Twitter Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Şifremi Unuttum

Twitter, hem bir sosyal ağ hem de bir mikroblog sitesidir. 21 Mart 2006 tarihinde Jack Dorsey, Evan Williams, Biz Stone ve Noah Glass tarafından kurulmuştur. İlk olarak podcasting servisiyle yola çıkan Twitter bir süre sonra Jack Dorsey tarafından ortaya atılan durum konseptiyle dikkat çekmiş ve bu aşamadan sonra birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır Twitter, 140 karakterlik metinler ile durum mesajlarını atmanızı ve bu mesajları takipçilerinizle paylaşmanızı sağlar. Günümüzde Twitter kullanıcı olan 350 milyondan fazla kullanıcı ve hesap olduğu için Twitter Şifremi Unuttum diyen kişiyle oldukça fazla sayıda karşılaşılmaktadır.

Twitter Şifremi Nasıl Geri Alabilirim?

Twitter Şifremi Unuttum diyorsanız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız doğru yerde olduğunuzu söylemek isteriz. Twitter Şifremi Unuttum diyen, kaybeden ya da hatırlamayan kişi sayısının oldukça fazla olduğunu da belirterek Twitter Şifremi Unuttum diyen kullanıcılara yol gösterecek olan bu anlatımın ilk adımlarını atalım. Twitter şifrenizi geri alabilmek adına ilk yapmanız gereken şey, Twitter sitesine ya da Twitter’ın android ve ios işletim sistemi yüklü cihazlarında yer alan marketler üzerinden edinebileceğiniz mobil uygulamalar üzerinde uygulama giriş ekranına girmelisiniz. Ardından Twitter sitenin sağ üst köşesinde ve Twitter mobil uygulama ekranlarında yer alan “Giriş Yap” butonuna basmanız gerekiyor. Telefon, e posta ya da kullanıcı adınız ile birlikte şifrenizi de girerek giriş yapabileceğiniz bu ekranın hemen altında “Şifreni mi unuttun?” şeklinde bir bağlantı yer alır. Twitter Şifremi Unuttum diyenler olarak bu bağlantıya, Twitter internet adresinden de Twitter mobil uygulamalarından da ulaşabilirsiniz.

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda yer alan resimde görebileceğiniz gibi bir Twitter hesap bulma ekranı gelir.

tw

Bu ekranda Twitter Şifremi Unuttum diyenler olarak Twitter hesabınızı bulabilmeniz adına, Twitter hesabınızla ilgili olan e posta adresini, kullanıcı adını ya da telefon numarasını girmeniz gerekiyor. Ardından “Ara” seçeneğine basabilirsiniz. Buradaki bilgileri doğru bir şekilde girdiyseniz, bir sonraki ekranda kendi hesabınıza ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ekrandan e posta yoluyla ya da şifre yoluyla ya da belirlediğiniz bir başka yol ile şifre sıfırlama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak e posta yolunu kullanarak şifrenizi nasıl geri alabileceğinize bir bakalım. Çıkan ekran üzerinden Twitter hesabınızla ilişki olan e posta adresini gördüyseniz “Devam et” seçeneğine basabilirsiniz. Ardından bu e posta adresine bir e posta gönderilecektir. Twitter şifre sıfırlama istekleri belirli bir süreliğine geçerli olduğundan dolayı eğer linke tıkladığınız zaman şifre sıfırlama işlemlerini devam ettiremiyorsanız, aynı işlemleri tekrar ederek şifre sıfırlama e postasının tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Mail adresinize gönderilen bu e postayı açtıktan sonra “Şifre sıfırlama isteği” ile karşılaşırsınız. Bu aşamada “Şifreyi sıfırla” bağlantısına tıklayarak ya da dokunarak şifre yenileme işlemlerine devam edebilirsiniz. Böylece Twitter Şifremi Unuttum diyen biri olarak açılan sayfa üzerinden kendinize yeni ve güvenli bir şifre belirleyip ardından bu şifreyi yeniden girdikten sonra devam edebilir ve hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Twitter Şifremi Unuttum diyenlerin başvurabileceği diğer bir şifre yenileme yolu ise hesaba kayıtlı olan cep telefonu üzerinden yapılabilmektedir. Telefon numarası ile işlem yaptığınız taktirde Twitter size on beş dakika içerisinde bir kısa mesaj yollayacaktır. Bu kısa mesaj içinde altı haneden oluşan bir kod yer almaktadır. Bu kodu internet sayfasında yer alan metin kutusunun içine yazdıktan sonra devam edebilir ve kendinize kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek güvenli bir şifre belirledikten sonra bu şifreyi tekrar girerek devam edebilir ve Twitter hesabınızın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Eğer Twitter hesabınıza giriş yapmış olup şifrenizi değiştirmek istiyor fakat Twitter Şifremi Unuttum dediğiniz için şifrenizi değiştiremiyorsanız yapmanız gereken şey hesabınızın ayarlar bölümünde yer alan “Şifre” kısmına girmek ve bu kısımda yer alan “Şifreni mi unuttun?” bölümüne tıklamaktır. Bu aşamadan sonra karşınıza çıkacak olan işlemler de yukarıdakiler gibidir.

Eğer, e posta ya da cep telefonu numarasına erişiminiz olmadığı için “Bunlardan hiçbirine erişimim yok.” seçeneğine tıkladıysanız karşınıza Twitter Yardım Merkezi’ne ait olan bir sayfa gelecektir. Bu sayfaya Twitter sitesinden ya da Twitter mobil uygulamaları üzerinden “Yardım” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek üzerinden sorun giderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

“Bunlardan hiçbirine erişimim yok.” bağlantısına tıkladıktan sonra karşınıza Twitter giriş sorunlarıyla alakalı bir sayfa gelecektir. Bu bölüm de Twitter Şifremi Unuttum diyen kişileri ilgilendirmektedir.

Yukarıda yer alan işlemler neticesinde Twitter şifrenizi geri almayı başaramadıysanız bu bağlantıya tıklayarak Twitter Giriş Sorunları bölümüne ulaşabilirsiniz. Burada yer alan adımları takip ederek Twitter şifrenizi geri alabilirsiniz.

Eğer kısa mesaj kodunu almakta ya da e posta almakta sorun yaşıyorsanız “Mesajı almadım” bağlantısına tıkladıktan sonra aynı işlemleri tekrarlayarak şifrenizi geri alma işlemlerine devam edebilirsiniz.

Sms kodunu almak birkaç dakika sürebileceği gibi on beş dakika da sürebilmektedir. Fakat sms bildirim aldığınıza emin olmak istiyorsanız kısa kodunuzla birlikte YARDIM yazdıktan sonra göndermelisiniz. Herhangi bir yanıt almadığınız taktirde Twitter’ın sunduğu SMS sorun giderme sayfasına ulaşabilirsiniz.

SMS Sorun Giderme Sayfasına Ulaşabilmek İçin TIKLAYINIZ!

Eğer sık sık şifre sıfırlama iletisi alıyorsanız, şifre sıfırlama işlemi üzerine kişisel bilgilerinizi girmeniz, şifre sıfırlama e postası ya da kısa mesaj gönderimi için e posta adresi ya da cep telefonu numarası girmeniz gerekebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz