Twitter Çevirmen Rozeti | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Çevirmen Rozeti

Twitter’ı sadece metin, fotoğraf, video ve gif paylaşımlarında bulunarak kullanmak size yetmiyor ve Twitter üzerinde yer alan İngilizce diline ait yazıları çevirerek İngilizce bilmeyen kişilere yardımcı olurken kendi dil seviyenizi de geliştirmek istiyor ve en nihayetinde Twitter çevirmenlik rozetini elde etmek istiyorsanız bu konuda neler yapabileceğinizi ve bu konuda nelere dikkat edebileceğinizi aşağıda yer alan anlatım sayesinde öğrenebilirsiniz.

Twitter çevirmenlik rozetini aldığınız taktirde bu rozet profilinizde yer alan adın hemen sağında bir dünya sembolü ile yerini alacaktır. Bu sayede birçok kişi tarafından çevirmen gözü ile bakılabilir ve itibarınızı genişletebilirsiniz.

Çevirmen rozeti sayesinde İngilizce’niz gelişir, Twitter’da çevirmen olursunuz, takipçileriniz artar, güvenliğiniz artar, hesabınız spamlara karşı ya da dış tehditlere karşı korunur, hesabınıza eklenen rozet sayesinde prestijiniz artar.

Şimdi Twitter çevirmenlik rozetini nasıl alabileceğinize bir bakalım. Elbette bu rozeti elde etmek istiyorsanız siteye giriş yapmalı, bir hesabınız yok ise Twitter’a üye olmalısınız.

Twitter Çevirmenlik Rozeti Nasıl Alınır?

Twitter Çevirmen Rozeti almak isteyen kişilerin bu konuda neler yapabileceklerine bir bakalım. Fakat bu konuya giriş yapmadan önce, internet üzerinde yer alan kelime ya da cümle çeviren programları kullanarak Twitter Çevirmen Rozeti alabileceğinizi düşünüyorsanız bu konuda büyük bir yanılgıya düştüğünüzü de belirtmek isteriz. Her ne kadar eskiden bu tür yolları kullanarak Twitter Çevirmen Rozeti almaya çalışan kişiler görülmüş olsa da artık en azından orta seviyede bir dil bilgisine sahip olmadığınız taktirde Twitter’a gerçek bir katkı sağlayamayacağınızdan dolayı Twitter Çevirmen Rozeti alma ihtimaliniz de oldukça düşecektir.

Twitter Çevirmen Rozeti Almak İçin TIKLAYINIZ!

Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfa üzerinden Twitter’ın İngilizce’den hangi dile çevirmek istediğinizi diller arasından seçmeniz gerekiyor. İsterseniz Türkçe dilini seçebileceğiniz gibi, Fransızca, Almanca, Tay Dili, Flemenkçe, İbranice, Çince, Urduca, İtalyanca, Rusça, İspanyolca, İsveçce, Portekizce ve daha birçok dil üzerinden Twitter’a İngilizce’den diğer dillere çeviri konusunda yardımcı olabilirsiniz. Şu anlık sadece bir dilde çeviri yapılmasına izin verilse de kim bilir yakın bir zamanda aynı anda birden fazla dilde hizmet verebildiğini de görürüz. Dili seçtikten sonra “Sign up” seçeneğine basabilir ve beraberinde gelecek olan uzun bir yazıya sahip koşullar ve şartlar bölümünü ister okuyarak ister okumadan sonuna kadar gelebilir ve bu kısmı da onaylayabilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için Twitter’a herhangi bir hesap üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Elbette bu durumda Twitter çevirmen rozeti almak istediğiniz hesap üzerinden siteye giriş yapmanız en mantıklısı olacaktır.

Ardından çevirmenlik arayüzüne giriş yapıyoruz. Bu arayüz üzerinde yer alan çevirme projeleri konu başlığı altında çeşitli konuları görebilirsiniz. Bu bölüm üzerinden ister çeviri yapabilir isterseniz ise yapılmış çevirileri oylayabilirsiniz. Bu kısımda yer alan ve henüz çeviri işlemi yüzde yüze ulaşmamış yani tamamlanmamış olan bölümleri çevirebilirsiniz. Herhangi bir bölüme girdikten sonra “To-do” bölümü yani yapılacaklar listesini görebilirsiniz. Buradan çeviri katkılarında bulunabilir, Done bölümü üzerinde yapılmış olanlara oy verebilir ya da “Live” yani çevirisini yaptığınız ya da çevrilen bir şeyi oyladığınız yazıların onayını ya da reddini görebilirsiniz.

Twitter çevirmen rozetini alabilmek için “Badge KP” bölümünün tamamlanması yani şu anki durumu ile 300’e gelmesi gerekmektedir. Bu sayıya ulaştıktan sonra Twitter çevirmen rozetini elde etmeyi başarırsınız. Fakat Twitter çevirmen rozetini aldıktan sonra gevşemeye ve bir süre sonra herhangi bir çeviri yapmamaya başlarsanız bir süre sonra almış olduğunuz Twitter çevirmen rozetinin gideceğini göreceksiniz.

Twitter çevirmen rozeti almak sanıldığı kadar kolay olmadığı için etrafımızda çok sayıda Twitter çevirmen rozetine sahip kişi göremeyiz. Bu nedenle de çeviri katkılarında bulunmaya uzun bir süre boyunca sabırlı bir şekilde devam etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bu bölüm üzerinden çevirme işini nasıl yapacağınızı da görebilirsiniz. Twitter çevirmenlik rozeti alma işlemleri konusunda Twitter tarafından yayınlanmış olan rehber sayesinde püf noktaları öğrenebilirsiniz.

Ayrıca çevirilerin seviyeleri bulunduğu için çeviri seviyenizi geçebilecek türden çeviri işlemlerine adım atmamanız, hem çevirilerinizin kötü oy almamasını sağlayacak hem de çevirmenlik rozeti almanız açısından sizi bir adım daha yukarı doğru taşıyacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz