Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma

Türk Ekonomi Bankası 1927 yılında Kocaeli Halk Bankası T. A. Ş. olarak adını duyurmuş ve beraberinde 1982 yılında Çolakoğlu Grubu tarafından satın alınana dek yerel bir banka olarak faaliyet göstermiştir. Bu aşamadan sonra ise yurt genelinde faaliyet göstermiştir. Böylece Türkiye genelinde birçok müşteriye ulaşmayı başaran Türk Ekonomi Bankası’nda birçok kişi de hesap açtırmıştır. Fakat çeşitli sebeplerden dolayı müşteriler hesaplarını kapatmak istedikleri olur. İşte bu sebeple Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu içerik ile aldık.

Türk Ekonomi Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz birkaç yol bulunuyor. Bu yollardan ilki Türk Ekonomi Bankası Çağrı Merkezini aramaktan geçiyor. Bu numara ise 0850 200 0 666 şeklindedir. Türk Ekonomi Bankası Çağrı Merkezini aradıktan sonra yapmanız gereken şey Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili talebinizi müşteri temsilcisine belirtmektir. Bu işlemler sırasında basmanız gereken bazı tuşlar da olabilir. Ayrıca müşteri temsilcisi de sizden birtakım sorulara cevap vermenizi isteyecektir. Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma işlem talebinde bulunan kişinin hesabın gerçek sahibi olup olmadığını da anlamak için bunun bir güvenlik yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

Telefon Bankacılığı kullanılarak hesap kapatma işlemlerinde 25.000 TL’ye kadar olan vadeli mevduat hesaplarını vadesi gelmeden önce vermiş olduğumuz telefon numarasını kullanarak TEB Telefonu Şubesi aracılığı ile kapatabilirsiniz. Bu bir yana 25.000 TL ve üzerinden olan hesapların kapatılabilmesi için TEB şubesine gitmeniz gerekmektedir. Vadesinden önce bozulan hesaplar üzerinden herhangi bir faiz tutarı kazanamayacağınızı da ayrıca belirtelim.

Bu konudan bahsetmişken Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem olan ve hesap kapatma işlemlerine ilişkin en kolay, güvenilir ve sağlıklı olan yöntemden bahsedelim. Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma işlemleri için size en yakın TEB şubesine giderek hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yanınızda kimlik kartınızın ve kapatmak istediğiniz hesaba ait kartın da bulunması gerektiğini aklınızdan çıkarmayınız.

Bununla birlikte TEB internet sitesi üzerinden ya da TEB Mobil Bankacılığı’nı kullanarak da vadesiz hesapları kapatabilmeniz mümkündür. Bunun için Android ya da iOS işletim sistemleri yüklü akıllı telefon ya da tabletler ile birlikte TEB internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapabilir ve ilgili adımları takip ederek vadesiz hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

TEB İnternet Şubesine girmek için siteye girdikten sonra sağ üst köşede yer alan İnternet Şubesi yazısının altında yer alan bireysel, kredi kartı ya da kurumsal seçeneklerinden birini seçmelisiniz. ardından kullanıcı kodu ya da adı ve T. C. Kimlik numarası ile birlikte şifrenizi de girerek internet şubesine giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde mobil bankacılığına da mobil cihazlar üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Bir başka Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma yöntemi ise dilekçe göndermektir. Dilekçe esasında şubeye gidildiği zamanda da banka görevlisi tarafından verilecektir. İşlemleri kolaylaştırmak adına Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma işlemleri için bankaya gitmeden önce de bu dilekçeyi aşağıda yer alan forma göre hazırlayabilirsiniz. Fakat bir şubeye gitmek istemiyor ya da size yakın bir yere TEB şubesi yer almıyorsa bu isteğiniz posta ya da faks yolu ile de gerçekleştirmeniz mümkündür.

TEB Şube ve ATM Adreslerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Türk Ekonomi Bankası Hesap Kapatma ile ilgili olan dilekçe örneği aşağıdaki gibidir.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Türkiye Ekonomi Bankası ……..……….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

Adres                                                                                                 …./…./20..

 

………………………………..                                                         Ad – Soyad

………………………………..

………………………………..                                                         İmza

 

Bu dilekçeyi doldururken hangi TEB şubesine gönderecekseniz o şubeyi yazmalı ardından kapatmak istediğiniz banka hesabına ait numarayı doğru bir şekilde yazmalı ve adres, ad ve soyad, tarih ve imza bilgilerini de girdikten sonra yukarıda yer alan linke tıklayarak bu dilekçeyi göndereceğiniz yeri bulabilirsiniz.

Bununla birlikte TEB Genel Müdürlüğü adresi olan ve aşağıda yer alan adrese de bu dilekçeyi göndermeniz mümkündür.

TEB Kampüs C ve D Blok  Saray Mah. Sokullu Cad. No:7A – 7B Ümraniye 34768 / İSTANBUL

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz