Tablet Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Tablet Hesap Kurtarma

Android tablet kullanıcılarının bir hayli fazla olmasıyla birlikte tablet alan kişilerin tableti aldıkları andan itibaren hızlı bir şekilde hesap açıp üye olma işlemlerini tamamladıklarını bilmekteyiz. Ancak bu aşama üstünkörü geçilerek bir an önce cihaza uygulamalar yükleyip, dosyalar aktarılmaya çalışıldığını hepimiz biliyoruz. Yapılan bu dikkatsiz üye olma işlemlerinin de tablete koyulan şifrelerde de yapıldığı gözlemlenenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de kullanıcılar kısa bir süre içinde tablet şifrelerin unutuyorlar ve tabletlerindeki şifreyi kurtarmaları adına entegre ettikleri Google hesapları’na ait bilgileri de unuttukları için kendilerine yapacak pek fazla seçenek de bırakmıyorlar. Şimdi Tablet Hesap Kurtarma işlemlerine Android tabletler üzerinden bir göz atalım.

Tablet Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Android şifresi olarak her ne belirlemiş olursanız olun bu şifreyi beş defa aralıksız ve üst üste yanlış girdiğiniz zaman şifre ekranınız kilitlenecektir. Bu aşamadan itibaren bir süreliğine tekrar şifre girme hakkınızı kaybedersiniz. Bu sebeple Tablet Hesap Kurtarma işlemleri için elinizde yapılabilecek ilk seçenek olan Google hesabınızla alakalı olarak doğrulama işlemleridir. Google Hesabını Doğrula seçeneğine bastıktan sonra tabletinizle birlikte entegre ettiğiniz kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra tablet şifrenizi yenileyebilirsiniz. Eğer şifrenizi yenilemeyi başarırsanız her ne kadar başkalarının bulmaması açısından güvenli bir şifre belirliyor olsanız da bu şifreyi kendinizin de unutmadığından emin olun. Gerekirse bir kenara, sadece sizin görebileceğiniz bir yere de not alın. Ayrıca Android 4.0 ve ileri sürümlerinde gelen bir özellik sayesinde Google hesabınızı doğrulamayı başardığınız taktirde tabletinizde yer alan şifreyi sıfırlama imkanına da erişmiş olursunuz. Fakat Google hesabı ile tabletiniz arasındaki bağlantıyı bu yolu takip ederek doğrulayamazsanız, geriye yapabileceğiniz tek şey kalıyor. Şimdi Tablet Hesap Kurtarma işlemleri ile ilgili neler yapabileceğinizi resimli bir şekilde anlatacağız.

Tablet şifrenizi ve Google hesabınızla alakalı olarak doğrulama işlemlerine ait kullanıcı adı ya da şifrenizi unuttuysanız Tablet Hesap Kurtarma işlemleri için geriye tek bir seçenek aklıyor demektir. Tablet hesap kurtarma işlemleri için bir takım illegal yollar ve şifre kırmaya yaran programlar haricinde yapılabilecek tek şey vardır. Tablet şifrenizi geri almanız mümkün değildir. Bu sebeple de tabletinize format atmanız gerekmektedir. Format atılan bir tablet, fabrika ayarlarına geri dönüş yapacaktır. Bu yüzden bu işlemi yaparken tabletinizde bir hafıza kartı bulunuyorsa bunu çıkartmanızı öneririz. Bir tabletin ya da herhangi bir cihazın fabrika ayarlarına döndürülecek olması, bu cihaz içerisinde yer alan uygulama, dosya, not, ses, fotoğraf, video vb. bilgi ve verinin ilk günkü haline geri dönüş yapacağı anlamına gelmektedir.

Bu da demek oluyor ki tabletinizi ilk aldığınız zaman bu cihazın içerisinde otomatik olarak gelmiş program, uygulama ve dosyalar haricinde tabletinizde hiçbir şey kalmayacaktır. Kayıtlı olan her şey silinecektir. Bugüne kadar yaptığınız anlık mesajlaşma programları üzerinden sahip olduğunuz konuşma kayıtları, arkadaşlarınıza ve ailenize göndermiş olduğunuz fotoğraf, video ya da çeşitli belgeler, cihazınızda yer alan ses ve müzik dosyaları, oynadığınız oyunlara ait kayıt dosyaları, çeşitli nedenlerle tuttuğunuz notlar, mobil tarayıcılar üzerinden yapmış olmuş gezintiler sırasında kaydedilmiş çerez bilgileri, kayıtlı kullanıcı adları ve parolaları, girdiğiniz sitelerin verileri ve diğer türlü internet kaynaklı bilgiler vb. birçok şey silinecektir. Bu nedenle her ne kadar şu andan itibaren bu konuda yapabileceğiniz bir şey bulunmasa da bundan sonra saklamak istediğiniz dosyaları düzenli bir şekilde yedeklediğinizden emin olun. Zira bu işlemi geri alma ihtimaliniz yoktur. Fabrika ayarlarına geri dönüş yaptırılan herhangi bir cihazın, eski haline geri getirilmesinin herhangi bir imkanı bulunmamaktadır.

Tablet Hesap Kurtarma işlemleri için tabletinizi fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorsanız, yaklaşık on saniyelik bir süreliğine cihazınızın güç düğmesine basılı tutarak, tabletinizi kapattığınızdan emin olunuz. Ardından güç tuşu ve ses arttırma tuşuna aynı anda basarak beş saniyeliğine tutunuz. Tabletiniz yeniden başlıyormuş gibi gözükse de karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.

1-11

Tablet Hesap Kurtarma adımlarının bu aşamasında bir sorunla karşılaşırsanız tekrar aynı tuşlara basarak şu menüye ulaşınız.

1

Bu menü üzerinden ses arttırma ve azaltma tuşlarına basarak “wipe data / factory reset” seçeneğinin üzerine geliniz. Güç düğmesine bastıktan sonra devam ediniz.

4-1

Ardından “Yes — delete all user data” seçeneğinin üzerine gelip tekrar güç tuşuna basınız. Bu işlemden itibaren tüm kayıtlı bilgileriniz silinecektir. Böylelikle tabletinizde yer alan yazılımlar ilk günkü haline geri dönüş yapacaktır. Tabletinizin fabrika ayarlarına geri dönüş yapması, fabrikadan çıktığı ilk günkü haline geri dönmesi anlamına gelmektedir. Bu aşamadan sonra sorumluluk tamamen kullanıcının kendisine aittir. Zira anlatımın başından itibaren tüm kullanıcı bilgilerinizin silineceğine dair sizi birkaç defa uyarmış bulunmaktayız. Bu nedenle de bu konu hakkında herhangi bir sorumluluk üstümüzü alamayız. Tablet Hesap Kurtarma işlemini bu şekilde yaptığınız andan itibaren yapılan işlemin geri alınamayacağını da bir kez daha belirtmek isteriz.

6

Son olarak yapmanız gereken şey “reboot system now” seçeneğinin üzerine gelip güç düğmesine basmak olacaktır. Böylece sisteminiz kendisini yeniden başlatacaktır.

Tabletiniz yeniden açıldıktan sonra bu sefer yapacağınız işlemleri sırasıyla, yavaş yavaş ve adım adım takip etmenizi öneririz. Tablet Hesap Kurtarma adımları burada sona ermektedir.

Tabletinizi fabrika ayarlarına geri döndürmek için kullanmanız gereken tuşlar her tablet ve model üzerinde değişim göstermektedir. Bu sebeple de kendi tabletinizin sahip olduğu modemi internet üzerinde aratırsanız, tabletinizi fabrika ayarlarına nasıl döndürebileceğinizi öğrenmiş olursunuz. Ayrıca bu işlemlere dair bilmek istediğiniz şeyleri de tabletinizi aldığınız zaman size tablet kutusu ile birlikte verilen kullanım kılavuzunun içinde de bulabilirsiniz.

Tablet Hesap Kurtarma ile ilgili anlatılabilecek şeyler bu şekildedir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz