderilen mesajlarla birlikte arkadaş listenizde yer alan arkadaşlarınız ve diğer tüm bilgilerinizde sistemden silinecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz