Skype Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Skype Şifremi Unuttum

Skype, internet üzerinden telefon görüşmesi ve iletişim yapmaya yarayan bir Microsoft uygulamasıdır. İlk olarak on üç yıl önce 2003 yılının Ağustos ayında yayınlanmıştır. Skype uygulamasını cep telefonları, tabletler, aksesuarlar, oyun konsolları ve televizyonlar üzerinden kullanan birçok kişi bulunduğu için Skype şifresini unutan da birçok kişi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Skype şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi Skype şifremi unuttum işlemi üzerinden resimli bir şekilde anlatacağız.

Skype Şifremi Unuttum, Nasıl Geri Alabilirim?

Skype şifremi unuttum ne yapmalıyım diye düşünen kullanıcılar için yapılması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Skype şifremi unuttum işlemi hakkında bahsedecek olursak ilk olarak Skype uygulaması üzerinden neler yapabileceğinize bir bakalım. Fakat anlatmadan önce Skype uygulamasına, Android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da tablet gibi akıllı cihazlardan, ios işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da benzeri akıllı cihazlardan, Blackberry ya da Windows Phone gibi telefonlarda yer alan marketler üzerinden, akıllı saatler, XBox oyun konsolu ve televizyonlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Skype Şifremi Unuttum diyenler ilk olarak Skype uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Oturum Aç” butonuna basmalısınız. Ardından şifrenizi unuttuğunuz Skype adınızı girdikten sonra devam etmeniz gerekiyor. Beraberinde aşağıda yer alan “Parolamı unuttum” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu aşamada karşınıza çıkacak üç seçenek yer almaktadır. Şimdi burada Skype şifremi unuttum işlemine devam etmeden önce size farklı yollardan buraya ulaşmanın yollarından bahsedelim.

Skype Şifremi Unuttum diyorsanız ve bir Microsoft Outlook hesabına sahipseniz, skype adınız da otomatik olarak aynı şekilde senkronize edilmektedir. Bu nedenle e posta adresiniz, skype adınız ve cep telefonu numaranız birbiriyle aynı işlemi gören birer kullanıcı adı haline gelmektedir. Bu nedenle Skype adınızı unuttuysanız, Outlook sitesine gidebilir ve ardından aşağı kısımda yer alan “oturum aç” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu aşamada karşınıza oturum açma ekranı gelecektir. Buraya e posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ya da skype adınızı yazmanız gerekiyor. Bu konuyla en alakalı olan skype adınızı yazarak işleminize devam edebilirsiniz. “İleri” butonuna bastıktan sonra aşağıda yer alan “Parolamı unuttum” bağlantısına tıklamalısınız. Bu aşamada karşınıza gelen ekran biraz önce anlattığımız ekranla aynı ekrandır.

Aynı ekrana skype sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle skype sitesine girmeli ve ardından sağ üst köşede yer alan “Oturum Aç” seçeneğine tıklamalısınız. Hemen ardından “Hesabım” seçeneğine basmanız gerekiyor. Bu aşamada karşınıza e posta, skype adı ya da cep telefonu numaranızı girebileceğiniz bir bölüm gelecektir. Buradan sonra yapılacak işlemler Outlook üzerinden skype hesap kurtarma işlemlerinde yer alan anlatımla tamamen aynıdır. Böylelikle üç yoldan hangisini kullanırsanız kullanın aşağıda yer alan ekran ile karşılaşırsınız. Şimdi buradan devam edelim.

skype

 

Şifrenizi çeşitli sebeplerle unutmuş, kaybetmiş ya da hatırlamıyor olabilirsiniz. Skype Şifremi Unuttum diyenler olarak “Parolamı unuttum” şıkkını işaretledikten sonra tekrar “İleri” demelisiniz. Ardından karşınıza aşağıdaki resimde de görüleceği şekilde bir hesap kurtarma ekranı gelecektir.

hesap-kurtar

Hesap kurtarma ekranına e posta adresiniz, cep telefonu numaranız ya da skype adınızdan birini yazdıktan sonra aşağıda yer alan güvenlik kodunu bir alt kısımda yer alan metin kutusuna girmelisiniz. Burada yer alan “Yeni” seçeneği sayesinde güvenlik resmini yenileyebilir ya da “Ses” seçeneği sayesinde güvenlik resminde yer alan karakterleri sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz. Her ne şekilde olursa olsun doğru karakterleri metin kutusuna doğru bir şekilde girdikten sonra “İleri” derseniz karşınıza aşağıda yer alan resimde de görülebileceği gibi bir ekran gelecektir.

outllok-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-2

Bu ekranda hesabınızla alakalı olarak kullanabileceğiniz ve Skype’ın size göndereceği güvenlik kodunu alabileceğiniz çeşitli iletişim adresleri bulunacaktır. Burada yer alacak iletişim ağları sizin hesabınızı nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişim gösterebilir. Örneğin yukarıda yer alan resimde görüldüğü gibi bir e posta üzerinden güvenlik kodu alma işleminize devam ederseniz, sahip olduğunuz bu e posta adresine gönderilecek olan e postanın içerisinde yer alan güvenlik kodunu aşağıda yer alan yere girdikten sonra kendinize yeni, güvenli ve kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek bir şifre girmeniz gerekmektedir.

outllok-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-3

Güvenlik kodunu doğru bir şekilde girdiğiniz taktirde bu yeni şifrenizi de belirleyerek Skype deneyiminizin tadını çıkarmaya devam edersiniz.

Fakat Skype Şifremi Unuttum demenize rağmen bu iletişim ağlarında yer alan yollardan hiçbirine ulaşım imkanınız yoksa ve çeşitli sebeplerden dolayı bu iletişim ağlarını kullanamıyorsanız elinizde bir yol daha bulunmaktadır. “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini işaretledikten sonra devam ettiğiniz taktirde karşınıza şöyle bir ekran gelir. Yalnızca bilmeniz gereken bir şey var. Eğer güvenlik bilgilerinize erişemediğiniz için, bu aşamaya kadar geldiyseniz ve “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini işaretlediyseniz, Skype uygulaması üzerinden daha fazla işlem yapamayacağınızdan dolayı hesap kurtarma işlemlerinize internet sitesi üzerinden devam etmeniz gerekir. Bunun için Skype ya da Outlook sitelerini kullanabilirsiniz.

kydl

Burada yer alan “İletişim e posta adresi” bölümüne şu anda hali hazırda erişiminizin olduğu bir e posta adresi girmeniz gerekiyor.  Girdiğiniz e posta adresine bir kod gönderilecektir. Size iletilen kodu girdikten sonra karşınıza aşağıda yer alan hesap kurtarma formu gelir.

hotmail-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-5

Bu formu elinizden geldiğince doğru ya da doğruya yakın bir şekilde doldurursanız, kısa bir süre içinde Skype, bu işlemler sırasında iletişim e posta adresi olarak belirlediğiniz mail adresi üzerinden size olumlu ya da olumsuz bir yanıtla geri dönüş yapacaktır. Olumlu bir geri dönüş, hesabınızın kurtarıldığı anlamına gelirken, olumsuz bir geri dönüş hesabınızın doğrulanamadığı bu sebeple de kurtarılamayacağı anlamına gelmektedir.

Skype Şifremi Unuttum anlatımı bu şekildedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz