Swarm Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Swarm Üyelik İptali

Swarm, IOS ve Android mobil servislerine uygun olacak şekilde 5 Mayıs 2014 tarihinde üretilmiştir. Bu uygulama sayesinde, kullanıcıların nerede olduklarını kullanıcıların gittikleri yerde check-in yaparak yer bildiriminde bulunmalarıyla mümkün oluyordu. Yer bildirimi yapıldıktan sonra, arkadaş listenizde olan kişiler bunu görüp size ne kadar yakında olduklarını öğreniyor ve eğer yeteri size yeteri kadar yakındaysa da herhangi bir yerde buluşmayı teklif edebiliyordu.

Arkadaşlarınızla buluşmak istiyorsanız, en yakınınızda kimlerin olduğunu birkaç tıkla öğrenebildiğiniz bu uygulama sayesinde, plan yapmak ve arkadaşlarınızla buluşmak için hızlıca mesaj göndermeniz de mümkün!

Her yapılan yer bildirimiyle birlikte coin kazanan kullanıcılar, arkadaşları check-in yaptığında, seriler uzattığında, mayor olduğunda ve diğer birçok şeyle de coin kazanabilmektedir! Birbirinden güzel ve hoş ödülleri kazanabilmek için puan durumunda üst sıralarda yer almak için bol bol yer bildiriminde bulun ve hediyeni kap!

Gittiğin her mekanda check-in yap ve oraya daha önce giden ve belki de şu an orada olan arkadaşlarınla birlikte kıyasıya bir mücadeleye girerek rekabetin sınırlarını zorla ve listede tırmanışa geçerek ödülünü kazan!

Haftalık puan durumu listesi sayesinde rekabette ne durumda olduğunu takip et! En sevdiğin yerlerin mayoru ol! Arkadaşlarının daha önce gitmediği mekanlara git ve yeni etiketler kazan! Hepsini topla!

Eğer daha önce Foursquare kullandıysanız, Swarm’ı nasıl kullanacağınız konusunda endişe duymanıza gerek yok! Swarm, Foursquare tarafından yapılmıştır ve eğer bir Foursquare hesabınız bulunuyorsa yeniden kayıt olmanızı gerektirmemektedir. Eğer hesabınız yoksa mail adresiyle ya da Facebook hesabı üzerinden kayıt olabilir ve arkadaşlarınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz!

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra üst kısımda dört farklı sekme göreceksiniz. Bu sekmelerden ilki, arkadaşlarınızla aranızdaki mesafeyi gösterir. Arkadaşlarınızla aranızdaki mesafe farklılıklarına göre, tam burada, birkaç adım ötede, uzakta gibi sınıflandırmalarla arkadaşlarınıza olan yakınlığınızı gösterir.

İkinci sekmede ise arkadaşlarınızın yer bildiriminde bulunduğu mekanları görebilir ve dilerseniz bu bildirimleri beğenebilirsiniz.

Üçüncü kısımda ise planlarınız bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla buluşmak için bu bölümü kullanabilir, gideceğiniz mekanı ve bu mekana birlikte gideceğiniz arkadaşlarınızı etiketleyebilir, başkalarını buluşmalara davet edebilirsiniz.

Son sekmede ise profiliniz bulunmaktadır. Yaptığınız yer bildirim yani check-in’lerinizi, bildirimlerinizi ve arkadaşlarınızı bu bölümden görebilirsiniz.

Bu kısımda birkaç butonla karşılaşacaksınız. Öncelikle yukarı sol üst kısımda bir buton vardır ve bu buton bildirimlerinizi göstermektedir. Yer bildirimleri, planlar, sizden bahsedenler, yer bildirimlerinizi beğenenler ya da arkadaşlık isteği gönderenleri bu bildirim butonu sayesinde görebilirsiniz.

Sağ üst kısımda bulunan artı işaretli buton sayesinde, listenize yeni arkadaşlar ekleyebileceksiniz.

Profil resminizin hemen üst kısmında bulunan butonlar ise, soldan sağa söyleyecek olursak, arkadaş listeniz, yer bildirimi yaptığınız yerlerin harita üzerindeki konumu, puan durumları ve yer bildiriminde bulunduğunuz zaman eklediğiniz fotoğraflar olarak dört bölümden oluşmaktadır.

Geriye sadece Ayarlar kısmı kalıyor, bu kısım sayesinde bildirimlerini kontrol edebilir, profilinizi düzenleyebilir ve Swarm uygulamanıza bağlanmış uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca şifre işlemlerinizi de bu kısımdan yapacaksınız.

Eğer rehberimizden memnun kaldıysanız, sıra uygulamayı indirmeye geldi! Swarm uygulamasını App Store, Google Play ve Windows Store üzerinden indirebilirsiniz.

Swarm Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Swarm hesabınızı silmek istiyorsanız, bunu yapabilmek için Swarm’a değil, Foursquare’e giriş yapmanız gerekmektedir. İki uygulama birbirine entegre bir şekilde çalışıtığı ve Swarm, Foursquare tarafından yapıldığı için üyelik iptali işleminizi başlatabilmek için öncelikle Foursquare hesabınıza giriş yapmalısınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst menüde bulunan “Hesap” kısmındaki isminize tıklayın ve açılan menü üzerinden Ayarlar linkine tıklayın.1

Ardından yine sağ kısımda bulunan “Gizlilik Ayarları” linkine tıklayınız.

2

Bu kısımda Foursquare tarafından yazılmış “hoş” bir mesaj bulunmaktadır. Bu mesaj, “Gittiğini görürsek çok üzülürüz ama kolayca hesabını da silebilirsin” şeklindedir. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza

3

“Foursquare ve Swarm’dan neden ayrılıyorsun?” şeklinde bir soru çıkacaktır. Foursquare ve Sawrm hesabımı siliyorum çünkü kısmında bulunan dört kutucuktan birine ya da birkaçına tıkladıktan sonra eğer hesabınızı silme isteğinizden eminseniz ve tüm verilerinizin dönüşü olmayacak şekilde silineceğinin de farkındaysanız, “Delete Account” butonuna tıklayabilirsiniz.

 

4

Hesabınızı silmeniz için son yapmanız gereken şey, hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak üzere size gönderilecek olan doğrulama şifresini, karşınıza çıkan kutucuğa girmeniz ve “Confirm” butonuna tıklamanız olacaktır.

 

5

Foursquare’in size son bir mesajı var! “Ayrıldığın için üzgünüz!”

Foursquare hesabınızı silmek için burayı TIKLAYINIZ!

Foursquare Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Swarm hesabınızı silmeden önce bir takım şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi, Swarm’ı sildiğiniz taktirde Foursquare uygulamasınının da silineceğidir. Eğer Foursquare hesabınızın da birlikte silinmesini istemiyorsanız, hesabınızı silmekten vazgeçmeniz gerekmektedir.

Swarm uygulamasını sildikten sonra, yer bildiriminde bulunamayacak, arkadaşlarınızla kolay bir şekilde buluşamayacak ve arkadaşlarınızın nerede olduğunu birkaç tık ile öğrenemeyeceksiniz.

Swarm Hesabı Nasıl Açılır?

Konum bazlı bir sosyal medya aracı olan Foursquare, bir değişim hareketi içine girerek yepyeni bir uygulama olan Swarm’ı kullanıcılarına sundu. Her ne kadar iki uygulamada aynı ismin çatısı altında olsa da birbirlerinden farklı özelliklere sahip olduklarını unutmamak gerek. Peki ya bu özellikler ne? Swarm, Foursquare’de olmayan bazı özelliklere sahip. Öyle ki, son zamanlarda Foursquare üzerinden yer bildirimi yapmak isteyen kullanıcılar uygulama tarafından Swarm’a yönlendiriliyor. Bunun sebebi Foursquare’in sadece mekan aramak isteyenlerin kullandığı bir uygulamaya dönüşmek istemesi. Bu sayede, yer bildirimi ve mekan arama gibi iki farklı fonksiyonla bu iki uygulama birbirlerini harika bir şekilde tamamlıyor.

Bu değişimlerin ardından Foursquare, konum paylaşma yerine çevrenizdeki mekanları görebileceğiniz ve gitmek istediğiniz yerleri seçebileceğiniz bir asistana dönüşürken Swarm uygulaması tamamıyla arkadaşlarınızın nerede ve ne yaptıklarına odaklanıyor. Yer bildirimlerinin ardından otomatik konum algılama özelliği sayesinde arkadaşlarınızın tam olarak nerede olduklarını görebiliyorsunuz. Bu özelliği kişisel tercihlerinize göre kapatabilmeniz ise bi başka güzel özellik. Bu özelliği kapatmak için ekranın üst kısmında bulunan turuncu araç çubuğunu sağa doğru sürükleyin ve “Neighbourhood Sharing” özelliğini pasif hale getirin. Pasif olan özellik rengini kaybederek gri bir hale bürünecektir.

Swarm’ın kullanıcılarına getirdiği bir diğer özellik ise planlama yapmanın oldukça kolaylaşması.

Swarm’a üye olmak için öncelikle Swarm uygulamasını başlatın ve Facebook hesabınızla giriş yapmak istemiyorsanız, E-posta ile kaydolun seçeneğine tıklayın.

Adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girdikten sonra isteğe bağlı olarak bir telefon numarası da girdikten sonra Kaydol’a basınız.

E-posta adresinizi yanlış girmediğinizden emin olmanızı öneririz.

Bir sonraki sayfada “Sonraki”ye tıklayın. Bir sonraki aşamada ise konum paylaşımını açık hale getirmek istiyorsanız, “Evet, aç”a basınız. İstemiyorsanız ise “Hayır, şimdi değil”e basabilirsiniz.

“Haydi oynayalım”a bastıktan sonra Arkadaş bulucu sayesinde, Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

Eğer Facebook ile giriş yapmak istiyorsanız, “Facebook ile giriş yap” butonuna tıkladıktan sonra uygulama izinleriyle ilgili karşınıza gelen düzenlemeye “Tamam” deyiniz. Bu izinleri onayladığın taktirde, Swarm, Facebook üzerinden senin adına paylaşımda bulunmayacağı için bunun için endişe etmene gerek yok. Eğer paylaşımlarının Facebook üzerinde görünmesini istiyorsan, karşına çıkacak seçeneğe “tamam” de. İstemiyorsan ise “Şimdi değil”e tıklayabilirsin.

Android’ e Swarm Yüklemek İçin  TIKLAYINIZ!

iPhone ve iPad’ e Swarm Yüklemek İçin TIKLAYINIZ!

Windows Phone’ a Swarm Yüklemek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz