Twitter Fotoğraf Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Fotoğraf Silme

Twitter sayesinde istediğiniz konu üzerinde yorumlar yapabilir ve yapacağınız paylaşımlara fotoğraf, video, gif gibi eklemelerde bulunarak göndereceğiniz paylaşımları zenginleştirebilirsiniz. Bir mikro blog sitesi olarak da işlem görmekte olan Twitter, bir sosyal paylaşım ağı olarak oldukça revaçta olduğundan dolayı her gün kendini geliştirmeye devam etmekte ve kullanıcılarının isteklerini yerine getirmeyi sürdürmektedir.

Twitter hesabı olan hemen hemen herkesin gerek metin yazıları gerek ise fotoğraf gibi ekler ile paylaşımlar yaptığını hepimiz biliyoruz. Fakat bazen geçmişte yapmış olduğumuz paylaşımlar ile şu anki fikirlerinizin uyuşmadığı da görülebiliyor. Bundan dolayı Twitter fotoğraf silme işlemlerini gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Bunun haricinde Twitter fotoğraf silme işlemlerini gerçekleştirme işlemlerinizin sebebi paylaşmak istediğiniz fotoğrafın haricinde yani yanlış bir fotoğraf üzerinden paylaşım yapmış olmanız olabilir. Twitter üzerinden yapacağınız fotoğraf silme işlemleri sadece o fotoğrafı değil aynı zamanda fotoğrafın içerisinde yer aldığı tweeti de beraberinde silecektir. Şimdi Twitter fotoğraf silme işlemlerini anlatmaya geçelim.

Twitter Üzerinden Fotoğraf Nasıl Silinir?

Twitter 140 karakterlik paylaşımlar ile birlikte fotoğraf, video, gif vb. birçok şeyi paylaşmanızı sağlayan bir sosyal paylaşım sitesi olmakla birlikte aynı zamanda da bir mikro blog olma özelliğini de taşımaktadır. Sadece Türkiye’de değil aynı zamanda tüm Dünya’da büyük bir popülariteye sahip olan Twitter üzerinden her gün milyonlarca tweet atılmakta ve binlerce fotoğraf gönderilmektedir. Bundan dolayı da yapılan paylaşımların sonradan silinmek istenmesi kaçınılmaz bir olaydır. İşte bu yüzden Twitter fotoğraf silme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Twitter fotoğraf silme işlemlerini hem bilgisayarınız üzerinde yer alan herhangi bir tarayıcı üzerinden hem de ios işletmi sistemi yüklü akıllı telefon ya da diğer akıllı cihazlar ve android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da tablet türevi akıllı cihazlar üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

Twitter fotoğraf silme işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız bilgisayarınızda yer alan tarayıcı üzerinden ilk olarak Twitter sitesine kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından profilinize girerek bu bölümde yer alan profilinizin atındaki kısımda yer alan “Fotoğraf ve video” ya da Twetler, tweetler ve yanıtlar ile birlikte yer alan medya seçeneği üzerinden ulaşabilirsiniz. Ardından yapmanız gereken şey silmek istediğiniz fotoğraf içerikli tweete tıklamaktır. Bunun içinde ayrıca silmek istediğiniz fotoğraf içerikli tweetin altında yer alan ve yan yana üç nokta şeklinde duran simgeye tıklayabilirsiniz. Ardından seçenekler arasından “Tweeti sil” seçeneğine dokunabilir ve ardından çıkacak olan “Bu tweeti silmek istediğinden emin misin?” soru başlıklı pencereyi “sil” tuşuna basarak onaylayabilirsiniz. Böylece hem bu fotoğrafı hem de fotoğraf içeren tweeti Twitter üzerinden silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.adsiz

Eğer Twitter fotoğraf silme işlemlerini ios işletim sistemi yüklü akıllı cihazlar üzerinden ya da Android işletim sistemi yüklü akıllı cihazlar üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız elinizde iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden ilki bu akıllı cihazlarda yer alan mobil tarayıcılar üzerinden Twitter sitesine giriş yaparak Twitter fotoğraf silme işlemlerini gerçekleştirmek iken diğeri bu akıllı cihazlar üzerinde yer alan Twitter uygulaması aracılığı ile twitter fotoğraf silme işlemlerini gerçekleştirmektir.

Bu işlemler için öncelikle Twitter uygulamasına ya da mobil tarayıcı üzerinden siteye giriş yapmalısınız. Mobil site üzerinden yapacağınız işlemler yukarıda yer alan bilgisayar üzerinden Twitter fotoğraf silme anlatımı ile benzer olduğu için bu anlatımı Twitter uygulamaları üzerinden anlatacağız.

Twitter uygulamasına kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte giriş yaptıktan sonra uygulamanın sol üst kısmında yer alan profil simgesine tıklamalı ve ardından “Profil” seçeneğine basmalısınız. Beraberinde profilinizde yer alan tweetleri görebilirsiniz. Bu kısımda yer alan “Medya” bölümüne dokunarak, silmek istediğiniz fotoğrafa ulaşabilirsiniz. Twitter fotoğraf silme işlemlerini gerçekleştirmek istediğiniz tweeti bulup açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan alt alta üç nokta şeklindeki sembole dokunmalısınız. Ardından karşınıza üç seçenek gelecektir. Bu seçeneklerin en altında yer alan “sil” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Böylece karşınıza bir uyarı penceresi gelecektir. Bu uyarı penceresi üzerinde “Bu tweeti silmek istiyor musun?” şeklinde bir soru ile birlikte bu soruya verilecek olumlu ve olumsuz yanıtlardan birini seçebilirsiniz. “Evet” dediğiniz taktirde Twitter fotoğraf silme işlemlerinin sonuna gelmiş olursunuz. Böylece hem bu fotoğrafı hem de fotoğrafın yer aldığı tweeti silmiş olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz