Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama

Biri sizi bilinmeyen bir numaradan aradığında, özellikle arayan kişiyi tanımıyorsak ya da konuşma üslubu uygunsuzsa doğal olarak kim olduğuna dair bilgi edinmek isteriz. Ücretsiz numaradan isimsorgulama yöntemi sayesinde bu bilgiye en hızlı ve güvenilir şekilde ulaşabilir, arayanın kimliğine dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama Yöntemleri

Bu yöntemlerden farklı alanlarda yararlanabileceğiniz gibi, Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi’nin (11811), Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi’nin(11832), Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi’nin(11842) ve Avea Bilinmeyen Numaralar Servisi’nin(11855) ücretli olduğunu en başta hatırlatarak bir kenara koyalım; zira pek çok kişi bu numaranın ücretsiz olduğunu sanmaktadır. Dakika üzerinden 1.25 kuruş olarak yapılan ücretlendirme ile arayan numarayı bildirdiğiniz takdirde ismi alabilirsiniz.

Aşağıda sunacağımız seçenekler ise tamamen ücretsiz numaradan isim sorgulama yöntemleridir

  • CIA Andoid veya İOS Uygulaması:Çalışma mantığı son derece basittir: Telefonunuza yüklendikten sonra rehberinizde bulunan tüm numaralara erişim izni talep eder. Hafızasında kayıtlı veriler doğrultusunda yardımcı olacaktır. CIA ismini haber alma teşkilatı ile bir ilgisi olmadığını hatırlatmakla birlikte, rehberinizin tamamına erişim izni istemesi nedeniyle, kullanmaya karar verdiğiniz takdirde bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.
  • Whatsapp Uygulaması Üzerinden: İşe yaramasının ilk şartı aramayı yapan hat sahibini akıllı telefon kullanıcısı olması ve telefonunda Whatsapp kurulumu bulunması gereklidir. Devamında gelen aramayı herhangi bir isimde rehberinize kaydeterek ilk adımı atın; telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra isim listesinden kişiyi bulun, profil bilgilerini iyice gözden geçirin. Kişiye ait bir resim bulduğunuz takdirde arayanın kimliğine ulaşmış olursunuz.
  • Google Üzerinden:Bu uygulama üzerinden arama yaparken telefon numarasını çift tırnak işareti içine alarak arama yapmanız önemli bir detaydır. Özellikle hizmet sunmak adına arama yaptığını söyleyen dolandırıcı firmaların tespitinde etkilidir.
  • Facebook Üzerinden: Bu hesaplar bilindiği üzere telefon numaraları üzerinden açılmaktadır. Sadece Facebook üzerinden arkadaşınız olan kişilerin numarasını öğrenebileceğinizi hatırlattıktan sonra atmanız gereken adımlara geçebiliriz. Önce Facebook hesabınıza girmelisiniz, ardından aradığından şüphelendiğiniz kişinin profil bilgileriyle “hakkında” kısmına göz atmanız gerekir. Kişi şayet telefon numarasını gizlemediyse numarayı öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz