Türkiye Ekonomi Bankası Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Türkiye Ekonomi Bankası Hesap Açma

Türkiye’de kurulan en eski bankalardan olan Türkiye Ekonomi Bankası, tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için size birçok hizmet ve avantaj sunan bir bankadır. Türkiye Ekonomi Bankası’nın kısaltılmışı ve halk arasında en çok kullanılan ismi ise TEB’dir. Bireysel ve/veya ticari tüm bankacılık işlemlerinizi güvenli bir şekilde sağlamakta ve köklü geçmişi ile her gün daha iyi hizmet vermek için çalışmaktadır. Biz bu yazımızda Türkiye Ekonomi Bankası hesap açma, hesap açma işlemi sırasında istenen belgeler gibi bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Türkiye Ekonomi Bankası Hesap Açma

Eğer siz de Türkiye Ekonomi Bankası(TEB)’nın ayrıcalıklarından yararlanmak istiyorsanız size en yakın TEB Şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Türkiye Ekonomi Bankası Hesap Açma işlemini yalnızca 18 yaşından büyük bireyler gerçekleştirebilir. Size en yakın şubeye giderken yanınıza nüfus cüzdanı ve fotokopisini almanız yeterlidir. Açacağınız hesabın size yakın bir konumda bulunması çok önemlidir. Çünkü yapacağınız bazı bankacılık işlemlerinde hesabı açtığınız şubeye gitmeniz istenebilir ve bu durumda size yakın olan şubenin önemini fark edeceksiniz. Aşağıdaki linkten size en yakın Türkiye Ekonomi Bankası şubesini öğrenerek gerekli adres bilgilerini alıp, hesap açma işleminiz için şubeye başvurabilirsiniz.

Size en yakın TEB Şubesi için TIKLAYINIZ!

Banka görevlisi sizden kimliğinizi alacak ve size bir form verecektir. Bu form üzerinde T.C. Kimlik Numaranız, adresiniz, telefon numaranız vb. bilgileri doldurmanız istenecektir. Formu eksiksiz doldurduktan sonra banka görevlisi hesap açma işleminize başlayacak ve size gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Türkiye Ekonomi Bankası Hesap açma işleminizi banka görevlisi en kısa sürede bitirecek ve sizin zamanınızı boşa harcamayacaktır. Banka görevlisi vadesiz hesabınızı açarken size vadeli hesap ve vadesiz hesap türlerinden Pratik hesap, Kredili mevduat hesabı, Altın hesabı, Gümüş hesabı gibi hesaplardan bahsederek, ihtiyacınız ve size uygun olabilecek türleri önererek sizlerin bankanın sunduğu avantajlardan faydalanmanızı sağlayacaktır. Örneğin, vadeli hesap ile yatırdığınız paradan faiz kazanarak arttırabilir, altın hesabı ile altın alarak yatırım yapabilmeniz mümkün kılınmıştır.

Açtığınız vadesiz hesabınız ile, güvenli bir şekilde birikim yapabilir ve ihtiyacınız olan her anda para çekebilirsiniz. Ayrıca TEB Bankası’nın müşterilerine sunduğu “Kaynak Hesap” hizmeti ile vadesiz hesabınızda para olmasa bile verilen limit dahilinde para çekebilir, daha sonra ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece nakit paraya ihtiyacınız olduğu anda hesabınızda bakiyeniz olmasa bile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Vadesiz hesabınız ile kredi kartı ve çek ödemelerinizi yapabileceğiniz gibi, para transferlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız ile ilgili tüm işlemleri ve sorularınızı TEB İnternet Şubesi, 444 0 666 TEB Telefon Şubesi, TEB ATM’lerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası bünyesindeki vadesiz hesaplardan yıllık 114 TL hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Yıllık hesap işletim ücretini Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarına bölerek, yılda dört dönemde tahsil etmektedir. Ancak bazı şartlarda ve hesap türlerinde ücret tahsil edilmemektedir. Bunlar;

  • Okul ödemesi talimatlı veli hesapları,
  • İlgili dönem için iki adet otomatik fatura ödeme talimatı veren ve aktif olarak ödenen hesaplar,
  • İlgili dönem içerisinde yeni kazanılmış müşteri hesapları,
  • Etkin paketine sahip Yıldız Bankacılık müşterilerinin hesapları,
  • Üniversite Bankacılığı müşterilerinin ilk vadesiz TL hesaplarından ücret tahsil edilmemektedir.

Ayrıca, son 180 gün hareket görmemiş olan Türkiye Ekonomi Bankası bireysel müşteri hesapları üzerinden de hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.

TEB İnternet Bankacılığı ve TEB mobil uygulama kullanmak isteyen müşteriler şubeye giderek Türkiye Ekonomi Bankası Hesap Açma işlemini tamamladıktan sonra 444 0 666 numaralı telefondan TEB Müşteri hizmetlerini arayarak internet şifresi alabilirsiniz. Bu şifre ile mobil uygulamayı da kullanabilir, tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankalara oranla internet üzerinde daha kullanışlı ve hızlı menülere sahip olan Türkiye Ekonomi Bankası, sanal ortamda sık tercih edilen bir banka olduğu da unutulmamalıdır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz