Vakıfbank Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vakıfbank Hesap Kapatma

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı ya da bilinen adıyla Vakıfbank, 11 Ocak 1954 tarihinde kurulmuş olup, Türkiye Bankalar Birliği tarafından 2014 yılında yayınlanan rapora göre Türkiye’nin aktif büyüklük bakımından en büyük yedinci bankası olma özelliğini de taşımaktadır.

Vakıfbank’da birçok banka gibi müşterilerine oldukça fazla sayıda hesap sunmaktadır. Müşteriler de bu seçenekler doğrultusunda kendileri için en uygun gördükleri hesapları açtırmaktadır. Fakat bir gün açılan bu hesapların kapatılmak istendiği anda gelmektedir.

Vakıfbank Hesabımı Nasıl Kaparım?

Vakıfbank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için yapabileceğiniz çeşitli şeyler yer almaktadır. Her hesabı kapatabilmek için aynı yöntemleri kullanmak mümkün olmadığı için hesap kapatma yöntemleri de hesaptan hesaba göre değişim göstermektedir. Vakıfbank Hesap Kapatma işlemlerine ilişkin olarak kullanabileceğiniz altı farklı yol yer almaktadır. Örneğin Vakıfbank hesap kapatma işlemleri için çağrı merkezi yolunu kullanmak istiyorsanız kullanabileceğiniz üç farklı telefon numarası yer almaktadır. Çağrı merkezi numaralarından birini arayarak müşteri temsilcilerine bağlanabilir ve kapatmak istediğiniz hesap hakkında yapmanız gereken işlemler üzerine bilgi alabilirsiniz. Vakıfbank çağrı merkezi numaraları şu şekildedir; 0850 222 0 724 / +90 212 398 15 15 / +90 212 398 10 00

Vakıfbank hesap kapatma işlemleri için kullanabileceğiniz bir diğer yol ise fakstır. Vakıfbank’ın sahip olduğu faks numarası üzerinden Vakıfbank müşterileri ve müşteri olmayan kişiler her daim bu faks gönderebilirler. Vakıfbank’ın faks numarası ise şöyledir;  +90 212 398 11 55

Vakıfbank hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için doğrudan mektup gönderme imkânınızda yer almaktadır. Anlatımın son kısmına vereceğimiz dilekçe örneğini kullanarak Vakıfbank hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz vereceğimiz dilekçe örneğini kullanarak gerekli bilgileri yine bizim tarafımızdan yapılacak olan yönlendirme ile girdikten sonra mektubunuzu göndermeniz gereken adres ise şu şekildedir; Sanayi Mahallesi Eski Büyükdere Cad. Güler Sok. No:51 Kağıthane / İSTANBUL

Elbette Vakıfbank hesap kapatma işlemlerinin en kesin ve güvenilir yolu bu işi bizzat yapmanızdan geçmektedir. Bunun için size en yakın Vakıfbank şubesine giderek hesap kapatma işlemlerine ilişkin olarak bilgi alabilirsiniz. Elbette giderken hesap açma işlemlerinde olduğu gibi yanınızda T. C. kimlik kartınızı da götürmeyi unutmayınız.

Vakıfbank hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir yol daha yer almaktadır. İnternet Bankacılığı’nı kullanan Vakıfbank müşterileri vadesiz ya da vadeli Türk lirası ve döviz tevdiat hesaplarından birini açtırabilir ve kapatabilirler. Hesap kapatmak isteyen Vakıfbank müşterilerinin yapması gereken şey hesaplarına girdikten sonra “Hesap Kapama” adımını kullanmaktır. Fakat Vakıfbank hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin akıllarında yer alması gereken bir şey vardır. Eğer vadesiz hesabınızı kapatmak istiyorsanız hesap bakiyenizin sıfır olması gerektiğini de aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Kredili bankomat hesapları üstünde kayıtlı borç ya da talimat yer alan hesaplar da aynı şekilde kapatılmamaktadır. Bu nedenle hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu tür detaylara da dikkat etmesi gerekiyor.

Ayrıca mobil bankacılık işlemlerini kullanarak da Vakıfbank hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik bir Vakıfbank müşteri olarak hem vadesiz hem de vadeli hesaplarınızı mobil bankacılık üzerinde yer alan “Hesap Kapatma” seçeneği sayesinde kapatabilirsiniz.

Vakıfbank’ta diğer bankalar gibi müşterilerine birçok farklı çeşit ve özellikte hesaplar sunmaktadır. Bu kadar çok sayıda olan hesap ve hesapların da birbirinden farklı hesap kapatma yolları bulunuyor. Ne yazık ki her hesaba ilişkin hesap kapatma üzerine yazı yazamayacağımız için bu konu üzerine yazabileceğimiz şeyleri genel bir perspektif üzerinden anlatmaya çalıştık. Fakat bu konuda bir öneride bulunacak olursak, hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için doğrudan size en yakın olan şubeye gitmenizi önermek isteriz. Zira doğrudan doğruya yapılacak bu işlemler sayesinde hesap kapatma işlemlerinizin de gerçekleştiğinden emin olur ve içiniz rahat bir şekilde yaşamaya devam edersiniz.

Sözünü ettiğimiz dilekçe örneği şu şekildedir;
Tarih : …… / ……. / ………..
…………………. BANKASI ……………….. ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı ve bu hesabıma bağlı tüm ek hesaplarımın kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………………………………..

 

Tarih bölümüne o günün tarihini, ilk ve ikinci kısma banka ve şubesini, sonraki kısımlara müşteri ve hesap numaranızı yazmalısınız.

Ardından adresiniz, adınız ve soyadınız, cep telefonu numaranızı yazmanız ve son olarak da imzanızı atmanız gerekiyor.

Bu şekilde göndereceğiniz bir dilekçe ile de hesap kapatma işlemleriniz başlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz