Türk Telekom Abonelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Türk Telekom Abonelik İptali

Türk Telekom’da olan mevcut aboneliğinizi bitirmek istediğinizde, son günlerde gelen şikayetlerin başında dilekçe vermenize rağmen hattınızın 3 ila 6 aylığına dondurulup tekrardan faturalandırmaya alındığı yönünde.

Herhangi bir sebepten dolayı Türk Telekom abonelik iptal etmeye kalktığınızda birçok sorunla karşılaşacağınız bir gerçek. Aynı işlemleri tekrar tekrar yapmanızı isteyerek sonunda bıkmanızı umuyorlar sanırım.

Her şeye rağmen abonelik iptalinde kararlı ve azimliyseniz bu yazımızda size yol gösterecek önemli ipuçları bulabileceksiniz.

  • Öncelikli olarak yapmanız gereken şey sabırlı olmanız ve iptal işleminin öyle kolayca olacağı yönünde beklenti içine girmemeniz. Aksi takdirde uğrayacağınız hayal kırıklığı siziz üzebilir, hatta sinirlendirebilir.
  • İlk olarak yapılması gereken işlem bir dilekçe yazarak abonelik iptal talebinize resmiyet kazandırmak olmalıdır.
  • Telefonda yapacağınız iptal talebiniz kayıt altına alınsa da, bu konuda tekrar tekrar aranma durumunda kalabilir ve her defasında farklı kişilere aynı açıklamayı yapmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Dilekçeyi teslim edeceğiniz görevlinin neden abonelik iptali istediğiniz şeklinde sorularına ve yeni paket önerilerine kulak asmadan kısa cevaplar verin.
  • Müşteri temsilcisi numarasıyla muhatap olmayın
  • Verdiğiniz dilekçe ardından aboneliğinizin iptal edilip edilmediğini anlamak için sık sık hattınızı kontrol edin. Aksi takdirde kullanmadığınız hattınıza ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.
  • Sunacağınız dilekçede aboneliğinizi tamamen sonlandırmak istediğinizi kalın ve büyük harflerle belirtin. Bunu yapmadığınız takdirde 6 ay sonra aranıp aboneliğinizin tekrer aktif hale getirildiğine dair bir haber alabilirsiniz.
  • Faks yolu ile de abonelik iptali başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Sabit telefon hattının iptali için örnek dilekçe:

 

 

TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

 

…….nolu sabit telefon aboneliğimin TAMAMEN İPTAL EDİLMESİNİ istiyorum.

İptal işleminin derhal başlatılması konusunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

…/…/…….

Abone Adı ve Soyadı

ADRES

CEP TEL

EV TEL

E- POSTA

 

EK: Kimlik Fotokopisi

 

İnternet aboneliği iptali içinse örnek dilekçenin ilgili kısmını”…..hizmetnolu evde internet aboneliğimin İPTAL EDİLMESİNİ istiyorum.” şeklinde değiştirerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Sonuçta ve maalesef abonelik iptal işlemleri zor sonuç alınan süreçler olarak karşımıza çıkmaktadır. Girişeceğiniz bu zorlu mücadelede başarılar dileriz.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz