Turkcell Özel Numara Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Turkcell Özel Numara Kapatma

Turkcell 28 Şubat 1994 yılında kurulmuş bir anonim şirkettir. GSM, 2G, 3G, 4G VE 4.5G hizmetleri sunmakta olup çeşitli teknolojiler kullanarak hizmet vermektedir. 2010 yılı itibarıyla geliri 5.5 milyar dolara yükselmişken, bu yıl geçen yıla oranla yaklaşık olarak yüzde 75  kâr kaybı yaşadı.

Türkiye’nin en çok kullanılan GSM operatörü olan Turkcell, 2015 yılı itibarıyla Türkiye’deki cep telefonu kullanmakta olan kullanıcıların yüzde 47.6’sına sahipken, Turkcell’i yüzde 29.3 pazar payıyla Vodafone takip etmektedir. Üçüncü sırada bulunan Türk Telekom’un ise yüzde 23.1’lik bir pazar payı bulunmaktadır. Turkcell New York Borsası’nda listelenmeyi başarak ilk Türk şirketi olmuştur. Turkcell’in yüzde 51’i Turkcell Holding’e ait bulunmaktadır. Serbest pay ise yüzde 34.7 civarında seyretmektedir. Turkcell’in sahip olduğu kapsama alanına gelecek olursak, 2D/EDGE teknolojisiyle sunduğu kapsama alanı Türkiye nüfusunun yüzde 99.81’idir. 3G teknolojisiyle Türkiye nüfusunun yüzde 91.21’ini kapsama alanı altına alan Turkcell, Dünya’nın ilk üç taşıyıcılı mobil internet teknolojisini sunan şirketi olmayı da başarmıştır.

Abone sayısı, 2016 yılının Haziran ayı itibarıyla 33,3 milyondur. Son yıllarda Türkiye’de yaşanan çeşitli olaylar sebebiyle abonelerinde bir miktar kayıplar yaşamıştır.

Gizli Numaradan Arama Kısıtlama Servisi

Sürekli sizi arayan kişilerden rahatsız mısınız? Arkadaşlarınız sizi özel numaralardan arayıp rahatsız mı ediyor? Görünmeyen numaralar tarafından sürekli aranıp taciz mi ediliyorsunuz?

Sizi gizli numaradan arayıp rahatsız eden kişilerden kurtulmanın yolu oldukça kolay. Dilediğiniz zaman ücretsiz bir şekilde gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilir ve keyfinizin kaçmasını engelleyebilirsiniz. Üstelik bu hizmetten yararlanmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda da değilsiniz!

Öncelikle bilmeniz gereken birkaç şeyden bahsdelim. Turkcell, müşterilerine “Gizli Numaradan Arama Kısıtlama Servisi”ni sunmuştur. Bu servis sayesinde gizli numaralardan gelen aramalar kısıtlanabilir. Turkcell’in sahip olduğu “Gizli Numaradan Arama Kısıtlama Servisi” eski tip analog santrali olan sabit telefon santrallerinden ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeyerek oluşturulmuş olan çağrıları engelleyememektedir.

Gizli Numaradan Arama Kısıtlama Servisi ayarınızı telefonunuza uyguladıktan sonra gizli numaralar, telefonunuz çalmadan otomatik bir şekilde reddedileceğinden, sizin herhangi bir etkileşim ya da bildirim gibi rahatsız edici şeylerle karşılaşmanıza gerek kalmaz. Sizi arayan kişiler “”Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” şeklinde bir anons duyacaklardır.

Bu servis sadece Turkcell’liler içi sunulmuştur. Dilediğiniz zaman bu servisten yararlanabilir, dilediğiniz zamansa bu özelliği yeniden etkisiz hale getirebilirsiniz.

Servisi kullanabilmek için tek yapmanız gereken şey #253# yi tuşlamak. Servisi etkisiz hale getirmenin yolu da aynı şekilde #253# yi tuşlamanız gerekmektedir.

Dilerseniz bu servisi kullanabilmek için 532 ya da 0532 532 00 00 numaralarından birini arayarak, Turkcell İletişim Merkezlerine bağlanarak müşteri temsilcileriyle konuşup, isteğinizi dile getirebilirsiniz. Turkcell müşteri memnuniyetine önem verse ve vermek zorunda olsa da gerek iletişim merkezlerine bağlanmak isteyen müşteri sayısının fazla olması gerekse çeşitli sistemsel hatalar sebebiyle herhangi bir temsilciye ulaşmak oldukça uzun sürebilmektedir. Bu sebeple sizin de siniriniz bozulabilir. Ayrıca belirli bir süre aşımından sonra da ücrete tabii tutulacağınız için boş yere paranızı da kaybedebilirsiniz.

Gizli Numaradan Arama Kısıtlama Servisine gitmek için buraya TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz