Twitter E Posta Değiştirme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter E Posta Değiştirme

Twitter Dünya’nın dört bir yanında yaşayan insanların ilgisini çeken ve hemen hemen her ülkede kullanılan bir tür mikro blog sitesidir. Twitter’a üye olmak için gereken şartlardan birisi de bir adet e posta adresine sahip olmaktır. Üye olurken belirlemiş olduğunuz E posta adresini beğenmediğiniz takdirde ise Twitter E Posta Değiştirme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik yakın bir zamanda sık bir şekilde e posta değiştirme işlemi yapmadığınız takdirde bu işlemin herhangi bir olumsuz yanı yoktur.

Twitter E Posta Değiştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitter E Posta Değiştirme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri 3 farklı yol bulunmaktadır.

iOS E Posta Değiştirme

iOS uygulaması üzerinden Twitter E Posta Değiştirme işlemlerini gerçekleştirmek için yapmanız gereken ilk şey hesabınıza giriş yapmaktır. Bu işlemin ardından ise “Ben” sekmesine girmeli ve çark sembolüne dokunmalısınız. Böylelikle çıkan seçenekler arasından “Ayarlar” öğesini seçerek işleminize devam edebilirsiniz. Ayarlar bölümünde yer alan “Hesap” seçeneğine dokunmalı ve “E posta” öğresini açmalısınız. Buraya yeni bir e posta adresi girmeli ve “İleri” öğresine dokunmalısınız. Aynı anda tek bir e posta adresi üzerinden yalnızca bir tane Twitter hesabına sahip olabileceğiniz için aynı e posta adresi üzerinde bir başka Twitter hesabı varsa bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Fakat değiştirme işleminin ardından kullanacağınız e posta adresi herhang ibir Twitter hesabı ilişkilendirilmediyse Twitter E Posta Değiştirme işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz için geriye bir tek doğrulama aşaması kalır. E posta adresinizi doğrulamak için girmiş olduğunuz e posta adresini kullandığınız e posta hizmeti üzerinden girerek maillerinizi kontrol etmelisiniz. Size gönderilmiş olan e postalar arasında Twitter E Posta Değiştirme işlemlerine dair bir link olacaktır. Bul linke tıkladığınız takdirde işleminiz başarılı bir şekilde yerine getirilmiş olur.

Android E Posta Değiştirme

Twitter E Posta Değiştirme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir diğer uygulama ise Android işletim sistemü yüklü olan akıllı cihaz kullanıcıları için mümkün hale getirilmiştir. Android Twitter E Posta Değiştirme işlemleri için ilk olarak hesabınıza giriş yapmalı ve ardından üst menüde yer alan gezinti menüsü simgesi olan alt alta üç uzun çizgi simgesine ya da Profil simgesine dokunmalısınız. Bu simge kullanmakta olduğunuz telefona ya da Twitter sürümüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Her iki işlemin ardından da “Ayarlar” öğesine dokunmanız gerekiyor. Ardından “E posta” öğesine dokunmalı ve Twitter hesabınız için yeni bir e posta adresi girmelisiniz. Böylece yeni girdiğiniz e posta adresi bir başka Twitter hesabı için kullanılmadığı takdirde işleminiz doğrulama işleminin de ardından başarılı bir şekilde yerine gelecektir.

Masaüstü E Posta Değiştirme

Twitter E Posta Değiştirme işlemlerini masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarınız üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız ilk olarak Twitter’a tarayıcınız üzerinden giriş yapmalı ve ardından “Hesap Ayarları” sayfasına girmelisiniz. Hesap Ayarları bölümünde “E posta” yazan bir bölüm ile karşılaşırsınız. Bu bölümde yer alan e posta adresini silmeli ve yerine başka bir e posta adresi yazmalısınız. Eğer yeni yazdığınız e posta adresi bir başka Twitter hesabı için kullanılmıyorsa “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğine basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz. Bu işlemin ardından ise girmiş olduğunuz e posta adresine bir adet doğrulama maili yollanacaktır. Doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz halinde ise Twitter E Posta Değiştirme işleminiz başarılı bir şekilde yerine gelir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz