Travian Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Travian Şifremi Unuttum

Çevrimiçi oynanan ve 2003 senesinden bu yana milyonlarca insanı kendisine bağlamayı başaran WEB tabanlı oyunların önderlerinden olan Travian, bir tür strateji ve savaş oyunudur. Oyun 2003 yılından bu yana sayısız güncelleme almış ve kendisini sürekli yenileyerek oyun severlerin ilgisini hep üzerinde tutmasını sağlamaya çalışmıştır. Travian nedir, “Travian şifremi unuttum” diyenler ne yapmalıdır, unutulan Travian parolası nasıl değiştirilir, bu sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Travian Nedir?

Kuvvetli bir askeri ve finansal bir güç oluşturma amacı ile oyuncuları maceraya davet eden Travian’da oluşturduğunuz birlikler ile beraber WOW adı verilen Dünya Harikası’nı kurmak en temel hedeflerden biridir. Dünya harikası denilen oluşumu kurmayı başaran birlik oyunun galibi sayılır ve bununla birlikte server, yani sunucu, sona ermiş olur. Diğer WEB tabanlı strateji oyunlarından farklı olarak Travian bir amaca ve bir sona sahip olması ile birlikte farklılık göstermektedir.

4 tane ırkın yer aldığı oyunda bu ırklardan 3 tanesinin seçilmesi mümkün kılınmıştır. Oyuna başladıktan sonra size ait bir sanal köy ve sanal kahraman olur. Sizin sanal kahramanınızın köy içerisinde yapması lazım gelen bazı görevler karşınıza çıkar ve bu görevleri yerine getirdikçe gelişim gösterir, diğer oyunculara nazaran daha hızlı amaca ulaşabilirsiniz.

Travian Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Travian, ana ekranı itibariyle yoğun bir sayfaya sahiptir. Travian’ın giriş sayfasını açtığınızda aşağıda da gördüğünüz gibi çok fazla ögenin yer aldığı ve birçok butonun küçük boyutta kaldığı bir sayfa ile karşılaşırsınız. Ana sayfa üzerinde size şifre unuttuğunuz durumda parola sıfırlama hizmeti sağlanmamaktadır.

Aşağıdaki görselde de gördüğünüz ve kırmızı kutucuk içine alındığı üzere yeşil renkteki “giriş” kelimesini içeren butona tıklamanız gerekmektedir.

traviansifre1

“Giriş” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda yine şifre sıfırlama işlemi yapamazsınız. Bu ekranda üye olurken hangi serverda oyun oynamayı seçtiyseniz o serverı işaretlemeniz gerekecektir. Diyelim ki RoA’da oynuyorsunuz RoA serverının üzerine tıklayıp yeni sayfayı açıyor olmanız lazım.

traviansifre2

İlgilendiğiniz server’a tıkladıktan sonra da karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Bu sayfada da “ROA dünyasına hoşgeldiniz” şeklindeki karşılama komutunun hemen altında e posta adresi ya da kullanıcı adı ile birlikte şifrenin de yazılması ile birlikte oyuna giriş yapılmasını sağlayan bir bölüm yer almaktadır.

Yeşil buton içerisindeki “giriş” ifadesinin hemen altında ise “şifremi unuttum” seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe tıklayın.

traviansifre3

“Şifremi unuttum” seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak olan bölümde size yeni bir şifre gönderilmesi için e posta adresinizi ilgili bölüme yazmanız gerekecektir. Bu işlemin bir robot tarafından yapılmadığından emin olmak için sistem size bazı güvenlik kodları çıkaracak ve bu kodları okuyup doğru bir şekilde yazmanızı isteyecek. Güvenlik kodlarını da doğruca yazdıktan sonra “şifre iste” butonuna basın.

traviansifre4

Şifreyi istedikten sonra e-posta adresinize girin ve Travian’dan gelen maili açın. Ana kutunuza düşmediyse spam kutunuzu kontrol etmenizde fayda var. Daha sonra mail içerisinde bulunan linke tıklayarak yeni şifreyi aktif edin ve oyun keyfine devam edin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz