Türkiye İş Bankası Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Türkiye İş Bankası Hesap Açma

Türkiye İş Bankası 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ve o tarihten bu güne dek devam eden, Türkiye’nin bireysel ve ticari hizmet sunan en büyük özel bankası. Ayrıca Türkiye İş Bankası The Banker adlı ekonomi dergisi tarafından yapılan Dünya’nın en büyük bankaları sıralamasında da 118. sıradadır. Rusya ve Almanya’da 25 tane olmakla birlikte Türkiye de dahil toplam 1350 şubesi bulunmaktadır. Bu yazımızda Türkiye İş Bankası Hesap Açma yöntemlerini yazdık.

Türkiye İş Bankası Vadesiz Hesap Açma İşlemi

Öncelikle vadesiz hesapla Türkiye İş Bankasının hangi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz bir bakalım. Vadesiz hesapla;

  • Yatırımlarınız, Paranızı bu hesapta biriktirerek istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
  • Ülkedeki herhangi bir bankamatikten istediğiniz zaman kolayca paranızı çekebilirsiniz.
  • Bankamatik kartı ile yanınızda nakit olmasa bile alışveriş yapabilirsiniz.
  • Otomatik ödeme talimatıyla faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
  • Havale+ EFT yapabilirsiniz.
  • Anında bankacılık hizmetlerinden yararlanıyorsanız hesabınıza internet şubesi, bankamatikler, işcep, işwap, telefon şubesi ve işpad gibi platformlardan erişebilirsiniz.

Şimdi de Türkiye İş Bankası hesap açma işlemi nasıl yapılır, onlara bakalım. Türkiye İş Bankası hesabı açmak için kullanabileceğiniz üç tane yol bulunmakta. Birincisi şubeye giderek, ikincisi Türkiye İş bankası internet şubesi ve son olarak üçüncü yol ise Türkiye İş bankası canlı destek hattı.

Bunlardan birincisi, yani şubeye giderek iş bankası vadesiz hesap açtırma işlemi için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 18 yaşından küçük kişiler de aileleri ile birlikte giderek vadesiz hesaplarını açtırabilirler. Ayrıca T. C. Nüfus cüzdanı da Türkiye İş bankası hesap açtırma için gerekli. Hesabınızı açtırmak için en yakınızdaki Türkiye İş bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Eğer bulunduğunuz şehirdeki iş bankası şubesinin nerede olduğunu bilmiyorsanız yapmanız gereken iş bankası internet adresine girdikten sonra en alt bannerda bulunan “Şube ve Bankamatikler” linkine tıklayarak gelen ekrana bulunduğunuz il ve ilçeyi seçerek size en yakın şubeyi öğrenmek.

Türkiye İş Bankası Şube ve Bankamatik Yeri Öğrenme Ekran Görüntüsü

Şubeye gittikten sonra bireysel bankacılık hizmetleriyle görevli çalışanlardan birinin yanına giderek vadesiz hesap açtıracağınızı söylerseniz Türkiye İş Bankası hesap açma işlemini yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu süreçte size kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve adres bilgileriniz gibi her bankanın standart olarak işleme koyduğu prosedürlerin bulunduğu formlar doldurmanız istenecektir. Formu doldurduktan sonra Türkiye İş bankası hesap açma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Şubeye gitmek istemiyorsanız hesap açtırmak için kullanacağınız yollardan bir tanesi de sesli yanıt sistemi. Bunu yapmak için yapmanız gereken şey şu. Öncelikle telefonunuzdan 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Telefondaki müşteri hizmetlerine hesap açacağınızı belirterek Türkiye İş Bankası hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Hesap açma işlemi için kullanabileceğiniz son seçenek ise internet sitesi aracılığıyla işlemi tamamlamak. Bunun için yapmanız gereken tarayıcınızda Türkiye İş Bankası internet sitesine girmek ve oradaki formu doldurarak başvuru işlemini tamamlamak. Ancak şubeye gitmeden yapacağınız başvurularda ıslak imza gerekmesi sebebi ile işlemi tamamlamak için yine de şubeye gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca hesap açım ücreti ve yılda iki defaya mahsus olmak üzere hesap kesim ücretini de hesabı açtırdığınız anda kabul etmiş sayılırsınız.

Türkiye İş Bankası Vadeli Hesap Açma İşlemi

Türkiye İş Bankasında vadeli hesap da açtırabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gerekenler yukardakilerden farklı değil. Yani şubeye giderek, sesli yanıt sistemi ile ve Türkiye İş bankası internet adresi üzerinden de vadeli hesabınızı açabilirsiniz. Ayrıca Türkiye İş bankası vadeli hesap açma işlemini bankamatiklerden de yapabilirsiniz. Vadeli hesabın vadesiz hesaptan farkı ise faiz durumudur. Vadesiz hesapta faiz yok iken vadeli hesaplarda faiz vardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz