Tivibu Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Tivibu Abonelik İptali

Tivibu abonelik iptalini anlatmadan önce Tivibu hakkında biraz bilgilenelim. Tivibu, 26 Şubat 2010’da ”Eğlenceyi yeniden keşfet” sloganıyla Türk Telekom’un sahibi olduğu ve Türk Telekom tarafından sunulan dijital TV platform hizmetidir. 2010 yılında İnternet TV olarak çalışmalarına ve yayınına başlamıştır. İnternet TV olarak telefon, tablet, bilgisayarlardan izlenen bu platform, 2015 yılında IPTV teknolojisi ile dijital TV platformuna dönüştürülmüş ve uydu üzerinden yayına başlanmıştır. IPTV, televizyon yayıncılığının internet üzerinden geçmesi durumudur. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun verilerine göre 2016 yılı 3. çeyrek itibarıyla Türk Telekom altyapısı Tivibu hizmetindeki abone sayısı 428.114, uydu aracılığıyla sunulan Tivibu Uydu hizmetindeki abone sayısı 161.708, toplam abone sayısı 589.822 olmuştur. Tivibu aynı zamanda UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi Türkiye yayın haklarını elinde bulundurmakta olup Hollanda ve Rusya Liglerinin de yayın hakkına sahiptir. 2010 senesinde yapılan Türkiye Süper Toto Süper Lig yayın hakları ihalesinde bir başka firma olan Digitürk ile büyük bir mücadeleye girmiş, Tivibu  az farkla en yüksek teklifi vererek 5 sene süreyle yayın haklarına sahip olmuştur.
IPTV hizmetinde Durdur-İzle seçeneği  ile canlı televizyon yayınını durdurup, 15 dakika içinde durdurulan yerden tekrar izlemek mümkündür. İzlediğiniz programı veya gelecekte izlemek istediğiniz programı da ayarlayarak kaydedebilir ve 90 gün içerisinde istediğiniz zaman izleyebilme seçeneğine sahipsiniz. Bununla da kalmayıp izlediğiniz program hangi cihazdan olursa olsun (tv, tablet, cep telefonu, bilgisayar) , başka bir cihazınızdan devam ettirip izleyebiliyorsunuz. Tivibu’nun müşteri memnuniyeti için her zevke göre müşteriye sunmuş olduğu paketler sayesinde herkes istediği pakete sahip olarak kendilerine hitap eden programları izleyebiliyorlar. Paketler mobil TV keyfi ve evde TV keyfi olarak ayrılmakta ve uygun fiyatlara sadece 24 ay sözünüze Tivibu’ya kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bu paketler bireyselde evde TV keyfi ve mobil TV keyfi kapsamında Giriş Paketi, Sinema Paketi ve Süper Paket olarak ayrılıyor. Ticari paketler de ise paketler işletme yerine göre kafe & restoranlar, ofis & işyerleri ve otel & siteler olarak ayrılmaktadır. Bu seçeneklerle kendinize göre en iyi paketi seçebiliyorsunuz. Mevcut müşterilere ya da yeni müşterilere farklı kampanyalarda sunulmaktadır. Bunlardan bir kaçını Smart TV Kampanyası, Tivibu’suz Ev Kalmasın Kampanyası, ticari işletmeler için Ticari Tivibu 2016-2017 Sezon Kampanyası şeklinde sıralayabiliriz.

Daha Fazla Kampanyaya Ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tivibu Aboneliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Şimdi de asıl sorumuza gelelim; Tivibu aboneliği iptal ediliyor mu ya da Tivibu aboneliği nasıl iptal ediliyor? Son zamanlarda Tivibu abonelik iptali için artan bir talep bulunmaktadır. Artık televizyonda aradığınız programı bulamıyorsunuz veya başka sebeplerden Tivibu’dan memnun değilsiniz, Tivibu aboneliğinizi iptal etmek istiyorsunuz. Bu durumda herkesin yapacağı ilk iş müşteri hizmetlerini aramak olur. Tivibu abonelik iptal işlemi müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak, Türk Telekom Ofis ve Türk Telekom Bayilerinden şahsen başvuru yaparak ya da faks çekerek yapılabilmesi mümkündür. Abonelik fesih işlemlerini telefonunuzla 444 5 375  numarasını arayarak size söylenen talimatları takip ederek Üyelik İşlemlerine girilir. Karşınıza çıkan Müşteri Hizmetlerine hat sahibinin gerekli olan bilgileri verilir ve kimlik bilgileri doğrulanır. Sonrasında görevlinin yapacağı işlemler sayesinde aboneliğiniz son bulur. Türk Telekom Ofis ve Türk Telekom Bayilerine gittiğiniz ve görevlilere abonelik bilgilerinizi verdiğiniz takdirde sizlere yardımcı olacaklardır. Faks ile abonelik fesih işlemleri yapmak isteyen müşterilerin üzerinde abonelik bilgilerinin bulunduğu imzalı bir dilekçe ile resmi kimlik belgesinin bir kopyasını 0312 306 07 16 numaralı faksa göndermesi yeterlidir. Sonrasında Tivibu ile sahip olduğunuz bağlantılar kapatılacaktır. Değinilmesi gereken başka bir husus ise anlaşma feshedilirken ya da anlaşma bitince herhangi bir ücret ödeniyor mu? Varsa aktivasyon/ Tivibu Kurulum ücreti, taksitli satılan cihaz/servis/ürünlerin kalan taksitlerinin toplamı, varsa geriye dönük hizmet kullanım ücretleri ve yine varsa tarifede yer alan diğer kullanımlara ait borçlar tahsil edilir. Tivibu aboneliğinin iptali durumunda ise abonenin kullanması amacı ile verilen cihazların Türk Telekom Ofis veya Bayilerine eksiksiz olarak getirilmesi gerekir. Aksi takdirde firmanın tutacağı ‘IPTV Ekipman Teslim Tutanağı’ çerçevesinde belirtilmiş tutarlar aboneden tahsil edilir. Bu işlemlerin sonucunda Tivibu abonelik iptalinizi  gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz