Viber Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Viber Şifremi Unuttum

Viber, internet bağlantısı sayesinde mobil cihazlar üzerinden mesafe fark etmeksizin bütün tanıdıklarınız ile iletişime geçmenizi sağlayan bir uygulamadır. Viber kullanabilmek için bir adet akıllı telefona sahip olmanız ve bir telefon numaranızın olması yeterli olacaktır. Telefon numaranız ile birlikte Viber’e kayıt olduktan sonra dünyanın dört bir köşesindeki arkadaşlarınız ile mobil internet bağlantısı yardımıyla mesajlaşabilir, sesli görüşebilirsiniz. Peki “Viber şifremi unuttum” diyenler ne yapmalı? Viber şifresi nasıl sıfırlanır, yeni bir Viber şifresi nasıl alınır?

Viber Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Viber şifrenizi unuttuysanız ve her şeyden önce tarayıcınız üzerinden account.viber.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Söz konusu adrese girdikten sonra karşınıza çıkan sayfada sol üst köşede Viber’e ait bir logo yer almakta, onun hemen yanında ise “login” yani “giriş yap” ifadesi bulunmaktadır. “Login”e tıklayarak şifre yenileme için gerekli işlemleri yapmaya başlayabiliriz.

vibersifre

Login’e bastıktan sonra karşınıza çıkan ekranda giriş yapmak için sizden telefon numaranız ve Viber şifreniz talep edilmektedir. Şifre ve numara girme bölümünün hemen altında ise “Viber şifremi unuttum” anlamına gelen “Forgot password” şeklinde mavi yazılı bir ifade bulunmaktadır. Şimdi de bu bağlantıya tıklayarak aşağıdaki sayfayı açabilirsiniz.

Forgot Password’a tıkladıktan sonra ise karşınıza çıkan sayfada şifrenizi yenileyebilmeniz için telefon numaranızı yazmanız ve bir robot olmadığınızı anlamak için “I’m not a a robot” ifadesinin yanına tik atmanız gerekiyor. Daha sonra Next’e basmanız gerekmekte.

vibersifre1

Next’e bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır. Burada da belirtildiği üzere Viber şifrenizi yenileyebilmek için bir kod telefonunuza gönderilmiştir ve bu kodu, şifrenizi yenilemek adına ekranda yer alan “please enter it below” ifadesinin altındaki bölüme girip yandaki ok işaretine basmanız yeterli olacaktır.

Kodu doğru bir şekilde girdikten sonra Viber yeni şifrenizi oluşturmanıza izin verecek.

vibersifre2

 

Viber Nedir?

Mobil ve kablosuz internet ağı bağlantıları üzerinden anlık olarak sesli görüşme ve mesajlaşma imkanı sunan Viber isimli uygulama 2 Aralık 2010’da Skype adlı uygulamaya rakip olacak şekilde bir iPhone uygulaması olarak kullanıma sunulmuştu. Temmuz 2012’de ise Android sürümü ile hizmet vermeye de başlayan Viber, BlacBerry ve Windows Phone için de uyumlu hale gelerek kitlesini iyiden iyiye artırmaya başlamıştı. Üçüncü senesi ile birlikte 200 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Viber’in günümüzde girmediği ülke kalmadı.  Viber, bugünlerde metin mesajı dışında görüntülü ve sesli mesajların da kullanıcılar arasında paylaşılmasına olanak sağlıyor. Yalnızca bir telefon numarası kullanarak kayıt olabildiğiniz Viber’i yükledikten sonra telefon rehberinizde kayıtlı olan ve Viber uygulaması cihazlarında yüklü olan bütün arkadaşlarınız ile iletişime geçmeye başlama imkanına sahip olursunuz. Viber’e şahsi telefon numaranız vasıtası ile ilk kez giriş yaptığınızda, uygulama rehberinizde Viber kullanan bütün tanıdıklarınıza uygulamayı kullanmaya başladığınızı haber veren otomatik bir mesaj gönderir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz