Snapchat Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Snapchat Hesap Silme

Snapchat, Bobby Murphy, Reggie Brown ve Evan Spiegel tarafından akıllı telefonlar için geliştirilmiş, platformlar arası çalışabilme özelliği ile donanımlanmış bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine, yazılı metin, ses, fotoğraf ya da fotoğraf göndermesini sağlar. Kişiye özel gönderilen fotoğraf ve video gibi dosyalar gönderen kişinin daha önceden belirlediği saniye boyunca görüntülenebilir. Saniye aralığı bir ila on arasında olup, aynı fotoğraf ya da video en fazla bir defaya mahsus olmak üzere yeniden görüntülenebilir. Hikâyeye aktarılan fotoğraf ya da video gönderileri ise yine aynı şekilde gönderen kişinin belirlediği üzere bir ila on saniye arasında görüntülenebilmekte olup, hikâyede kaldığı sürece hiçbir sınır olmaksızın defalarca görüntülenebilir. iOS ve Android üzerinden çalışan bu uygulama ücretsizdir. Kullanıcılarının yüzde yetmişini kadınlar oluşturmaktadır ve Snapchat en fazla Amerika Birleşik Devletleri ile İngiltere’de tercih edilmektedir. 2013 yılında Facebook, Snapchat uygulamasını almak üzere 3.9 milyar dolar para teklifi etmiş olsa da Snapchat yöneticileri bu teklifi reddetmiştir.

İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca ve Türkçe gibi birçok dil erişilebilirliği veren bu uygulama yirmiden fazla dilde hizmet vermektedir.

Snapchat 2011’in Eylül ayında yayınlanan, platformlar arası çalışabilen, anlık bir mesajlaşma uygulamasıdır. Akıllı telefonlar için üretilmiştir. Snapchat’in en belirgin ve eğlenceli diyebileceğimiz özelliği yüklediğiniz veya gönderdiğiniz resim ve videoların bir gün içerisinde sistemden siliniyor olmasıdır. Bu da sizin en saçma fotoğraflarınızı paylaşmış olsanız bile sadece bir gün boyunca sistemde görünebilir olacağı anlamına gelmektedir. Pek çok insan tarafından çekici bulunan bu özelliği sayesinde Snapchat dünya çapında pek çok kullanıcıya sahip olmuştur. İnsanlar birbirlerine medya gönderecekleri veya eğlenceli anlarını paylaşmak için bu uygulamayı aktif olarak kullanmaktadırlar. Snapchat’in bir diğer özelliği ise her gün yenilenen filtre seçenekleridir. Birbirinden farklı filtreler sayesinde, bir fotoğrafınızda kedi gibi görünürken, diğer fotoğrafınızda katliam yaratan bir robota dönüşebilirsiniz. Çeşitli etkinliklerden farklı kullanıcıların paylaşımlarının ortak paydada birleştiği bir özellik olan Keşfet bölümünden de arkadaşınız olmayan hatta aynı ülkede bile bulunmayan kişilerin snap görüntülerini görebilirsiniz. Ayrıca snapler göndererek ya da alarak puan kazanabilirsiniz.

Ancak her uygulamada olabileceği gibi Snapchat kullanıcıları da Snapchat hesabını silmek isteyebilirler. Bu farklı farklı sebeplerden dolayı olabilmektedir. Güvenlik, gizlilik, zamanını çok çalma gibi sebeplerden kullanıcılar Snapchat kullanmayı terk etmeyi seçebiliyorlar. Snapchat’in silinmesinin bir diğer sebebi ise, her ne kadar fotoğraf ve videoların belirli süreler içinde tekrar görüntülenebilirliği gitse de gönderilen kişiler tarafından gerek ekran görüntüsü alma gerekse başka bir cihazın kamerasıyla görüntüyü kaydetme gibi yollarla bu özelliği kendi yöntemleriyle iptal etmesidir. İnsanların Snapchat kullanmasının en önemli nedenlerinden biri, fotoğraf ve video gönderilerinin saniyeler içinde silinebilir olmasıdır. Bu veya başka sebeplerle Snapchat hesabınızı silmek istiyor olabilirsiniz. Biz de sizlere Snapchat Hesap Silme işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi anlatacağız ve bunu yapmadan önce dikkat etmeniz gereken özellikleri de sizinle paylaşacağız.

Snapchat Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Snapchat kalıcı hesap silme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman bu işlemin sonucunda Snapchat hesabınızda bulunan bütün mesajlaşmalarınız, görsel (resim, video) ögelerin hepsi silinecektir. Bu yüzden eğer kaybolmasını istemediğiniz verileriniz mevcutsa bunları bu işlemi gerçekleştirmeden önce yedeklemenizi önemle hatırlatırız. Hayatınız boyunca saklamak istediğiniz anılarınızı kaybetmenizi istemeyiz. Hesabınızı sildikten sonra diğer kullanıcıların snaplerini hiçbir şekilde göremeyeceğinizi ve Snapchat’in sahip olduğu birçok özelliği kullanamayacağınızı da aklınızdan çıkarmamalısınz. Bu aşamadan sonra hesabınızı yeniden aktif hale getirseniz dahi size gönderilen snapleri görüntüleyemezsiniz. Hesabınızı otuz gün içinde aktif hale getirebileceğinizi de aklınızdan çıkarmayınız. Hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istemiyorsanız, yeniden pasif hale getirecek olsanı dahi bir aylık dilim içinde en azından bir defa hesabınıza giriş yapmanızı öneririz.

Snapchat Hesap Silme Resimli Anlatım

Snapchat Hesap Silme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilmenizi sağlayacak Snapchat hesap silme linkini paylaşarak başlayalım: https://accounts.snapchat.com/accounts/

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra Snapchat hesap silme adımların başlamış olacak gerçekten kısa ve kolay sürecek bu işlemi sizin için resimlerle anlatmaya çalıştık. Bağlantıya tıkladığınızda eğer hesabınıza giriş yapmadıysanız sizi aşağıdaki sayfa karşılayacaktır.

WhatsApp Hesap Silme

Karşınıza gelen bu sayfada işleminize devam edebilmek için ilk olarak silmek istediğiniz hesabınızın kullanıcı adını veya o hesabınıza bağlı olarak e-posta adresinizi “Kullanıcı Adı” yazan yere yazmanız gerekmektedir. Daha sonra hemen altında bulunan “Şifre” bölümüne parolanızı girip “Ben robot değilim” ifadesinin yanında kutucuğa tıkladığınız zaman “GİRİŞ YAP” butonu aktif hale gelecektir. Bu butona tıklayarak hızlı bir şekilde Snapchat Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz hesabınıza bağlanmış olacaksınız.

WhatsApp Hesap Silme

Eğer hesabınıza daha önce giriş yaptıysanız sizi direkt olarak karşılayacak olan sayfa budur. Burada da Snapchat Hesap Silme işleminizi gerçekleştirmeniz konusunda size bilgilendirme yapılmaktadır. Yukarıda da hatırlattığı gibi bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman açmadığınız, size atılmış olan Snap’leri ve diğer bütün mesajlarınızı hesabınızı 30 gün içinde tekrar aktifleştirseniz dahi tekrar ulaşamayacaksınız. Eğer önemli verileriniz varsa bunları yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca yukarıda da belirttiği gibi bu işlemi yaptığınız zaman hesabınız sadece askıya alınacak 30 gün süresinde hesabınıza tekrar giriş yapmadığınız taktirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bu bilgilendirmelerden sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak devam butonuna bastığınız zaman Snapchat Hesap Silme işleminize devam etmiş olur ve hesabınızı 30 gün sürecek Snapchat hesabı tamamen silme sürecine alırsınız.

Snapchat Hesap Silme

Devam butonuna bastıktan sonra sizi karşılayacak olan bu ekran olacaktır. Bu ekranı gördüğünüz zaman Snapchat hesabınızı başarıyla kaldırmışsınız anlamına gelmektedir.

Hesabınız devre dışı bırakıldığı zaman doğrulanmış bir e-mail adresiniz varsa, bu mail adresine bir onay mesajı gönderilecektir.

Mobil Cihazdan Snapchat Hesap Silme

Snapchat hesabınızı mobil cihazlarınızdan silmenin tek yolu yazımıza mobil cihazlarınız üzerinden ulaşıp paylaştığımız Snapchat hesap silme linkine tıklayarak yukarıda bahsettiğimiz işlemleri mobil cihazınızda yapmaktır. Snapchat uygulaması içinden bu işlemi gerçekleştirmemiz mümkün değil.

Snapchat Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Snapchat Hesabı Nasıl Açılır?

Snapchat hesabınızı sadece mobil cihazlarınıza yüklediğiniz Snapchat uygulaması üzerinden açabilirsiniz. Uygulamanın son sürümünü yükledikten sonra uygulamayı açnız ve açılış ekranında karşınıza gelen Kaydol butonuna basınız. Ardından doğrulanmış bir e-posta adresinizi, şifrenizi ve doğum tarihinizi doğru bir şekilde girdikten sonra kaydol butonuna dokununuz. Kayıt ol seçeneğine dokunarak, Hizmet Koşullarını ve Gizlilik Politikası’nı kabul etmiş olacağınızı da unutmayınız. Bir sonraki sayfada Snapchat hesabınız için kullanacağınız bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. Kullanıcı adınızı belirledikten sonra “Devam Et” butonuna dokunmalısınız. Bu kullanıcı adının size özel olacağını da aklınızdan çıkarmayınız. Son aşamada ise telefon numaranızı girmelisiniz. Bu aşamayı da hallettikten sonra “Doğrula” butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz isteğe bağlı olan bu adımı geçebilirsiniz. Eğer telefon numaranızı girdiyseniz, telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu sayede Snapchat sizin gerçek olduğunuzu anlayacaktır. Artık bu noktadan sonra sıra arkadaş eklemekte, rehberinize erişim izni vermekte ve rehberinizdeki kişilere arkadaşlık isteği gönderip, uygulamanın tadını çıkarmakta. Tüm bu işlemlerin ardından, uygulama sizden ilk snapinizi atmanızı isteyecektir. Bu noktadan sonra yapmanızı gerektiren bir şey yoktur. Uygulamayı dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz