Vimeo Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vimeo Hesap Silme

Vimeo, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir video paylaşım sitesi olarak kurulmuştur. Kasım 2004 tarihinde kurulan bu site Youtube’a doğrudan doğruya rakip olarak hizmet vermektedir. Ancak Vimeo genel anlamda film gibi uzun videolara odaklanmışken Youtube daha kısa videolara odaklanmış bir video paylaşım sitesidir. Vimeo’da da Youtube’da olduğu gibi kısa süreli videolar paylaşmanız mümkündür. Ancak bu işlemi Youtube üzerinden gerçekleştirmeniz videonuzun başarısı açısından daha faydalı olacaktır. Ancak tabiki iki video paylaşım sitesinin de kullanıcı portföyü farklılık göstermektedir. Bu yüzden videonuzu paylaşmadan önce bu kullanıcı portföyleri konusunda araştırma yapmalı ve paylaşacağınız videoya en uygun olan kullanıcı portföyü hangi internet sitesinin kullanıcılarına uyuyorsa o internet sitesinde paylaşım yapmanız gerekmektedir.

Vimeo kullanıcıları da diğer pek çok site kullanıcılarının zaman zaman ihtiyaç duyduğu hesap silme işlemini gerçekleştirmeye ihtiyaç duyabilmektedir. Biz de sizlere Vimeo hesap kapatma işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi resimlerle anlatacağız.

Vimeo Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vimeo Hesap Silme işleminizi gerçekleştirdiğiniz ve hesabınızı tamamen sildiğiniz taktirde hesabınızın içinde bulunan bütün videolar ve diğer bütün veriler geri dönülmeksizin silinecektir. Bu yüzden veri kaybına uğramamanız adına Vimeo Hesap Silme işleminizi gerçekleştirmeden önce önemli videolarınızı ve verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Vimeo Hesap Silme Resimli Anlatım

Vimeo Hesap Silme işlemi için en kolay yöntem olan Vimeo Hesap Silme linki ile işlemimizi gerçekleştireceğiz: https://vimeo.com/settings/goodbye/forever

Eğer daha önceden Vimeo Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz Vimeo hesabınıza giriş yaptıysanız üçüncü ekran görüntüsünden itibaren işleminize devam edebilirsiniz.

Vimeo Hesap silme

Vimeo hesabınıza daha önceden giriş yapmadıysanız linke tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki Vimeo anasayfası gelecektir. Bu sayfa geldiği zaman yapmanız gereken Vimeo Hesap Silme işleminizi gerçekleştirmek istediğiniz Vimeo hesabınıza giriş yapmak için sol üstte kırmızı ile işaretlediğimiz “Log in” butonuna tıklayarak hesabıza giriş yapmak için bilgilerinizi yazmanız gereken kutucuğa geçiş yapmak olacaktır.

Vimeo Hesap Silme

“Log in” butonuna tıkladıktan sonra gelecek olan kutucuğa hesabınıza giriş yapmanız için gerekli olan e-posta ve şifre kısımınlarını doğru bir şekilde yazarak “Log in with email” butonuna basmak ya da Facebook hesabınız ile giriş yapmak istiyorsanuz aşağıdaki “Log in with Facebook” mavi butonuna tıklayarak Facebook hesabınıza Vimeo hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Burada uyarmak istediğimiz nokta hesabınıza giriş yaptıktan sonra site sizi direkt olarak Vimeo Hesap Silme işleminizi gerçekleştireceğiniz sayfaya aktarmamaktadır. Bunun için hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda veya aşağıda paylaşmış olduğumuz Vimeo Hesap Silme linkine tıklamanız gerekmektedir. Eğer sizi direkt olarak hesap silme sayfasına aktarırsa bu işlemi yapmanız gerek kalmayacaktır. Hesap silme sayfasından devam ediyoruz.

Vimeo Hesap Silme

Sizi karşılayacak olan bu ekranda yapmanız gereken ilgili kutucuğa Vimeo hesabınızın şifresini yeniden yazmak ve hemen altında görebileceğiniz “Delete account” butonuna tıklayarak Vimeo Hesap Silme işleminizi gerçekleştirmek olacaktır.

Vimeo Hesap Silme

“Delete account” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki sayfa geldiyse işleminizi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektedir.

Mobil Cihazdan Vimeo Hesabı Silme

Mobil cihazınızın tarayıcısı üzerinden yukarıda ve aşağıda paylaştığımız Vimeo Hesap Silme linkine tıklayıp yukarıda bahsettiğimiz hesap silme adımlarını mobil cihazınız üzerinden takip ederek işleminizi mobil cihazınız ile gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Vimeo Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz