Swarm Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Swarm Şifremi Unuttum

Swarm, ilk olarak ios ve android işletim sistemi yüklü mobil cihazlar için 5 Mayıs 2014 tarihinde, kullanıcıların nerede olduklarını paylaşabilmeleri adına çıkarılmış bir uygulama olup, Foursquare tarafından üretilmiştir. Bu uygulama sayesinde kişiler kendilerine yakın olan kişilerle kısa bir süre içinde buluşabilmektedir.

Hem Foursquare hem de Swarm şifresini unutan, kaybeden ya da hatırlamayan birçok kişi bulunmaktadır. Swarm Şifremi Unuttum resimli anlatımı sayesinde şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Swarm Şifremi Unuttum anlatımına geçelim.

Swarm Şifremi Nasıl Geri Alabilirim?

Swarm Şifremi Unuttum diyorsanız ilk yapmanız gereken şey Swarm sitesine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan “Giriş Yap butonuna tıklamaktır. Hemen ardından gelen giriş yapma ekranının alt kısmıda yer alan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayarak “Swarm Şifremi Unuttum” işlemlerine başlayabilirsiniz. Swarm Şifremi Unuttum bölümünün bu işlemi sizi Foursquare sitesine yönlendirecektir. Zira Foursquare ve Swarm aynı firma tarafından yapılmış benzer uygulamalar olduğu için her iki sitede de aynı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte işlem yapabilirsiniz. Site açıldıktan sonra aşağıda görebileceğiniz ekran ile karşılaşırsınız.

swarm-sifre-sifirlama-0

Swarm Şifremi Unuttum adımlarının bu aşamasında şifrenizi geri alabilmek adına kullanabileceğiniz iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki e postam ile kaydoldum dedikten sonra e postanız üzerinden şifre geri alma işlemini yapmak, ikincisi telefon numaramla kaydoldum diyerek şifre geri alma işlemini telefon üzerinden yapmaktır.

Eğer e postam ile kaydoldum seçeneğini seçerseniz karşınıza e posta girmeniz gereken bir metin kutusu gelecektir. Buraya gireceğiniz e posta ile birlikte şifre geri alma işlemlerinize başlayabilirsiniz. E posta adresi yazan yere e posta adresinizi girdikten sonra “Gönder” butonuna basınız.

swarm-sifre-sifirlama-1

Ardından girmiş olduğunuz e posta adresine bir mail gönderilecektir. Bu mailin size ulaşmadığını düşünüyorsanız üye olurken kullandığınız e posta adresinin ve bu e posta hizmetini veren sitenin gelen kutusuna değil, spam kutusuna bakmalısınız. Bu tür klasör adları mail hizmetinden mail hizmetine göre değişim göstermektedir. Junk, gereksiz ya da spam gibi farklı adlara sahip olabilen bu klasörleri mutlaka kontrol ediniz. Ayrıca tüm e postalara bakabileceğiniz bir seçenek varsa bunu da kontrol ediniz. Yine de size bir e posta gönderilmediyse, girdiğiniz e posta da bir yanlışlık olabilir. Girmiş olduğunuz e posta adresini tekrar kontrol ediniz. Aşağıda yer alan resimde de görebileceğiniz üzere girmiş olduğunuz e posta adresine bir mail gönderilmelidir.

Bu e postanın içinde bir şifre sıfırlama linki olacaktır. Bu linke tıklamanız gerekmektedir.
swarm-sifre-sifirlama-2

Linke tıklamanızın ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelir. Böylece kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız şifrenin başkaları tarafından kolay bir şekilde tahmin edilebilecek doğum günü tarihiniz, doğum yılınız, adınız vb. şifreler olmamasına dikkat ediniz. Ayrıca yeni şifrenizi unutmamak için bir yere not edebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.
swarm-sifre-sifirlama-4

Swarm Şifremi Unuttum diyenler olarak yeni şifrenizi belirledikten sonra belirlemiş olduğunuz bu şifreyi bir kez daha girdikten sonra “Gönder” butonuna basabilir ve Swarm uygulamasını dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bir daha Swarm Şifremi Unuttum dememek için kendinize iyi bir şifre belirlemenizi öneririz.

Eğer cep telefonu numaranız ile Swarm uygulamasına kayıt olduysanız “Telefon numaramla kayıt oldum” dedikten sonra Swarm uygulamasına üye olurken kullandığınız cep telefonu numarasını girebilir ve ardından “Gönder” butonuna basabilirsiniz. Böylece yukarıda yer alan şifre sıfırlama işlemleri de hemen hemen aynı şekilde gerçekleşecektir. Cep telefonunuza gönderilecek olan kodu ilgili yere girdikten sonra şifre sıfırlama işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Fakat bu yollar ile şifrenizi sıfırlama işlemlerini gerçekleştiremiyor, e posta adresinize her ne kadar doğru bir e posta adresi girmiş olsanız dahi şifre sıfırlama maili almıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yer alıyor. Swarm Şifremi Unuttum diyenler olarak şifrenizi sıfırlayabilmek için bir form doldurmanız gerekiyor. Bu forma Foursquare ya da Swarm sitesinin yardım bölümü üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hesap kurtarma işlemleriyle ilgili forma ulaşabilmek için TIKLAYINIZ!

adsiz

Ne yazık ki yardım bölümü Türkçe dilinde bir hizmet vermemektedir. Bu sebeple bu aşamada dolduracağınız formu İngilizce dilinde doldurmanız gerekmektedir. Şimdi sırayla bu formu sizin için Türkçeleştirerek açıklayalım. Swarm Şifremi Unuttum işlemleri için bu kısım önem arz etmektedir.

İlk kutucuk sorununuzla ilgili bir seçenek seçmenizi belirtir. Yukarıda yer alan ve sizin için işaretlediğimiz seçenek “Hesabıma giriş yapamıyorum.” anlamına gelmektedir. Bu işaret seçili olmalıdır.

Ardından e posta adresinizi yazmalısınız.

Ardından konu olarak “I can’t log in my Swarm Account” şeklinde bir başlık yazabilirsiniz. Bu, “Swarm hesabıma giriş yapamıyorum.” anlamına gelmektedir.

Beraberinde konu ile ilgili olarak bir mesaj girmeniz gerekiyor. Bu bölüme Swarm şifrenizi unuttuğunuz için Swarm hesabınıza giriş yapamadığınıza dair bir şeyler yazmalısınız. Örneğin; “As a Swarm User, I can’t log in my Swarm Account because I forgot my Swarm password. I tried to get my password back from the usual ways. But I don’t see any mail in my mail box. Not even in the junk or spam box. Besides, I am sure that I am writing the right e mail adress. So, can you help me, please?”

Ardından sorununuzu en iyi şekilde ifade eden alt başlığı seçmelisiniz. “I didn’t receive my password reset email.” yani “Şifre sıfırlama e postasını almadım.” demeniz gerekiyor.

Beraberinde hesabınızla ilişkilendirdiğiniz doğum tarihinizi, Foursquare profilinizin url adresini ve konuya yardımcı olabilecek diğer bilgileri yazdıktan sonra isteğe bağlı olarak bir ek dosya da yükleyebilirsiniz.

“I’m not a robot” yani “Robot değilim.” seçeneğini işaretledikten sonra “Submit” butonuna tıklayabilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak Swarm, yani Foursquare sizinle iletişime geçecektir. Swarm Şifremi Unuttum diyenler olarak elinizde başka bir seçenek yer almamaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz