Twitter Takipçi Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Takipçi Silme

Twitter kişiden kişiye göre değişen kullanımına göre birçok farklı şekilde kullanılabilen bir tür mikro blog sitesidir. Twitter’ı sadece fotoğraf paylaşmak için kullanan kişiler olduğu gibi, başka programlar aracılığı ile check in yapıp paylaşan kişiler de Twitter’ı kullanabilmektedir. Bu bir yana Twitter’ı bir günlük gibi kullanan kişilere de rastlanmaktadır. Bu ve benzeri kişisel kullanımların yanında aynı zamanda fenomen bir hesap olan ya da olmaya çalışan kişilerin Twitter’ı kullanma şekilleri vardır. Yüksek sayıda kişiye hitap edecek türden paylaşımlar yaparak kendisine belirli bir kitle oluşturan kişiler birer Twitter ünlüsü haline gelirler. Bununla birlikte Twitter’da grup halinde kullanılan hesaplarda mevcuttur. Birden fazla kişi tarafından kullanılan bu hesaplar haber paylaşımları ya da genele hitap eden ve belirli bir konu üzerine odaklanmış tweetler atmaktadır. Twitter yazımızın başında da söylediğimiz gibi farklı şekillerde kullanılabiliyor olsa da her daim karşımıza ilgi alanlarımıza göre takip etmekten hoşlanmadığımız ya da bizi takip ederek çeşitli rahatsız edici içerikler paylaşan kişilerle karşılaşabiliriz. Twitter Takipçi Silme işlemleri bu tip durumlarda yapılan bir işlemdir.

Twitter Takipçi Silme İşlemi

Twitter Takipçi Silme işlemleri esasında belirli bir buton üzerinden yapılabilen bir işlem değildir. Twitter Takipçi Silme işlemi adıyla Twitter üzerinde yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Fakat bu sadece isim ile alakalı bir sorundur. Zira esasında takipçilerinizden kurtulmak istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Twitter Takipçi Silme işlemlerinin ilk ayağı sizi takip etmek etmesini istemediğiniz ya da takip etmekten, tweetlerini görmekten ve paylaşımlarına tanık olmaktan hoşlanmadığınız kişileri engellemekten geçer. Twitter’da birini engellemek için yapmanız gereken tek şey bu kişiye ait profil hesabına girdikten sonra profilin sağ üst köşesinde yer alan çark sembolüne tıklamak ve açılan seçenekler arasından “@engelleyeceğinizkişi adlı kişiyi engelle” seçeneğine tıklamaktır. Bu işlemin ardından karşınıza “Engelle” başlığı altında küçük bir pencere gelecektir. Bu bildirim penceresinde Twitter’da bir kişiyi engellemeniz halinde olacak şeyler konusunda bir bilgilendirme yapılmaktadır. Twitter üzerinden engellediğiniz bir kişi artık sizi takip etmeyeceği için Twitter takipçi silme isteğiniz de yerine getirilmiş olacaktır. Bununla birlikte engellediğiniz bir kişi size mesaj gönderemeyecek ve bu kişi tarafından yapılan işlemler konusunda size hiçbir şekilde bildirim gelmeyecektir. Bu işlemi sonlandırmak için tek yapmanız gereken şey ise “Engelle” seçeneğine basmaktır.

Twitter üzerinden bir kişiyi engellediğiniz takdirde eğer bu kişi ile karşılıklı olarak takipleşiyorsanız hem siz onu takip etmeyi bırakırsınız hem de o sizi takip etmeyi bırakır. Bu işlem otomatik bir şekilde gerçekleşen bir işlemdir. Engellenen kişilere engellendikleri hakkında bir bildirim gitmeyecek olsa da bir kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi anlamak için tahmin yolu ile kullanabileceğiniz yöntemlerde bulunmaktadır. Örneğin bu kişinin profiline girdiğiniz zaman o kişinin sizi engellemiş olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Bununla birlikte Twitter hesap ayarlarınıza hem Twitter uygulamaları üzerinden hem de tarayıcı üzerinden giriş yaptığınız zaman “Engellenmiş Hesaplar” adı verilen bir sekmeyi görebilirsiniz. Bu sekmeye tıkladığınız takdirde ise bu güne kadar sizin engellemiş olduğunuz kişileri görmüş olursunuz. Bu bölüm üzerinde engellemiş olduğunuz kişilerin engelini kaldırabileceğiniz gibi aynı zamanda bu kişileri bildirebilirsiniz.

Ayrıca “Gelişmiş Ayarlar”ı kullanarak engellemiş olduğunuz kişileri bir liste halinde dışarı aktarabilir ya da .csv dosyası olarak engellenecek olan hesaplara ait bilgileri içeren bir dosya yükleyip bu dosyayı içe aktarabilirsiniz. Böylelikle toplu bir şekilde Twitter takipçi silme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz