Twitter'ı Facebook'a Bağlamak | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Twitter’ı Facebook’a Bağlamak

Twitter’ı Faceobok Bağlamak isteyen kişilerin neler yapması gerektiği hakkında ve yapılacak şeyler hakkında dikkat etmesi gereken konular üzerinde herhangi bir bilgisi yoksa tek yapmaları gereken şey aşağıda ele almış olduğumuz bu konu ile ilgili yazıyı okumak ve belirtmiş olduğumuz adımları teker teker takip ederek isteklerini yerine getirmektir. Bu işlemi hem kullanmış olduğunuz profil için hem de elinizde olan yöneticisi ya da kurucusu olduğunuz bir fan sayfası için yapabilirsiniz.

Twitter’ı Facebook’a Nasıl Bağlarım?

Twitter’ı Facebook’a Bağlamak isteyen kişilerin kullanabilecekleri bir yol yer almaktadır. Bundan dolayı Twitter ve Facebook hesaplarını birbirlerine bağlayan ve böylece Twitter üzerinden attıkları tweetleri Facebook sitesi üzerinden paylaşabilme, bu tweet ve retweetleri Facebook duvarı üzerinden gönderebilme şansını yakalayan ve yakalamak isteyen kişi sayısı çoktur. Aynı şeyi iki defa, iki farklı platform üzerinden yazmak yerine yazıp paylaşmak istedikleri şey tek bir sosyal medya üzerinden paylaşan bu kişiler, Twitter’ı Facebook’a Bağlamak suretiyle bu isteklerini yerine getirebilmektedir.

Twitter’ı Facebook’a Bağlamak için yapmanız gereken şey ilk olarak Twitter’ı Facebook’a bağlamak istediğiniz hesaba kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte giriş yapmaktan geçer. Beraberinde giriş yaptığınız Twitter hesabı üzerinden ana sayfanın sağ üst ekranında yer alan hesap simgesine tıkladıktan sonra seçenekler arasından “Ayarlar” bölümünü tercih etmelisiniz. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ise yapmanız gereken şey “Uygulamalar” sekmesine giriş yapmaktır. Burada yer alan “Facebook’a Bağlan” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ardından eğer henüz Facebook sitesine giriş yapmadıysanız, Faceobok giriş bilglerinizi girmeniz yani kullanıcı adınız, cep telefonu numaranız ya da Facebook hesabınıza ilişkin e posta adresi ile birlikte şifrenizi girerek “Giriş Yap” butonuna basmalı ve Facebook’a giriş yapmalısınız. Beraberinde Twitter’ın Facebook hesabınız üzerinden istediği çeşitli izinler ile ilgili bir pencere açılacaktır. Bu kısmı geçmek ve Twitter’ı Facebook’a Bağlamak için “Tamam” seçeneğine basınız. Bu aşamanın ardından Facebook duvarınızda paylaşılacak olan Twitter üzerinden atmış olduğunuz tweetleri ve yapmış olduğunuz retweetleri kimlerin göreceği ile ilgili olarak bir gizlilik ayarı belirlemeniz beklenmektedir. Varsayılan ayar olarak arkadaşlarınız göreceği şekilde ayarlanmış olsa da bu bölümü “Sadece Ben” seçeneği ile bir kişi olan sizden “herkes” seçeneğine yani arkadaşınız olsun olmasın herkesin görebileceği şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu işlemi de geçtikten sonra “Tamam” seçeneğine basabilir ve Twitter’ı Facebook’a Bağlamak işleminin sonuna gelmiş olursunuz.

Artık Twitter üzerinden paylaşmış olduğunuz tweet ve yapmış olduğunuz retweetler Facebook duvarınız üzerinden paylaşılacaktır. Fakat aynı şekilde Facebook üzerinden yapılan paylaşımların Twitter üzerinde paylaşılmayacağını da belirtmek isteriz. Bunun yanında Facebook duvarınızda yer alan Twitter hesabınız üzerinden yapılan paylaşımlara bu bölüm üzerinden verilecek yanıtlar sadece Facebook sitesi için geçerli olacaktır.

Bunun yanında eğer Twitter’ı Facebook’a Bağlamak istediğiniz hesap bir Facebook sayfası ise bunun için yapabileceklerinize bir bakalım. Facebook fan sayfası sahibiyseniz ya da bir sayfanın yöneticisi durumunda yer almaktaysanız, Twitter’ı Facebook’a Bağlamak üzere Facebook fan sayfanızı kullanabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için öncelikle yukarıda yer alan adımları takip ederek Twitter’ı Faceobok’a Bağlamak işlemlerini takip edin. Beraberinde henüz gerçekleştirmediğiniz taktirde “Uygulama Ayarları”na giderek Twitter’ı Facebook’a bağlamak istediğiniz profil üzerinden “sayfaları yönetme” iznini verin. Ardından “Uygulama Ayarları”nızda yer alan bağlamak istediğiniz sayfayı seçtikten sonra, Facebook sayfasında Twitter üzerinden paylaşılan tweet ve retweetlerin paylaşılabilmesi asında yapılması gereken izin işlemlerini de onaylayın. Böylece Twitter’ı Facebook’a Bağlamak işlemlerine dair gerçekleştirilebilecek adımlarınızın sonuna gelmiş olursunuz.

Ayrıca tweetlerinizin, retweetlerinizin ve kullanıcı adınızın kimlerin göreceğini kontrol etmek istiyorsanız Facebook sitesinde yer alan Uygulama Ayarları bölümüne gittikten sonra, biraz önce saymış olduğumuz kullanıcı bilgilerinin kimin görüp kimin görmeyeceğini düzenlemek için Twitter uygulamasına gelerek “Düzenle” seçeneğine basabilir ve gerekli işlemleri istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter ile Facebook birbirine bağlandığı zaman doğum günü bilgileri, arkadaşlık bilgileri gibi verilerin iki sosyal paylaşım ağı arasında alış veriş yapılmasına ve bunun da hem Twitter hem de Facebook sitesi üzerinde yapılacak olan arkadaşlık ve takipçi önerilerine yardımcı olacağını görebilirsiniz. Her iki sitede bu tür verileri size sunulacak olan sosyal ağ hizmetini kaliteli hale getirebilmek için kullanacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz