Twitter Hesap Onaylama | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Hesap Onaylama

Twitter hesap onaylama işleminin hemen ardından kullanıcılar yani hesaplar mavi onay rozeti alır ve bu rozet hesaplarında yer alan profil bölümünde tüm Twitter kullanıcıları tarafından görülebilir bir şekilde durur. Twitter’da kamu oyunun ilgisini çekebilecek türden bir hesaba sahip olan kişi ya da kişiler, bu hesaplarının orijinal olduğunu diğer insanların bilmelerini isterler ve bu sebeple de Twitter hesap onaylama işlemlerini gerçekleştirirler. Bu rozet hem hesap profilinde yer alan ismin yanında hem de arama sonuçları ile ulaşılan hesap isminin yanında yerini alır. Profil ya da tema rengi ile özelleştirmelere bağlı olmaksızın her daim aynı renkte ve aynı konumda yerini bulur. İsimlerin yanında bir rozeti bulunmasa da, profil fotoğrafında, başlık fotoğrafında ya da kişisel bilgiler gibi yerlerde rozet bulunduran kişilerin hesapları gerçekten de onaylanmış değildir. Twitter hesap onaylama işlemlerini gerçekleştirebilecek olan hesaplar, kamu oyunun ilgisini çekebilecek türden ve genel olarak müzik, oyunculuk, hükumet, politika, moda, medya, spor, gazetecilik, din, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanları ile ilgili hesaplara sahip kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. Hesabınızın onaylanması gerektiğini düşünüyorsanız yapmanız gerekenlere bir bakalım.

Twitter Hesabı Nasıl Onaylatılır?

Twitter hesap onaylama işlemlerini gerçekleştirip mavi rozet almayı başaran kişiler Twitter tarafından sunulmuş olan ek ayarları kullanabilir hale gelir. Örneğin bildirimler sekmesinde yer alan, hepsi ve bahsedenler kısmına ek olarak bu seçeneğe “onaylanmış” filtresi de ilave olarak eklenir. Ayrıca Twitter üzerinde yer alan ayarlar bölümünün içinde yer alan Güvenlik ve Gizlilik bölümü üzerinden hesabın grup Direkt Mesajlarından ayrılmasını sağlayan bir ayar da bulunmaktadır.

Twitter hesap onaylama işlemlerini gerçekleştirmek için bir form doldurmanız gerekmektedir.

Twitter hesap onaylama formuna ulaşmak için tıklayınız!

Bu forma ulaştıktan sonra Twitter hesap onaylama işlemlerini gerçekleştirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazdıktan sonra devam edebilir ve onaylanmış bir telefon numarası, onaylanmış bir e posta adresi ile birlikte kişisel bilgileriniz, profil ve başlık fotoğrafı ile doğum günü bilgilerinizi, ardından web sitesi bilgisini, tweet gizlilik ayarlarında yer alan bölümün herkese açık olarak işaretlenmesi işlemlerini gerçekleştirmeli ve ardından form göndermelisiniz. Eğer Twitter hesap onaylama işlemlerini gerçekleştirmek istediğiniz hesap bir kuruluş ya da şirkete bağlı ise bu hesapla ilişkilendirilen e posta adresinin de bu kuruluş ya da şirkete bağlı bir e posta adresi olması gerekmektedir. Doğum günü seçeneği, şirketlere, markalara ya da kuruluşlara ait olmayan hesaplar için geçerlidir. Ayrıca doğum günü bilgisi hedef kitleye gösterilecektir.  Ayrıca doğum yılınızı ve doğu gününüzü kimin görüp kimin göremeyeceğini de belirleyebileceğiniz bir ayar seçeneği de elinizdedir.

Ayrıca form aşamasında sizden ek bilgiler istenecektir. Bu aşamada hesabınızın neden onaylanması gerektiğini anlatmanız, Twitter hesap onaylama işlemlerinin yapılacağı hesabın etki alanının anlatılması istenecektir. İsteğinizin desteklenmesi üzerine paylaşacağınız bağlantıların, haber konusu olma değeri ile birlikte alanında önemini ifade edecek olan sitelerin seçilmesini öneririz.

Twitter hesap onaylama formu gönderildikten sonra bu her zaman kabul edileceği anlamına gelmez. Fakat Twitter hesap onaylama isteğiniz reddedilirse üzülmenize gerek yoktur. Zira otuz gün içinde tekrar aynı talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca size gelecek olan yanıt birtakım bilgileri düzeltmeniz ile ilgili olabilir. Bu tür düzenlemelerin ardından tekrar talepte bulunmak için beklemenize gerek yoktur.

Ben bu forma ulaşamadım diyorsanız bunun sebebi Twitter’a giriş yapmadığınızdan dolayıdır. Bu formu görmek isteyen kişilerin vermiş olduğumuz link üzerinden ya da daha öncesinde Twitter’a giriş yapmaları gerekecektir. Ancak bu şekilde twitter hesap onaylama formuna erişim sağlayabilirsiniz.

Bunun haricinde eğer bir Periscope ya da Vine hesabına sahipseniz, bu iki uygulamadan en az birini dahi Twitter ile bağladığınız taktirde bağlamış olduğunuz hesabınız da otomatik olarak onaylanmış bir hale gelecektir. Vine uygulamasını Twitter’a bağlamak istiyorsanız, vine mobil uygulamasında kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte oturum açtıktan sonra profil sayfasına gitmeli ve burada yer alan ayarlar ögesini açmalısınız. Burada bağlanmış bir Twitter bağlantısı varsa bu bağlantıyı keserek, onaylanmış olan hesaba tekrar bağlanabilirsiniz. Periscope üzerinden  onaylanmış Twitter hesabınızı bağlamak istiyorsanız, Periscope mobil uygulamasında kullanıcı adı ve şifre ile birlikte oturum açtıktan sonra profil sayfanıza gitmeli ve burada yer alan “Çıkış Yap” butonuna basmalısınız. Ardından “Twitter ile Giriş Yap” butonuna basarak, onaylanmış olan Twitter hesabınızı seçiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz