Twitter Virüs Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter Virüs Silme

Twitter hesabınızdan sizin kontrolünüz dışında paylaşımlar yapılmasına, arkadaşlarınıza direkt mesajlar gönderilmesine ve sizin haberiniz dışında başkalarının takip edilmesine ya da takipten çıkarılmasına rastladıysanız aklınıza gelecek ilk şey hesabınıza bir virüs girdiğidir. Bu nedenle de hesabınıza girdiğini düşündüğünüz virüs ya da virüsleri nasıl def edebileceğiniz konusunda telaşlanırsınız. Aslında Twitter sitesine ve hesabınıza bir virüsün girmesi söz konusu değildir. Burada asıl konu uygulamalar üzerinden vermiş olduğunuz izinlerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de haberiniz olmadan hesabınız üzerinden çeşitli işlemler gerçekleşir.

Twitter Virüsü Nasıl Silinir?

Twitter Virüs Silme işlemleri ile ilgili söylenebilecek çok şey var aslında. Öncelikle Twitter hesabına virüs bulaşması pek doğru bir ifade değildir. Fakat Twitter hesabınızda olup da çeşitli yetkiler verdiğiniz, yani herhangi bir uygulamayı Twitter ile bağlarken vermiş olduğunuz izinler üzerinden harekete geçen, sizin yerinize paylaşımlarda bulunan, sizin yerinize başkalarını takip eden, tanımadığınız kişilerin gönderilerini beğenen, başkalarına Direkt mesaj göndererek virüs linkleri yollayan, her ne kadar Twitter hesabınız üzerinde tanımlanmış olan e posta adresini değiştirmemiş olsanız ya da değiştirme talebinde bulunmamış olsanız da Twitter üzerinden size gönderilmiş olan “Yakın Zamanda Twitter hesabınızla ilişkili e posta adresinizi değiştirdiniz” mesajı içeren bir e posta aldıysanız, Twitter hesabınıza kötü amaçlı kişiler tarafından elde edilmiş izinler aracılığı ile hesaba ait kontrolünüzü kaybetmişsiniz demektir. Bu tür işlemlere genel olarak Twitter virüs silme şeklinde bakılır ve internet üzerinden yapılan aramalarda da en sık rastlanılan kelime bütünü “Twitter Virüs Silme” şeklinde olmaktadır. Twitter virüs silme ile ilgili olarak herkesin yapabileceği ve kullanabileceği çeşitli yol ve yöntemler vardır. Üstelik bunları yaparken herhangi bir program, uygulama ve benzeri bir şey kullanmanıza da gerek kalmaz.

Twitter hesabına virüs bulaştığını düşünen kişilerin kimi zamanlarda hesabına olan erişim hakkını tamamen kaybettiği görülebilmektedir. Bu kişilerin bir an önce parola sıfırlama işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki tıklayarak şifre sıfırlama bağlantısına ulaşabilir ve ardından hesabınız ile ilişkili olan e posta adresi, cep telefonu numarası ve kullanıcı adından birini girerek hesabınızı arayabilirsiniz. Hesap arama işlemlerini bitirerek hesabınıza ulaştıktan sonra e posta adresinize ya da cep telefonu numaranıza bir ileti gönderilecektir. Bu e posta ya da mail üzerinde bir şifre sıfırlama linki görülecektir. Bu linke tıkladıktan sonra şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kendinize yeni belirleyeceğiniz şifrenizin güvenli ve başkaları tarafından kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek bir şifre olmasına özen gösteriniz. Böylece başınıza gelebilecek diğer türlü hesap çalma olaylarından da kendi başınıza bir önlem almış olursunuz.

Twitter Şifre Sıfırlama İçin TIKLAYINIZ!

Eğer hali hazırda Twitter hesabınıza olan kontrolünüzü kaybetmediyseniz, hesabınıza giriş yaptıktan sonra Twitter timeline bölümünün sağ üst köşesinde yer alan ve hesabınıza ait profil resminin de durduğu butona tıkladıktan sonra önce “Ayarlar” seçeneğine ardından da “Şifre” bölümüne tıklayarak ilk olarak mevcut şifrenizi ardından da hesabınız için belirleyeceğini yeni bir şifreyi girebilir, belirleyeceğiniz bu yeni şifreyi de bir kez daha girdikten sonra “Değişikleri Kaydet” seçeneğine basarak hesabınız içinden şifre değiştirme işlemlerini sonlandırabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz bu şifrenin güvenilir, kolay bir şekilde unutmayacağınız ve başkaları tarafından basit bir şekilde tahmin edilemeyecek olmasına da dikkat etmenizi öneririz.

Fakat Twitter Virüs Silme işlemlerine ilişkin olarak yapmanız gereken şeyler bununla sınırlı değildir. Zira her iki yolu kullanarak da şifrenizi değiştirdiyseniz, Twitter virüs silme ile ilgili olarak aramalarınıza sebep olan asıl şey olan Twitter üzerinden izin vermiş olduğunuz uygulamalar üzerinde çeşitli işlemler yapmanız gereken işlemlerin anlatımına geçebiliriz.

Bu işlemleri yapabilmek için ilk olarak Twitter’a giriş yapmalı ve ardından sağ üst köşede yer alan hesap simgesine tıkladıktan sonra “Ayarlar” seçeneğine tıklamalı ve karşınıza gelecek olan pencere üzerinden “Uygulamalar” bölümüne tıklamalısınız. Bu bölüme geldikten sonra tanımadığınız, bilmediğiniz, kullanmadığınız ve güvenmediğiniz uygulamaların sağ tarafında yer alan “Erişimi Kaldır” seçeneğine dokunarak bu uygulamalar ile Twitter hesabınız arasında yer alan ilişkiyi kalıcı olarak silmelisiniz. Eğer hangi uygulamaya güvenip hangi uygulamaya güvenmeyeceğinizi bilmiyorsanız bu kısımda yer alan tüm uygulamaların hepsini birden kaldırmanızı öneririz.

Bu işlemleri gerçekleştirerek Twitter virüs silme işlemlerini gerçekleştirebilir ve Twitter hesabınızda olan “virüs”leri hesabınızdan kovabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz