Tango Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Tango Hesap Silme

2014 yılı itibarıyla 200 milyon kayıtlı kullanıcı olan Tango’nun, Android cihazlar arasında en çok indirilen uygulamalar listesinde 12. sırada yer almakta olduğu da göz ardı edilmemelidir. Android ve iOS üzerinden indirilebilen Tango uygulaması 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu uygulama aynı zamanda 35, 45 ve Wi-Fi üzerinden görüntülü iletişim desteği de sunmaktadır.

Peki ya Tango ile neler yapabilirsiniz? Tango ile arkadaşlarınız ve ailenizle olan bağınız da bağlantınız da kopmaz. Ve Tango bunu yaparken herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ücretsiz aramalar yapabilir, üstün kaliteli görüntülü aramalar sayesinde birebir görüşmelerde bulunabilir, dakikalarınızı, liralarınızı harcamadan iletişimde kalın. İstediğiniz numarayı arayın, haber, durum ve fotoğraf güncellemeleri yapın ve diğer kullanıcıların paylaşımlarını görün. Metin mesajları ya da grup sohbetler ile eğlenmenize bakın. Kablosuz bağlantı ile birlikte çalışabildiği için veri kaybı yaşamadan dilediğinizce konuşmaya devam edin. Çeşitli yapıştırmalar ve ifadelerle eğlencenin tadını çıkartırken, videolar sayesinde mesajlarınızı kişiselleştirin. Yeni arkadaşlar edinin. Dilerseniz yakın çevrenizden, dilerseniz ülkenizin ya da dünyanın dört bir yanından insanlarla arkadaşlık kurun.

Yeni kişiler bulabilmek için profil kartlarıyla dolu bu uygulamanın içinde kendinize uygun şekilde aramalar yapın. Başkalarıyla olan ortak noktalarınızı görün. İlginizi çeken kişileri arkadaş olarak ekleyip dilerseniz sık kullanılanlarınıza ekleyip, iletişimi bir üst seviyeye çıkartın. Sohbetler başlatın, konuşmalara katılın. Filmlerden, kitaplara, kitaplardan müziklere, müziklerden çeşitli spor dallarına hatta dağcılığıa kadar birçok konunun dahil olduğu grup sohbetlerinden kendinize uygun gördüğünüz, ilginizi çeken bir konuya katılın ve başkalarının da ilgini çeken konularda neler düşündüğünü öğrenin. İçinde Road Riot, Toon Squad, Jewel Raiders gibi ondan fazla oyun ile birlikte arkadaşlarınıza meydan okuyun. Dama ve XOX gibi basit oyunlardan oluşan toplamda 11 oyunu, çağrı sırasında oynayın.

Tango günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan bir iletişim uygulamasıdır. Bu uygulama dünya çevresinde pek çok insanın birbiri ile iletişim kurmasını sağlamaktadır. Özellikle bazı bölgelerde pek çok insanın Tango kullandığı bilinmektedir. Kendine göre artıları ve eksileri bulunan bu iletişim uygulamasında, telefon numaraları ile senkron olarak çalışmaktadır. Dolayısıyla hesabınızı silmek bazen o kadar da kolay olmamaktadır. İnsanlar bazen bu işlemi gerçekleştirebilmek için telefon numaralarını değiştirmek bile isteyebilmekteler.

Peki insanlar ne tür sorunlarla karşılaşıp, hesaplarını silmek istiyor olabilir? Öncelikle operatörden kaynaklanan şebeke sebepli sorunlardan dolayı, internete bağlanma sıkıntısı çeken bir çok insan uygulamadan almak istediği hazzı alamıyor ve bir an önce hesabını silmek istiyor. Kimisi görüntülü konuşmalarda istediği kaliteyi bulamazken, kimisi gece arama sırasında karanlık ekranla karşılaşıyor. Kimisi bir başkasını aradıktan sonra konuşurken karşı taraftan kendi sesinin yankısını duyuyor ve bu sebeple iletişimde kopukluklar yaşıyor. Kimisi can sıkıcı seviyeye çıkan reklamlardan dolayı uygulamadan bunalıyor.

Aşağıda sizlere Tango hesap silme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Ama bundan önce Tango Hesap Silmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey söz konusu.

Tango Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tango hesabınız diğer sosyal medya hesaplarınızın silindiği gibi kolay silinmemektedir. Tango çalışanlarına bir ticket (yani istek mesajı/formu) atmanız gerekmektedir. İşleminizi gerçekleştirdikten sonra Tango hesabınızda gerçekleştirdiğiniz bütün kayıtlı mesajlaşmalar, resimler, videoların bir daha ulaşılamayacak şekilde sileneceğini hatırlatmak isteriz. Bu yüzden eğer önemli verilerinizin silinmesi söz konusu ile bunları yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Tango Hesabı Silme Resimli Anlatım

Tango hesabını silmek için birazdan paylaşacağımız bağlantıya tıklamanız gerekmektedir: http://support.tango.me/entries/23534011-How-do-I-delete-my-Tango-account- Tango hesap silme işleminin birinci adımı olan bu bağlantıyı tıkladığınız zaman karşınıza aşağıda göründüğü gibi bir sayfa açılacaktır:

Tango Hesap Silme

Bu sayfada Tango hesabınızla ilgili gerekli bilgileri özellikle işleminizi gerçekleşebilmesi için ‘*’ işareti ile belirtilmiş olan bölgeleri doldurmanız gerekmektedir. İlk satır telefon numaranızı +905……. şeklinde girilmesini istemektedir. İkinci satır ise adınızı ve soyadınızı yazmanız gerekmektedir. Bu aşamada üst kısımda bulunan “Tango Hesap Silme İsteği” adlı başlığın altında bulunan kısımlarda bazı ifadeler bulunmaktadır.

Öncelikle, bu aşamada girdiğiniz bilgilerin, üye olurkenki bilgilerinizle aynı olduğuna emin olmanız gerekiyor. Bu forum doldurduktan sonra Tango’yu silmenizi ve cihazınızı yeniden başlatmanızı söylüyor. Silme isteği otomatik olarak işleme sokulacağı için, destek hattıyla iletişime geçmenize gerek olmadığı yazarken, bu formu bir defaya mahsus doldurmanız tembihleniyor. Daha sonra ek bilgiler için Tango’nun sizinle iletişime geçebileceğini de söylüyor.

Tango Hesap Silme

Formun devamında ise yukarıdan aşağıya doğru sırasıyla eğer isterseniz e-posta adresinizi daha sonra boş bırakılamaz olarak işaretlenmiş olan ülke bilgisini seçtikten sonra bir aşağısında Tangoyu neden kaldırdığınıza dair bir soruyu kendinize en uygun olanı işaretleyecek şekilde seçtikten sonra diğer soruları da cevaplayıp aşağıda gösterdiğimiz şekilde butona tıklamanız gerekmektedir:

Bu aşamada Tango’dan ayrılma sebebinizi sormaktadır fakat dil ingilizce olduğu için anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Sırasıyla çevirisini yapacak ve size yardımcı olacağız.

Tango’dan ayrılma sebebiniz ne?

Sizin için en uygun olan tek bir seçeneği işaretleyiniz.

Tango’yu kullanması kolay değil.

Kötü ses ve görüntü kalitesi

Tango’nun daha fazla gizlilik ayarına ihtiyacı var

Telefondaki konuşma geçmişini temizle

Hesap geçmişini sil ve Tango’dan çk

Uygunsuz ya da küfür kullanan kullanıcılar

Hesap geçmişini sil ve yeni bir Tango hesabı aç

Yeteri kadar tanıdığım insan yok

Çok fazla arkadaşlık isteği alıyorum

Tango’yu ne amaçla kullandınız?

Sadece bir tanesini seçiniz.

Yeni kişilerle tanışmak için

Ailem ya da arkadaşlarımla konuşmak için

Cinsiyetiniz?

Erkek

Kadın

Bu hesabı sildikten sonra, hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?

Sadece birini seçiniz.

Yeniden Tango kullanacağım

Whatsapp

Facebook Messenger

Line

Viber

Skype

Face Time

Hiçbiri

Diğer

Sizin için Tango’yu nasıl geliştirebiliriz?

Tango’yu geliştirmemiz için bize yardım et

Bu boşluğa Tango’yu geliştirmeleri için ne gibi yenilikler ya da değişiklikler yapabilecekleri hakkında bir şeyler yazabilirsiniz. Hangi sebeplerle bu uygulamayı kullanmaktan vazgeçtiğinizi yazarsanız hem geri gelecekseniz kendiniz hem de gelmeyecek olsanız dahi başkaları için daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edilebilmesi adına iyi bir adım atmış olacaksınız. Bu sebeple bu formu doldurmanız aslında oldukça önem arz etmektedir fakat dilerseniz bu kısmı boş geçebilir ve işleminizi sonlandırabilirsiniz.

 

Tango Hesap Silme

Formunuzu doldurduktan sonra kırmızı ile işaretlediğimiz “Gönder” butonuna bastıktan sonra Tango çalışanlarına Tango hesabınızı kapatmak istediğinizle ilgili Tango hesap silme talep formunu göndermiş oluyorsunuz. Bu işleminiz şirket tarafından onaylandıktan sonra Tango hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır. Unutmayın, tek bir form göndermeniz yeterli olacaktır. Daha fazlası sadece karışıklığa yol açar. Eğer uzun bir süre silinme gerçekleşmezse, Tango ile iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Cihazdan Tango Hesabı Silme

Mobil cihazlarınız üzerinden Tango hesabını ancak yukarıda anlattığımız şekilde formu doldurarak gerçekleştirmeniz mümkün. Dolayısıyla Tango uygulamasının içinde böyle bir form bulunmadığından bu işlemi ancak yukarıda ve aşağıda paylaştığımız bağlantılara tıklayarak açılan formu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Yani mobil cihazlarınız üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmenin tek yolu mobil cihazınızın tarayıcısı üstünden bu formu doldurmaktan geçmektedir.

Tango Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Saim dedi ki:

    Tangoya kayitli oyun var silmek istiyorum nasil yapabilirim

Yorum Yaz