Twitter Hashtag | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Hashtag

Twitter Dünya’nın dört bir yanından çeşitli kullanıcılara sahip olan bir tür mikro blog sitesidir. Twitter’da her gün gündeme yansıyan ve yansımayan birçok farklı konu hakkında konuşulduğu gözlere çarpmaktadır. Twitter’a üye olan ve hesabını kişisel bir şekilde kullanan kişiler hayatlarında yaşadıklarını olayları, başlarından geçen anıları, hayat görüşlerini, gelecek hakkındaki düşüncelerini, çektikleri fotoğrafları, dinledikleri müzikleri, izledikleri dizi ve filmleri, oynadıkları oyunları, gördükleri rüyaları, yakın bir zaman içinde çevresinde olmuş olayları, yaşadığı ülkeyi ya da Dünya’yı etkileyen ve gündem haline gelen konuları yani kısacası hemen hemen her konu hakkında Twitter’a yazarlar. 140 karakter ile bir “tweet” atılabilen bu site Dünya’nın en önde gelen sosyal ağlarından biridir. Twitter’da birçok farklı kişiyi ortak paydada buluşturmak için kullanılmakta olan ve etiket anlamına gelen “Hashtag” adlı bir uygulama bulunmaktadır. Twitter Hashtag sayesinde insanlar aynı konular üzerinde konuşabilmektedir.

Twitter Hashtag Nedir?

Twitter Hashtag uygulaması sayesinde Twitter üzerinde atılan tüm tweetler ortak bir paydada toplanarak belirli kategorilere ayrılır. Böylelikle Twitter’ın arama bölümü üzerinden belirli kalıplar doğrultusunda yapılan aramalar ile aranmak ve okunmak istenen konuya dair bilgi edinmek oldukça hızlı ve kolay bir şekilde mümkün olur. Twitter Hashtag birçok farklı konuda oldukça işe yarar bir uygulamadır. Twitter’ın sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde aynı diziyi izleyen insanlar tek bir etiket kullanarak diğer kişilerin izlemekte oldukları konu hakkında ne düşündüklerini görebilirler. Haftalık bir şekilde yayınlanan diziler oynarken artık Twitter Hashtag vererek seyircilerini tek bir çatı altına toplama yoluna gider.

Twitter Hashtag Nasıl Kullanılır?

Twitter Hashtag kullanmak oldukça basit bir şeydir. Bu nedenle de Twitter’ı kullanmakta olan kişiler bu konuda hiçbir sorun çekmezler. Hashtag esasında etiket anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. Takip ettiğiniz bir konuda etiketler kullanarak yapacağınız aramaları daraltarak bulmak istediğiniz sonuca daha çabuk bir şekilde ulaşmanız mümkün hale gelir. Örneğin Twitter’da twitter hakkında bilgi edinmek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey #twitter yazmaktır. Böylece Twitter hakkında konuşan insanların neler düşündüklerini anında görebilmeniz mümkün hale gelir. Üstelik Twitter tarafından sunulmakta olan standart arama ve genişletilmiş arama özellikleri ile birlikte hem zamana, hem kişiye, hem fotoğraflara, hem videolara, hem haberlere hem de periscope üzerinden paylaşılan tweetlere göre aramalar yapmanız mümkün hale gelir.

Twitter Hashtag kullanmak için bilgi sahibi olmak istediğiniz bir konu hakkında arama yapacağınız kelimenin başına “#” işaretini eklemeisiniz. Twitter’a giriş yapan bir kişinin zaman akışı sayfasının sol orta kesiminde yer alan “Gündem” başlığı altında belirlemiş olduğunuz yer bilgisine göre en çok konuşulan konular hakkında bir derleme görürsünüz. Genellikle Gündem başlığı altında yer alan konular “#” işareti ile yazılmış olur. Çünkü Twitter Hashtag sayesinde insanlar ortak paydada buluşarak aynı konu üzerinden konuşabilir bir hale gelmiştir. Siz de Gündem konusunda ülke, şehir ve hatta yaşadığınız bölgeye göre ayarlamalar yaparak en çok konuşulan konuları görebilirsiniz.

Twitter Hashtag kullanmanın püf noktalarından bir diğeri ise birden fazla kelimenin etiket ile birlikte kullanılması halinde bu kelimelerin bitişik bir şekilde yazılması gerektiğidir. Örneğin hesap silme konusunda bir arama yapacağımız zaman #hesap silme şeklinde değil #hesapsilme şeklinde bir arama yapmamız gerekecektir. Yapacağımız aramalar ne kadar genele baskın bir şekilde olursa o kadar daha çok ve daha tutarlı bilgilere ulaşmamış da mümkün olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz