Vakıfbank Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vakıfbank Hesap Açma

Vakıfbank ya da tam adıyla Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı, 1954 yılında kurulmuş bir bankadır. Pek çok diğer bankanın temel olarak vermek durumunda olduğu bütün hizmet ve çözümleri sunmaktadır. Aynı zamanda yurt dışında da şubeleri ve arzları bulunan Vakıfbank 63 seneyi geçkin zamandır hizmetlerine devam etmektedir.

Bankacılık işlemleri gencinden yaşlısına, toplumun her kesiminin günlük yaşantısının az ya da çok içinde olan işlemlerden biridir. Para ile ilgili gerçekleştirdiğimiz pek çok işlemi banka kuruluşları üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Kişisel ekonomimizi idare ve sevk ederken önemli bir yöntem haline gelen bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken banka kuruluşları pek çok çözüm sunmaktalar. Sunulan çözüm ve hizmetlerin sayısı bu kadar çok olduğu içinde çeşitli konularda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizin en temel adımı olan hesap açma işleminden bahsedeceğiz. Vakıfbank Hesap Açma işlemini aşağıdaki başlığımızın altında detaylıca açıkladık.

Vakıfbank Hesap Açma İşlemi

Bu yazımızda Vakıfbank Hesap Açma işlemini daha önce Vakıfbank’da herhangi bir hesabı bulunmayan kişiler için yazıyoruz. Eğer Vakıfbank’da hesabınız bulunuyorsa Vakıfbank Hesap Açma işleminizi internet bankacılığıyla bile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Açma işleminizi gerçekleştirmeden önce hangi hesap türünde hesap açmak istediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Pek çok diğer banka kuruluşunda da olduğu gibi Vakıfbank’da da çeşitli hesap seçenekleri bulunmaktadır. Vakıfbank bünyesinde verdiği banka hesapları hizmetlerine “Mevduat” ismini vermektedir. Çeşitli mevduat hizmetleri söz konusudur. Bunlar özelliklerine göre değişmektedir. Vadesiz mevduat hesabında hesabınız bulunan paranıza faiz işlemezken vadeli mevduat hesabında ise hesabınızda bulunan paraya banka faiz işleterek sizin hesabınıza belli oranlarda ek para yatırır. Genellikle bu oranlar çok cüzzi miktarlar olduğu için çok büyük nakit paranız yoksa vadeli hesabın size pek getirisi olmayacaktır. Bir diğer mevduat hesapları ise TL ve YP Mevduat olarak geçen sahip olduğunuz Türk Lirası ve yabancı para birimlerinizi yatırabileceğiniz mevduat hesaplarıdır. İstediğiniz herhangi bir yabancı para birimi için mevduat hesabı açabilmeniz mümkündür. Diğer mevduat hesapları ise devlet destekli birikim hesaplarınızdır. Devlet konut veya evlilik ile ilgili birikimlerinize destek olmaktadır. Dolayısıyla Vakıfbank Hesap Açma işleminizi “Çeyiz Hesabı” veya “Konut Hesabı” şeklinde açarsanız birikimlerinize devlet belli oranlarda destek çıkacaktır. Detaylı bilgileri aşağıda paylaştığımız Vakıfbank sitesinden veya en yakın Vakıfbank şubesinden alabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Açma işleminizi gerçekleştirmek için yukarıda söz ettiğimiz hangi banka hesabı türünü açtırmak istediğinize karar verdikten sonra en yakın Vakıfbank şubesine giderek bu işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Vakıfbank şubesini nasıl bulabileceğinizi yazımızın devam eden kısmında açıklıyoruz.

Vakıfbank Hesap Açma işleminizi en hızlı şekilde gerçekleştirmek için size en yakın Vakıfbank şubesini aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bulabilirsiniz:

Vakıfbank Hesap Açma

Paylaştığımız bağlantıya tıkladığınız zaman karşınıza yukarıdaki sayfa çıkacaktır. Bu sayfada yapmanız gerekenler oldukça basit devam eden ekran görüntülerini takip ederek ilgili yerleri en doğru şekilde doldurarak size en yakın Vakıfbank şubesini bulabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Açma

İlk olarak yaşadığınız yerin bilgilerini girmeden önce yukarıdaki örnekte gösterdiğimiz gibi “Şube / ATM Seçiniz” seçeneğinden “Yalnızca Şube” seçeneğini seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Zira Vakıfbank Hesap Açma işleminizi ilk seferinde ATM’lerden gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu yüzden şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank Hesap Açma

Daha sonrasında yaşadığınız yerin bilgilerini sırasıyla ilgili yerlere doldurmanız gerekmektedir. Biz örnek sorgumuzu yukarıdaki gibi gerçekleştirdik. Eğer yaşadığınız mahallede herhangi bir Vakıfbank şubesi bulunmuyorsa mahalle seçimini gerçekleştirdikten sonra ekranınızda herhangi bir Vakıfbank şubesi bulunmayacaktır. Aynı şekilde bu ilçe ve il seçeneklerinde de geçerlidir. Eğer şube adresleri görünmüyorsa mahalleden başlayarak ilçe seçeneğine kadar seçimlerinizi kaldırabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Açma

Daha sonra uygun gördüğünüz Vakıfbank şubesinin yerini haritada görünteleyebilmek için “Haritada Gör” butonuna tıklayabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Açma işleminizi uygun gördüğünüz bir Vakıfbank şubesine yanınızda sadece nüfus cüzdanınızı götürerek kolaylıkla halledebilirsiniz. Artık pek çok bilginin sanal ortamda depolandığı gibi size ait bilgilerde bankalar tarafından kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Vakıfbank şubesinde bulunan görevlilerden de banka hesabı türleri konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

En Yakın Vakıfbank Şubesini Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz