Tumblr Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Tumblr Şifremi Unuttum

Günlük hayatta pek çok farklı site ya da uygulama veya banka kartı için çeşitli şifreler kullandığımızdan zaman zaman daha az girdiğimiz hesaplarımızın şifrelerini unutabiliyoruz. Eğer siz de çok yoğun bir Tumblr kullanıcısı değilseniz ama zaman zaman giriyorsanız bazı yoğun olduğunuz dönemlerde şifrenizi unutabilirsiniz. Fakat bu şifreyi geri almak bir hayli kolay. Ancak şifre alma işlemlerine geçmeden önce dilerseniz Tumblr’ı biraz daha yakından inceleyelim.

Bilindiği üzere insanların kullandığı pek çok farklı blog servisi bulunuyor. İşte bu blog servislerinden bir tanesi olan Tumblr, sade ve şık tasarımı ve kolay kullanımı ile bir adım önde duruyor diyebiliriz. 2007 yılında kurulmuş olan bu blog servisine üyelik elbette ücretsiz. Üstelik servisin Türkçe dil kullanımı da bulunuyor. Tumblr’ı mobil uygulamasından da pratik bir şekilde kullanmak mümkün. Eğer bir iOS ya da Android cihazınız var ise günlük blog tutmak konusunda bu mobil uygulamayı pratik bir şekilde tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Tumblr mobil uygulaması sürekli olarak da güncelleniyor.

Tumblr kullanırken blogunuza pratik bir şekilde istediğiniz resmi, videoyu, yazıyı, bağlantıyı, ses videosunu yükleyebilir ya da direkt olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca Tumblr insanlara arkadaşlarıyla sohbet etme imkanı da sunuyor. Tumblr bir süredir kendine özel bir tarz ve kitle dahi oluşturmuş durumda. Bu nedenle ileri zamanlarda adının çok daha fazla duyulması muhtemeldir diyebiliriz.

Tabii Tumblr’ı yalnızca blog yazmak için kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer isterseniz sevdiğiniz bloggerları takip ederek her yeni içeriklerinden haberdar olabilir ve yeni bloggerlar da keşfedebilirsiniz. Bunun için de tarzınıza en yakın bloggerları “takip et” butonu ile takip etmek işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Tumblr Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Screenshot_1

Tumblr hesabınızı unuttuğunuzda ilk olarak yapmanız gereken şey yine sitedeki “oturum aç” bölümüne gitmek. Burada e-posta adresinizi girdikten sonra “forgot password” butonuna tıklamanız gerekecektir.

Screenshot_2

“forgot password” bölümüne geldikten sonra daha önce giriş yaptığınız e-posta adresinizi girip “parolayı sıfırla” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu işlemin hemen ardından mail adresinize bir bağlantı gönderilecek. O nedenle mutlaka mail kutunuzu kontrol etmelisiniz. Eğer Tumblr’dan e-postanıza gelen bu bağlantıyı tıklarsanız sizi şifrenizi sıfırlayabileceğiniz ve yeni bir şifre belirleyebileceğiniz bir pencereye yönlendirecek. Ancak yeni bir şifre belirlerken şifrenin güvenli olması kadar sizin tarafınızdan kolay hatırlanabilir olmasına da özen göstermenizi tavsiye ederiz. Böylece sürekli olarak Tumblr şifresini yenilemek durumunda kalmayabilirsiniz. Aynı zamanda Tumblr’a yeni şifreniz ile giriş yaparken “beni hatırla” tercihini de kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz