Snapchat Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Snapchat Şifremi Unuttum

Snapchat, Reggie Brown, Bobby Murphy ve Evan Spiegel tarafından akıllı telefonlar ve akıllı cihazlar için geliştirilmiş olan ve platformlar arasında çalışma özelliğine sahip olan ilk anlık mesajlaşma uygulaması olma özelliğini taşımaktadır. Eylül 2011 tarihinde yayınlanan Snapchat, kullanıcılarının birbirlerine yazılı metin, ses, fotoğraf ya da video göndermesine imkan verirken her gün değişebilen filtreler sayesinde de kullanıcılarına eğlenceli bir içerik sunar. Kişiye özel gönderimlerde bulunabilir, hikâyem bölümü üzerinden tüm arkadaşlarınızla snaplerinizi paylaşabilirsiniz. İster belirli bir kişiye ister hikâyenize attığınız fotoğraf ve videoları karşı tarafın ne kadar görüntüleyebileceğine siz karar verebilirsiniz. Bu süre bir ila on saniye arasında değişim göstermektedir. Ayrıca kişiler snapleri bir kez daha görüntüleyebilme imkanına da sahiptirler.

Snapchat kullanıcılarının yüzde yetmişini kadınlar oluştururken, uygulama en çok Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de kullanılmaktadır.

Şimdi size Snapchat Şifremi Unuttum işlemlerinden bahsedecek ve Snapchat şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi resimli bir şekilde anlatırken, her bir adımdan dikkatli bir şekilde bahsedeceğiz.

Snapchat Şifremi Nasıl Geri Alabilirim?

Snapchat Şifremi Unuttum diyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu içerik sayesinde snapchat şifre geri alma işlemleriyle ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz. Snapchat şifremi unuttum diyorsanız, android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da akıllı cihazlardan ya da ios işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da akıllı cihazlardan Snapchat şifrenizi kurtarma işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu anlatımla birlikte “Snapchat Şifremi Unuttum” diyen herkes Snapchat şifresini geri alabilecek.

Snapchat şifrenizi geri almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey Snapchat uygulamasını açmaktır. Snapchat uygulamasını cihazınız içerisinde bulamıyorsanız, Google Play Store ya da App Store üzerinden Snapchat diye arattıktan sonra Snapchat uygulamasını yükleyebilir, güncelleştirebilir ve en son sürümünde olduğu taktirde de açabilirsiniz.

Snapchat şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi almanın iki yolu bulunduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Bu yollardan ilki Snapchat uygulamasına giriş yapamıyorken uygulayabileceğiniz bir yolken, ikincisi ise Snapchat uygulamasına hali hazırda giriş yapmış olmanıza rağmen, şifre değiştirme işlemlerinizi yapamıyor ya da Snapchat şifrenizi unuttuğunuz için tekrar giriş yapamayacağınızdan dolayı Snapchat’ten çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Öncelikle ilk yol üzerinden anlatmaya başlayacak ve hemen ardından Snapchat uygulamasının içinden “Snapchat Şifremi Unuttum” işlemlerini anlatmaya devam edeceğiz.

Snapchat uygulamasını açtıktan sonra eğer giriş yapılı halde değilseniz karşınıza şöyle bir ekran gelir.

snapchat-kaydol-1

Burada Snapchat Şifremi Unuttum diyenler ilk olarak “Oturum Aç” butonuna basmalısınız. Ardından karşınıza bir oturum açma penceresi gelecektir. Bu pencerede kullanıcı adı ve şifre bölümü yer almaktadır. Bu kısmın hemen altında Snapchat Şifremi Unuttum diyenler için “Şifreni mi unuttun?” bağlantısı yer alır. Bu bağlantıya dokunarak şifrenizi geri alma işlemlerine devam ediniz.

Snapchat Şifremi Unuttum kısmının bu aşamasında karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Şifrenizi sıfırlamak için kullanabileceğiniz iki yoldan birini seçmelisiniz.

pfawmyfa

Snapchat Şifremi Unuttum adımlarını atarken “Telefon yoluyla” dediğiniz taktirde karşınıza, hesap doğrulamayla alakalı olarak ve robot olmadığınızı anlamak amacıyla bir çeşit güvenlik önlemi gelecektir. Bu kısmı geçtikten sonra telefon numaranızı girerek şifrenizi geri alabilirsiniz. Cep telefonunuza gönderilecek olan kodu ilgili metin kutusuna girdikten sonra şifre sıfırlama işlemlerine başlayabilir ve kendinize kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek güvenli bir şifre alabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi tekrar unutmamak için bu şifreyi sadece sizin görebileceğiniz bir yere not olarak almak da iyi bir fikir olabilir.

Snapchat Şifremi Unuttum adımlarının ikincisi olan “E posta yoluyla” seçeneğine basarsanız, uygulama sizi bir siteye yönlendirecektir. Endişelenmenize gerek yoktur. Zira bu site snapcat’in şifre sıfırlama içeriğinin yer aldığı sitedir.

Snapchat Şifremi Unuttum diyenler Snapchat şifrenizi sıfırlamak için doğrudan bu bağlantıya ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken şey bu linke tıklamaktır.
sifre

 

Karşınıza gelecek olan ekran yukarıda yer almaktadır. Şifrenizi sıfırlandırmak için Snapchat hesabınızla alakalı olan e posta adresini “E mail” kısmına girmeniz ve ardından “Ben robot değilim” kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Böylece “Submit” seçeneğine basabilirsiniz.

Bu aşamada e posta adresinize şifre sıfırlama ile alakalı olarak bir mail gönderilecektir. Bu e maili açtıktan sonra içerisinde yer alan şifre sıfırlama bağlantısına tıklamanız ve ardından şifre yenileme ekranına gitmeniz gerekiyor. Ardından şifrenizi güvenli ve kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek şekilde seçtikten sonra tekrar girerek şifre sıfırlama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Böylece bir daha Snapchat Şifremi Unuttum demezsiniz.

Snapchat hesabınıza giriş yapmadan önce şifre yenileme işlemleri bu şekilde olmakla birlikte hali hazırda Snapchat uygulamasına giriş yapmış olmanıza rağmen şifrenizi değiştiremiyor ya da şifrenizi bilmediğiniz için tekrar giriş yapmak ile ilgili sorun çekeceğinizden dolayı çıkış yapamıyorsanız Snapchat Şifremi Unuttum diyenler olarak elinizde yapabileceğiniz bir seçenek daha bulunuyor.

Snapchat Şifremi Unuttum işlemlerinin bu yolunda ilk olarak Snapchat uygulamasına girmeniz ve hemen ardından parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru kaydırmanız ya da en yukarı ve orta kısımda yer alan Snapchat logosuna dokunmanız gerekmektedir. Ardından sağ üst köşede yer alan çark şeklindeki Ayarlar sembolüne basmanız gerekiyor.

Bu işlemin ardından ayarlar bölümüne giriş yapmış olursunuz. Elinizde yapabilecek bir çok seçenek olsa da şifrenizi nasıl geri alabileceğinize bir bakalım. Öncelikle “Şifre” bölümüne basmanız gerekiyor.

Ardından karşınıza bir şifre girme ekranı gelecektir. Fakat bu ekranın hemen altında “Şifreni mi unuttun?” şeklinde bir bağlantı yer almaktadır. Bu bağlantıya bastığınız taktirde karşınıza tekrar aşağıda da görebileceğiniz ekran gelecektir.

pfawmyfa

Bu aşamadan sonra şifre sıfırlama işlemlerine dair yapabileceğiniz her şey yukarıda yer alan anlatımla tamamen aynı olduğu için yukarıda yer alan işlemleri takip ederek şifrenizi geri alabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz