Steam Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Steam Üyelik İptali

Steam, Türkçe’de buhar anlamına gelmekte olan bir kelimedir. Valve Corporation tarafından tasarlanmış olan bu yazılım dijital hak yönetimi, dijital dağıtım, çok oyunculu ve iletişim için üretilmiş olan bir tür platformdur. Birçok farklı kategoride yer alan oyunların geniş çaplı bir şekilde dağıtımını yapan ve bu oyunların çoklu ortam üzerinde sadece internet kullanımı ile gerçekleşmesini sağlayan bir tür yazılımdır. Steam uygulaması bilgisayara indirildikten sonra bilgisayarda yer alan ve Steam üzerinden indirilmiş olan oyunlar ile birlikte birçok farklı işlem yapmanız mümkündür. Steam üzerinden yapılan oyun indirimleri sayesinde güvenli bir şekilde oyun satın almanız da mümkün hale gelir. Steam dünya çapında bir uygulama olmakla beraber ülkemizde de oldukça fazla kişi tarafından kullanılmakta olan bir platformdur. Genellikle üyeleri tarafından sahip olduğu tek olumsuz özellik olarak insanlara sunmuş olduğu oyun indirimleri yüzünden fazla para harcatmak olan bu uygulamanın da küçük çapta birtakım sorunlara sahip olduğunu söylemek de mümkündür. Bu nedenle de çeşitli sebeplerden dolayı haksızlığa uğradığını düşünen kişilerin Steam Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek istediğini görürüz. Bu tür işlemler genellikle oyun satın alma ya da oyun iadesi gibi durumlarla birlikte oyundan banlanma ya da hesap silinmesi gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Steam Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Steam Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin karşınıza birtakım sorunlar çıkmaktadır. Steam hesabı olan kişiler diğer sitelerde olduğu gibi üyelik ayarları üzerinden bir butona ya da linke tıklayarak üyeliklerini iptal edemiyorlar. Steam Üyelik İptali işlemlerinin yapılabilmesi için Steam destek bölümüne mesaj atılması gerekiyor. Bunun için iki farklı şey yapmanız mümkün. Bunlardan ilki Steam sitesine giriş yapmak ve sitenin üst bölümünde yer alan ve yazımızın sonunda da vermiş olduğumuz linke tıklayarak sitenin “Destek” bölümüne girmek olacaktır. Aynı şekilde bu bölüme girmek için Steam’ın çıkarmış olduğu ve hem bilgisayar üzerinden hem de akıllı telefon ve diğer akıllı cihazlar üzerinden uygulamaları kullanmanız da mümkündür. Steam sitesi üzerinden destek bölümüne girmeniz halinde bu bölüm için ayrıca üyelik almanız istenebilir. Bu aşamada daha önce Steam sitesine ve uygulamasına nasıl üye olduysanız aynı işlemleri takip ederek Steam destek bölümüne üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz aktif hale geldikten sonra da Steam üyelik iptali konusunda site yönetimine bir mesaj gönderebilirsiniz. Steam üyelik iptali ise her zaman gerçekleşen bir şey değildir. Steam üzerinden herhangi bir alışveriş yapmadığınız takdirde para kaybetmezsiniz. Bu nedenle de üyeliğinizi silmenize de gerek yoktur.

Steam üyelik iptali işlemlerini gerçekleştiremeyen kişilerin bilgisayarlarında ya da akıllı telefon gibi cihazlarında yer alan Steam uygulamalarını ilgili yolları takip ederek cihazlarından silebilirler. Böylelikle Steam uygulamasını da bir daha kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Steam Destek Bölümü İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz