Telegram Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Telegram Şifremi Unuttum

Telegram birçok farklı platform üzerinden kullanılabilen bir tür anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama bir Rus programcısı olan Pavel Durov tarafından geliştirilmiş olup Windows Phone, iOS, Android ve Ubuntu Touch gibi mobil kullanımları mümkün kılan özelliklere sahip olup aynı zamanda Linux, OS X ve Windows gibi masaüst işletim sistemleri üzerinden de çalışabilmektedir. 2013 yılının Ağustos ayında yayın hayatına başlayan Telegram, kullanıcılarının birbirlerine fotoğraf, ses kaydı, video, metin mesajı ve sticker göndermelerine izin verirken aynı zamanda da 1.5 GB boyuta kadar dosya paylaşımı yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Telegram uygulamasına katılan birçok kişi son zamanlarda ortaya çıkan gelişmelerden dolayı tedirgin olmaktadır. Uygulama üzerinde yapılan incelemelere göre Telegram uygulaması sanıldığı kadar güvenli değildir. Üstelik geçtiğimiz günlerde yapılan siber saldırılar sebebiyle birçok kişinin hesabı da tehlike altına girmiştir. Çoğu kişi bu tür anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanırken her daim güven altında olduğunu düşünmektedir. Fakat işin aslı öyle değildir. Hesabına giriş yapmak isteyen kişiler Telegram Şifremi Unuttum diye düşünebilirler fakat Telegram ve benzeri uygulamalara üye olurken hesabınıza giriş yapabilmek için herhangi bir şifre belirlemezsiniz. Bu tür uygulamalar cep telefonu numaranız ile çalışmakta olup kayıt olurken de cep telefonu numaranıza gönderilecek olan doğrulama kodu ile birlikte uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamaya giriş yapmak istediğiniz zaman cep telefonu numaranızı girmeniz de yeterli olacaktır. Fakat bu tür işlemler sırasında bazı kullanıcılar çeşitli sorunlar ile karşı karşıya gelmektedir. Şimdi size bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Telegram Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Telegram uygulamasına giriş yapmakta ya da uygulamaya üye olurken girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilecek olan doğrulama kodunu almakta sorun yaşayan kişilerin kullanabilecekleri bir yol bulunmaktadır. Telegram hesabına erişmekte sorun yaşayan kişilerin ilk olarak yapması gereken şey yazımızın sonunda yer alan linke tıklamaktır. Bu linke tıklayan kişilerin karşısına aşağıdaki görselde görebilecekleri bir ekran gelecektir.

destek

Burası Telegram uygulamasına ait destek sayfasıdır. Bu sayfanın ne yazık ki Türkçe bir versiyonu olmadığı için işlemlerinizi İngilizce dilinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu sayfada yapmanız gereken şey “Please describe your problem” yazan yere hesabınızla ilgili yaşadığınız sorunu İngilizce bir şekilde yazmaktır. “Lütfen yaşadığınız sorunu anlatınız” anlamına gelen bu bölümü geçtikten sonra e posta adresinizi girmeniz gerekecektir. Ardından da Telegram uygulamasını kullanmakta olduğunuz cep telefonu numaranızı girdikten sonra “Submit” yani “Gönder” seçeneğine basmanız gerekiyor. Bu butona bastıktan sonra karşınıza “Sorununuzu bildirdiğiniz için teşekkür ederiz! mümkün olan en kısa süre içinde size cevap vermeye çalışacağız!” şeklinde bir bildirim gelecektir. Bu bildirimi almanız halinde Telegram yöneticileri tarafından kısa bir süre içinde girmiş olduğunuz e posta adresi ya da cep telefonu numarası üzerinden sizinle iletişime geçilecektir. Ardından size çeşitli yönlendirmeler yapılarak hesabınıza girmenizin yolları tarif edilecektir. Böylelikle Telegram hesabınıza giriş yapabilir ve arkadaşlarınızla dilediğiniz şekilde sohbet edebilirsiniz.

Telegram Destek Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz