Skype Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Skype Hesap Silme

Skype, Ağustos 2003’den beri yayında olan bir iletişim programıdır. Bu program ile bilgisayar ya da akıllı cihazlarınız aracılığı ile mesajlaşmanız görüntülü veya sesli sohbet gerçekleştirmeniz mümkündür. Skype özellikle görüntülü ve sesli konuşma hizmetlerinde kaliteyi ön plana koyduğu için kullanım esnasında diğer iletişim programlarının geneline oranla daha fazla veri kullanımı söz konusudur. Ancak buna karşın daha yüksek kalite ile iletişim sağlayabilirsiniz. Bununla beraber Skype Mayıs 2011’den beri Microsoft’un yönetimine geçmiştir. Skype onu satın alan Microsoft’un ana iletişim programı haline getirilmiştir.

Skype, VoIP teknolojisini kullanmaktadır. Programlama dili ise Delphi, C ve C++’dır.

Skype’ın kısaca tarihçesine bakacak olursak; 23 Nisan 2003 tarihinde, skype.com ve skype.net alan adları koyulmuştur. 29 ağustos 2003 tarihinde ilk beta sürümü kullanıcılara sunulmuştur. 20 ekim 2004 tarihinde ise ilk defa bir milyon skype kullanıcı aynı anda ağa bağlanmıştır. 10 mart 2015 tarihinde skypein beta üsürümü başlarken, kısa bir süre sonra 18 Mayıs 2005 tarihinde Skype üç milyon aktif kullanıcıya erişmiştir. Ardından ses kalitesi gelişimiyle birlikte beta sürümü 1.4’e yükselirken tarih 31 Ağustos 2005’i gösterektedir.

2005 yılının Ekim ayında e-kolay tarafından başlatılan kampanya neticesinde Skype, eBay tarafından tamı tamına 2.6 milyar dolarlık bir fiyata satın alınmıştır. 10 Mayıs 2011 tarihinde ise 8.5 milyar dolar karşılığında Skype, Microsoft tarafından satın alınmıştır.

Ayrıca Skype Windows, Linux, Mac, Android, iOS, Windows Phone, Xbox One, PSP, Blackberry, Nokia X, Fire OS işletim sistemleri tarafından çalıştırılabilmekte, bu işletitm sistemlerine sahip cihazlar üzerinden kullanılabilmektedir.

Birçok dil seçeneğinin arasında Türkçe de bulunmaktadır.

Skype kullanıcıları gün geçtikçe artmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar çeşitli sebeplerden Skype hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmeyi isteyebilmektedir. Biz de sizlere Skype Hesap Silme işlemini resimli olarak anlattık.

Skype Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Skype hesap silme işlemini gerçekleştirmek için Skype hesabınızın bağlı olduğu hotmail hesabınızı da silmeniz gerekmektedir. Bu nedenle sadece Skype hesabınızı kendi başınıza kaldırmanız mümkün olmuyor. Hesabınızı hemen ulaşılmaz hale getirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem Skype hesabınız ile ilgili bilgileri silerek veya sizinle alakalı olmayan başka bilgilerle değiştirerek başka insanların sizi bulmasını engelleyebilirsiniz.

Eğer, aboneliği ya da devren bakiyesi olmadığından emin değilseniz, hesabınızı kapatmayınız. Hesabınızı sildikten sonra, Outlook.com, oneDrive ve Hotmail erişiminiz kaybolacaktır. Bu hizmetlerde depolanmış olan posta, fotoğraf, video, ses, belge vb. dosyalara erişiminizi kaybedersiniz. Bu hesabı kullanan cihazlarınız, Microsoft Hesabı eklenene kadar pasif hale geçer. BU hesap üzerinden alınan müzik, oyun, uygulama, yazılım vb. şeyler yeniden yüklenemez ve bunun yanı sıra çeşitli özelliklerinin çalışma fonksiyonlarını kaybedebilir. Aile yarlarınızı, HealthVault’u, MSN Finans’ı, One Drive’ı kullanarak kullandığınız bilgileri ve Skype’a eklemiş olduğunuz Messenger kişilerini kaybedersiniz.

Uzun vadede yapabileceğiniz diğer işlem ise Skype destek ekibine Skype Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istediğinize dair bir ticket (mesaj) atmaktır. Bu işlemi gerçekleştirirken göz önünde bulunmanız gereken önemli konulardan bizi işleminiz Skype Destek Ekibi tarafından onaylandığı ve hesabınız kalıcı olarak kapatıldığı taktirde bunun geri dönüşü olmayacağıdır. Hesabınızı silme işlemi gerçekleştikten sonra Skype ekibine yeniden bir mesaj attığınızda yüksek ihtimal ekip hesabınızı geri alınmaksızın sildiğini söyleyecektir. Bu yüzden işleminizi gerçekleştirmeden önce hesabınızda bulunan ve iletişimi kaybetmek istemediğiniz arkadaşlarınızın diğer iletişim bilgilerini almayı unutmayınız. Ayrıca kaybetmek istemediğiniz özel dosyalarınız ve mesajlarınız varsa bunların da sonsuza kadar kaybolmaması için yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz.

Hesabınızı kapattıktan sonra 60 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız, hesabınız yeniden aktif olacakken, bu süre zarfı içerisinde giriş yapmadığınız taktirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Kısa bir süreliğine hesabı kullanmaayacağınızı düşündüğünüz için hesabınızı kapatmak istiyorsanız, altmış gün içinde yeniden girip aynı işlemleri tekrarladıktan sonra yeniden hesabınızı kapatabilir ve bir süre daha hesabınızı pasif halde tutabilirsiniz.

Sebebiniz ne olursa olsun bu resimli anlatım sayesinde üyeliğinizi kolaylıkla iptal edebileceksiniz. Gerekli uyarıları yaptığımıza göre hesabınızı silme işleminize başlayabiliriz demektir.

Skype Hesap Silme Resimli Anlatım

Skype Hesap Silme işlemi yukarıda bahsettiğimiz sebeplerde dolayı tamamen gerçekleştirilememektedir. Dolayısıyla bizde hesap bilgilerimizi bizi arayan kişilerin bize ulaşamayacağı şekilde değiştirerek hesabımızı gizli hale getireceğiz. Bunun için işlemi gerçekleştirmek istediğiniz Skype hesabınıza giriş yaptıktan sonra paylaştığımız bağlantıya tıklayarak Skype hesabınızla ilgili hesap bilgilerinizi değiştirebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz: https://secure.skype.com/portal/profile

Digg Hesap Silme

Yukarıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğimiz “Profili düzenle” butonuna tıklayarak hesap bilgileriniz ile ilgili bölümleri diğer insanların size ulaşamayacağı şekilde değiştirebilir ve bilgilerinizin gizliliğini kimsenin göremeyeceği şekilde değiştirerek Skype’ta görünmez olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra hesabınızı askıya alma işlemine yakın bir işlem olan yukarıdaki işlemi gerçekleştirmek yerine hesabınızı tamamen kaldırmak istiyorsanız bu işlemi en kolay yoldan halletmeye bu aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak başlayabilirsiniz.

Hatırlatmak isterizki karışıklık olmaması açısından bu linke Skype Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz Skype hesabınıza giriş yaptıktan sonra tıklamanızda fayda var. Ayrıca aşağıda anlatacağımız hesap silme yöntemi Microsoft hesabınız dışındaki hesaplarınız ile Skype’a üye olduysanız geçerli olacak olan Skype Hesap Silme yöntemidir. Bu işlemi Outlook hesabınız ile gerçekleştirmeye kalkarsanız Outlook hesabınızın silinmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz! Eğer Outlook hesabınız ile Skype’ı kullanıyorsanız Skype Hesap Silme adına Outlook mail adresinizi silmeden yapabileceğiniz tek işlem yukarıda bahsettiğimiz hesap gizleme işlemidir.

Skype Hesap SilmeEğer hesabınıza daha önceden giriş yaptıysanız Skype Hesap Silme linkine tıkladıktan sonra yukarıdaki sayfa açılacaktır. Eğer yukarıdaki sayfa dışında bir sayfa açılıyorsa lütfen açılan hesap giriş sayfasına hesap bilgilerinizi doğru yazarak giriş yaptıktan sonra işlemi tekrarlayınız. Yukarıda da ekran görüntüsü ile paylaştığımız işlem Skype hesabınızın bağlı olduğu “Outlook dışında” diğer e-posta adresinizin teyidi için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazarak “Kod gönder” butonuna tıklayarak o e-posta adresinize Microsoft ekibinin bir kod göndermesini sağlamalısınız.

screenhunter_167-oct-15-03-36-1024x576

Daha sonra gelecek olan sayfada sizin e-postanıza gelmiş olan kodu ilgili kutucuğa kopyalayarak “Gönder” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Skype Hesap Silme

Daha sonra gelecek olan bilgilendirme sayfasında hesap silme durumunda neler olacağı ile ilgili bazı bilgileri bulabilirsiniz. Bu kısmı dikkatli bir şekilde okumayı ve verilen bilgileri iyi bir şekilde anlamınızı tavsiye ederiz. Bu adımda “İleri” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

Skype Hesap Silme

Daha sonra hesabınızı sildiğiniz zaman neler olacağı ile ilgili bilgilendirme kutucuklarını işaretledikten sonra hesabınızı neden sildiğinize dair size en uygun seçeneği seçip “Hesabı kapatmak üzere işaretle” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hesabınız aşağıda da bahsettiği gibi 60 gün askıya alınacak ve 60 gün sonunda tamamen silinecektir. Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu işlem sadece Skype’a Outlook e-posta hesabı dışında kayıt yaptırmış kullanıcılar içindir. Eğer ki bu işlemi Outlook hesabınız üzerinden gerçekleştirmeye çalışırsanız Outlook e-posta hesabınızın silinmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Skype Hesap Silme

Son butona tıkladıktan sonra yukarıdaki bilgilendirme yazısını gördüğünüz taktirde hesabınız 60 gün sonunda tamamen silinecektir. Bitti’yi basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

SKYPE Hesap Silmek İçin TIKLAYINIZ!

Mobil Cihazdan Skype Hesabı Silme

Mobil cihazınızdan Skype Hesap Silme işlemini gerçekleştirmeniz elbette mümkün. Bu işlemi mobil cihazınızın tarayıcısı üzerinde yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Telefondan Skype hesabını silme işlemi mobil cihazınız üzerinde bulunan Skype uygulaması üzerinden gerçeleştirilememektedir. Ancak yukarıda ilk yöntem olarak bahsettiğimiz hesabınızı gizleme işlemini Skype uygulaması üzerinden gireceğiniz profil ayarları içinde gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz