StumbleUpon Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

StumbleUpon Üyelik İptali

StumbleUpon, 2001 yılında Kanada’da kurulmuş, şu an San Fransisco, California ABD merkezli, İngilizce dilinde hazırlanmış, sosyal medya platformları arasında imleme (social bookmark) kategorisinde yer alan bir uygulamadır. Justin LaFrance, Garrett Camp, Geoff Smith isimli üç girişimcinin kurucusu olduğu , Ocak 2013’ten beri Mark Bartels’in CEO’luğunu yaptığı uygulama, Pinterest’e olan benzerliği ile dikkat çeker. İki platformda da içeriği kaydetme özelliği ile diğer kullanıcılar ile fikirlerinizi, beğendiklerinizi paylaşabilme yetisine sahipsiniz. Biz de bu yazımızda StumbleUpon üyelik iptali ile ilgili bilgiler vereceğiz.

StumbleUpon üyelik iptalindan önce bu uygulamayı inceleyelim. StumbleUpon hem Android işletim sistemine sahip cihazlardan (Google Play Store üzerinden indirilerek), hem iOS işletim sistemine sahip cihazlardan (Apple Store üzerinden indirilerek), hem de kişisel bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamaya kayıt olurken isterseniz Facebook ve Google+ üzerinden hesaplarınızı birleştirerek giriş yapabileceğiniz gibi e-mail adresinizle de giriş yapabiliyorsunuz. Ardından mail adresinize gelen aktivasyon mailine tıklayarak hesabınızı aktifleştirmiş oluyorsunuz. Az önce saymış olduğum üç kayıt olma yönteminden birini yaptığınız ve uygulamaya girdiğiniz zaman karşınıza çıkan konu başlıklarından ilgi alanınız olan en az 10 (on) tane başlığı seçerek üyelik işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Sonrasında kendi profil sayfanızı düzenleyerek, beğendiğiniz şeyleri paylaşarak, yeni konu başlıkları ve üye olan başka kullanıcıları takip ederek ilerleyebileceğiniz ve aynı zamanda yeni siteler keşfetme, bu siteleri oylama özelliğinin olduğu bir uygulamadır. Önerilen içerikleri oylayabilme özelliği ile StumbleUpon sizin içeriği beğenip beğenmediğinizi kaydedip bir sonraki içerik aramanızda daha iyi sonuçlar önünüze sunar. Tüm bu özellikleri sayesinde internette gezinmeyi sağlaması dışında sosyal ağ ve blog görevi de görmektedir. İlgi alanınız olan her şeyi bir arada görebileceğiniz, isterseniz vakit geçirmek amaçlı, isterseniz gerçekten ihtiyacınız olan bilgiyi kolaylıkla bulabileceğiniz bir ortam sağlar. Program dili İngilizce olması sebebiyle bazı kullanıcılar bu bahane ile İngilizce bir kaç kelime öğrenirken bazı kullanıcılar için de bahane olup hesap kapatmaya sebep olabilir. Şimdi StumbleUpon üyelik iptaline ve StumbleUpon hesabını kapatma işlemlerine bakalım.

StumbleUpon Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

StumbleUpon’un özelliklerinden bahsettik. Tabii ki uygulama herkesin hoşuna gitmeyebilir. Bunun herkese göre farklı sebepleri olabilir. Uygulama dili İngilizce olması kaynaklı kullanıcının yazılanları anlayamaması, aranılan içeriğin bulunamaması veya önerilen içeriğin beğenilmemesi gibi pek çok neden olabilir. Bazı kullanıcıların çeviri sitelerinden çeviri yapıp, uygulamayı o şekilde kullandıklarını da bilmekteyiz. Fakat her zaman bu iyi bir çözüm yolu olmayabilir.

Gelelim asıl konumuza, StumbleUpon üyelik iptalinin nasıl olacağını inceleyelim. StumbleUpon üyelik iptali, zor olduğu kadar bir o kadar da kolaydır. Yabancı dilim yok deyip bu işlemi yapamama korkunuz olmasın. Kolaylıkla hesabınızı silebilmeniz için sizi yönlendirecek olan bilgileri şimdi sizinle paylaşacağız.

StumbleUpon üyelik iptali için öncelikle uygulamaya giriş yapın. Gelen sayfada resminizin, kullanıcı adınızın yanındaki ok işaretine bastığınız zaman yedi seçenek çıkacak ve sizin Settings (Ayarlar) butonunu bulup basmanız gerekiyor. Çıkacak olan sayfada, Stumble yazısının bulunduğu cetvelin altında yine bir cetvel var ve orada ”Account Info” yazısını göreceksiniz. Bastığınız taktirde gelen sayfanın altında İngilizce yazılmış olan ”Click here to initiate account deletion (Hesap silme işlemini başlatmak için burayı tıklayın)” yazısına tıkladıktan sonra şifrenizi giriyorsunuz ve hesabınızı kapatmış oluyorsunuz. Gördüğünüz gibi işlem aslında çok basit. StumbleUpon üyelik iptalini yaptıktan sonra hesabınız 14 gün donduruluyor. Hesabın dondurulması demek bu 14 gün içerisinde hesabın istenirse tekrar açılıp kullanılabilecek durumda olması demektir. Fakat siz hesabınızı yeniden açmak istemiyorsanız, hesap StumbleUpon üyelik iptalinin sonucunda 14 günlük süre sonunda tamamen silinecektir ve kayıt edilen hiç bir içeriğe ulaşılamayacaktır.

StumbleUpon Üyelik İptali İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz