Twitter Anket Yapma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Anket Yapma

Twitter her geçen gün kendini yenilemekte olan ve kullanıcılarına farklı şeyler sunmayı amaçlayan bir sitedir. Böylelikle kullanıcılarını kaybetmemeyi ve siteye daha fazla kullanıcı çekmeyi sağlamaya çalışmaktadır. İşte Twitter yetkilileri tarafından getirilen bir diğer özelliğin adı ise “Anket”tir. Yeni gelen bu uygulama sayesinde artık herhangi bir Twitter kullanıcı istediği bir konu hakkında anket yapabilir. Twitter Anket Yapma işlemleri sayesinde insanlar hemen hemen her konu hakkında bir anket üreterek danışmak istediği konuları takipçileriyle paylaşabilir.

Twitter’da Anket Nasıl Yapılır?

Twitter Anket Yapma konusunda bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Bu işlemleri sırasıyla anlatmak için öncelikle birlikte Twitter’da nasıl anket yapabileceğinize bir göz atalım. Twitter üzerinden bir anket yapmak isteyen kullanıcılar gerek mobil tarayıcı üzerinden gerek mobil uygulamalar ve gerekse masaüstü tarayıcıları üzerinden “Neler olup bitiyor?” yazısına dokunduktan ya da yeni bir tweet atmak için konulmuş olan butona bastıktan sonra fotoğraf ve gif seçeneklerinin yanında yer alan anket seçeneğine tıklamalıdır. Bu seçeneğe tıklayan kişilerin karşısına anket içinde kullanılacak olan seçenekler gelecektir. Anket üzerinde kullanılacak olan seçenekler atılacak olan tweet karakteri sayısını etkilemeyecektir. Yani atacağınız tweetin içeriği her zamanki gibi 140 karakterden oluşacaktır. Bununla birlikte anketiniz için toplamda dört farklı seçenek kullanmanız mümkündür. Her bir anket seçeneği için kullanabileceğiniz karakter sayısı ise 25 olarak belirlenmiştir. Twitter Anket yapma işlemleri sırasında karşınıza ilk olarak iki seçenek gelir. Bu seçeneklerin altında yer alan “Seçenek ekle” seçeneğine tıklayarak daha fazla seçenek ekleyebilirsiniz. Fakat bu seçenekleri boş bıraksanız da olur. Twitter anket yapma işlemlerini tam olarak gerçekleştirebilmeniz için en az iki seçeneğin içine de bir harf yazmanız gerekmektedir. Anket süresi olarak ise en az beş dakika en fazla ise 7 gün belirlemeniz mümkündür. Bu zaman aralığında istediğiniz süreyi gün, saat ve dakika şeklinde yer alan zaman seçenekleri ile belirleyebilirsiniz. Bununla birlikte atacağınız tweet için de en az bir adet harf girmeniz gerekmektedir. Twitter’da oluşturacağınız bir ankete fotoğraf eklemeniz mümkün değildir.

İstediğiniz şekilde anket oluşturduktan sonra yapmanız gereken şey “Tweetle” seçeneğine basmaktır. Twitter Anket Yapma işlemlerinden vazgeçen birinin tek yapması gereken şey ise anketin sağ üst köşesinde yer alan “Anketi Kaldır” seçeneğine dokunmaktır. Eğer “Tweetle” derseniz bu işlemin ardından oluşturmuş olduğunuz ankete atılacak oylar ile birlikte belirlemiş olduğunuz zaman içerisinde anketiniz oylanacaktır. Anketiniz bittikten sonra ise anketinizin sonuçlarını görmeniz için size bir bildirim gelecektir. Ayrıca bir başkası tarafından oluşturulan ankete oy atmanız halinde de anketin sonuçlanmasının ardından size bir bildirim gelir. Eğer anket bildirimleri ile ilgili çeşitli ayarlamalar yaptıysanız yaptığınız ayarlamalara göre bildirim konusunda farklılıklar meydana gelebilecektir. Twitter üzerinden atılan oylar tamamen gizli bir şekilde yapılır. Yani hangi ankete hangi oyu verdiğinizi kimsenin görmesi mümkün değildir. Ayrıca her bir anket için kullanabileceğiniz oy sayısı bir ile sınırlandırılmıştır. Anketi kazanan seçenek ise koyu mavi renk ile gösterilecektir. Twitter anket bildirimlerinizi kontrol etmek için ise hesap ayarları bölümünde yer alan “E Posta bildirimleri”, “Bildirimler” ve “İnternet bildirimleri” seçeneklerinde yer alan anket bildirim ayarlarını istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca mobil bildirim ayarlarına ulaşmak için de mobil uygulaması üzerinden ayarlara girerek bu ayarları düzenleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz