Viber Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Viber Hesap Silme

Viber 2 Aralık 2010 tarihinde Skype’a rakip olarak kurulmuştur. 19 Temmuz 2012 tarihinde Android’e, 8 Mayıs 2012 tarihinde ise Windows Phone cihazlarına çıkmıştır. Viber de aynı Skype gibi görüntülü konuşma, mesajlaşma ve sesli konuşma hizmetleri sunmaktadır. Viber uygulamasını bilgisayarda kullanabildiğiniz gibi akıllı telefonuna indirdiğiniz Viber uygulaması ile mobil cihazınızda da kullanabilmeniz mümkün.

Viber, masaüstü işletme sistemleri ile akıllı telefonlar için 3G ya da Wi-Fi ağları kullanılarak mesaj ve sesli görüşme imkanı sunmaktadır. Sadece yazı içeren mesajların yanı sıra kullanıcılar birbirlerine, resimli, sesli ve görüntülü mesajlar da gönderebilmektedir.

Program, Androd, Windows Phone, Bada, Symbian, Blackberry ve iOs gibi birçok mobil işletim sistemi ile Mac OS X, Linux ve Windows gibi masaüstü işletim sistemlerini de desteklemektedir.

Viber kullanmak için herhangi bir hesap kullanılmak zorunda değildir. Kullanıcılar sadece telefon numaraları ile sisteme kaydedilir. Sisteme kaydolduktan sonra telefon rehberinizde bulunan tüm Viber kullanıcılarına erişebilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz. İlk giriş anınızdan sonra rehberinizdeki tüm Viber kullanıcılarına, Viber’a katıldığınızı belirten bir bildirim gönderilmektedir. Viber, 2013’ün Mayıs ayı itibariyle 200 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Uygulamanın Türkçe seçeneği bulunmamaktadır.

Viber kullanıcıları da değişik sebeplerden ötürü Viber Hesap Silme işlemi gerçekleştirmek isteyebiliyor. Eğer uygulamayı kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız, hesabınızı silmeden önce Viber’ın sitesinde bulunan yardım bölümüne tıklayarak sorunlarınızın çözümlerini arayabilirsiniz.

Viber Yardım Bölümüne Ulaşabilmek İçin TIKLAYINIZ!

Viber Hesap Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Viber Hesap Silme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman bu işlemin geri dönüşü olmadığını hatırlatmak isteriz. Viber Hesap Silme işlemini gerçekleştirdiğiniz taktirde Viber hesabınızda bulunan iletişimlerinizi kaybedeceksiniz. Bu yüzden bu işlemi gerçekleştirmeden önce iletişimde olduğunuz kişileri bu konu hakkı bilgilendirmek ve onlar ile daha farklı ortamlarda iletişim kurmak için iletişim bilgilerini almak isteyebilirsiniz. Başka bir Viber hesabı açacak iseniz bu iletişim adreslerini de kaydetmek isteyebilirsiniz. Viber Hesap Silme işlemini gerçekleştirmeden önce kaybetmek istemediğiniz bilgileri yedekleme işlemi yapmayı unutmayınız.

Metin, resim ve video içeren mesajlar tüm işletim sistemleri için geçerli olmakla birlikte sesli arama özelliği Android, iPhone ve Nokia Windows Phone cihazlarında bulunmaktadır. Eğer bu özelliğe kullanamadığınız için uygulamayı silmek istiyorsanız, bu bilgiyi de aklınızdan çıkarmamanızı öneririz.

Hesabınızı silmeden önce dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise karşılaştığınız sorun veya arızaların Viber’dan değil sizin telefonunuzdan, GSM operatörünüzden ya da işletim sisteminizden kaynaklı olabileceğini unutmamaktır. Eğer sorun sizden kaynaklanıyorsa, Viber kullanımınıza son vermek yerine bu sorunları gidererek Viber deneyiminizi devam ettirebilirsiniz.

Viber Hesap Silme Resimli Anlatım

Viber’ın sahip olduğu birçok sorun bulunmaktadır. Bunlardan biri Wi-fi ile bağlanırken rahat görüşme sağlanmasına rağmen mobil veri üzerinden görüşme denemesi yapıldığında görüşme kesintileri ya da doğrudan görüşmenin başlayamaması gibi sorunların ortaya çıkmasıdır. Bu Viber’dan kaynaklanacağı gibi kullandığınız GSM operatörüne de bağlı olabilir.

Viber hesabı nasıl silinir anlatmadan önce belirtmemiz gerekir ki Viber uygulamasında işimizi bilgisayar üzerinden kolay bir yolla halledebileceğimiz bir Viber hesap silme linki bulunmamaktadır. Bu işlemi mobil cihazlarımız üzerinden Viber uygulaması üzerinden gerçekleştireceğiz.

İlk olarak Viber uygulamanız üzerinde sol taraftan çekerek açabildiğiniz veya sol üstte üç çizgi olarak görünen menü butonuna dokunmalısınız. Bu butona dokunduktan sonra aşağıdaki gibi bir menü açılacaktır.

Viber Hesap Silme

Bu menüde kırmızı ile işaretlediğimiz “Ayarlar” butonuna basarak “Ayarlar” menüsüne gitmelisiniz.

Viber Hesap Silme

Ayarlar ekranında gitmeniz gereken seçenek gizlilik seçeneğidir. Bu seçeneğe gidebilmek için yukarıda kırmızı ile işaretlediğimiz “Gizlilik” butonuna dokunmanız gerekmektedir.

Viber Hesap Silme

Gizlilik menüsünde aşağı doğru kaydırdığınız zaman görebileceğiniz en aşağıdaki seçenek olan “Hesabı Devre Dışı Bırak” seçeneğine dokunduğunuzda aşağıdaki gibi bir uyarı kutucuğu gelecektir.

Viber Hesap Silme

Bu kutucuk Viber Hesap Silme işlemini gerçekten isteyip istemediğinizi sorgulamaktadır. Eğer Viber Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız kırmızı ile işaret ettiğimiz “DEVRE DIŞI BIRAK” butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Viber Hesap Silme

Hesabınız silindiği için uygulamadan çıkış yaptığı ile ilgili olan bu bildiriden sonra Viber uygulamasından çıkış ile birlikte Viber Hesap Silme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Peki Viber hesabınızı sildiniz ve daha sonra birtakım sebeplerle yeniden hesap açmak istediyseniz ve bu sırada çeşitli değişiklikler yaşandığı için nasıl kayıt olacağınızı unuttuysanız ne yapacaksınız? Viber deneyimini daha önce tatmamış, gerek arkadaş gerekse internet üzerindeki çeşitli sitelerden ya da reklamlardan bu uygulamayı görüp merak ettiyseniz ve nasıl üye olacağınızı bilmiyorsanız ne olacak? Endişelenmenizi gerektiren hiçbir şey yok. Sizin için bu kolay anlatımla üye olmak çocuk oyuncağı olacak.

Viber’a Nasıl Üye Olurum?

Uygulamayı iOS üzerinden yüklemek istiyorsanız, öncelikle uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir.

Telefon menülerinizden birinde bulunan Viber uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Hoşgeldin” ekranında “Devam”a basın.

Bu esnada Viber, telefon rehberinize ulaşıp sizi, uygulamayı kullanan tanıdıklarınıza ulaştırmak isteyecektir. Bu izni onaylayın.

Bir sonraki ekranda, bulunduğunuz ülkeyi ve telefon numaranızı girmeniz istenecektir. İşlemleri yaptıktan sonra ise Viber size, aktivasyon kodu içeren bir sms yollayacaktır. Buradaki notu bir kenara yazdıktan ya da ezberinize attıktan sonra Viber uygulamasına girip, aktivasyon kodunu yazarak “Tamam” butonuna tıklayıp kaydınızı tamamlayın.

Bu aşamadan sonra isterseniz hesabınızı Facebook profiliniz ile eşlendirebilirsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız kişisel bilgilerinizi de istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Peki ya uygulamayı Android üzerinden yüklemek istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Korkmanıza gerek yok. İşlemler neredeyse birbirine yakın. Fakat sizin için onu da anlatacağız.

Google Play Store üzerinden Viber uygulamasını telefonunuza ya da diğer mobil cihazlarınızdan birine yükledikten sonra yüklediğiniz cihazın “Uygulamalar” bölümüne girip “Viber”ı çalıştırın.

Viber’a Hoş geldiniz ekranını gördükten sonra “Devam” butonuna tıklayınız. Ardından telefon numaranızı yazdıktan sonra bir kez daha “Devam” butonuna tıklayınız.

Kullandığınız telefon numaranızı girdiğinize emin olmanız, telefonunuza gönderilecek olan aktivasyon kodu açısından büyük önem farz etmektedir. Aksi taktirde aktivasyon kodunu giremeyeceğiniz için uygulamaya kayıt olamayacağınızı aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.

Ardından üyelik bilgilerinizi tamamlayınız.

Facebook hesabınız ile doğrudan bilgilerinizi aktarabileceğiniz gibi, Viber hesabınıza ait olan adınız, fotoğrafınız gibi bilgilerden oluşan kullanıcı bilgilerinizi de istediğiniz gibi doldurduktan sonra son bir kez “Devam”a basınız.

İşleminiz tamamlanmış bulunmaktadır. Artık Viber uygulamasını gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Eğer bu işlemler sırasında herhangi bir sorunla karşılaştıysanız, öncelikle Viber uygulamanızın güncel olduğundan emin olunuz. Aktivasyonla ilgili bir sorun yaşadıysanız, girdiğiniz telefon numarasını ya da aktivasyon kodunu kontrol ediniz. Karşılaştığınız herhangi bir soruna çözüm bulabilmek için Viber’ın sunduğu yardım sisteminden yararlanabileceğinizi unutmayınız.

Viber Yardım Portalına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Viber uygulamasını bilgisayar masaüstünüze de indirebileceğinizi ve Viber deneyimini bilgisayarınızdan da kullanabileceğinizi unutmayın.

Masaüstüne İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Windows 10 için TIKLAYINIZ!

Viber’ı iOS’a kurmak için TIKLAYINIZ!

Viber’ı Android cihazınız üzerinden kullanmak içinse TIKLAYINIZ!

Windows Phone 8 üzerinden Viber deneyiminize devam etmek istiyorsanız TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz