Vimeo Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vimeo Şifremi Unuttum

İnsanların her işlerini internet üzerinden yapması ile internette daha fazla vakit harcamaya başladılar. Bu durumda insanlar video siteleri ve fotoğraf, video paylaşım sitelerinde daha fazla vakit geçirmeye başladılar. Vimeo da internet üzerinde video paylaşmak isteyen bireyler için oluşturulmuş bir sitedir. Aynı şekilde Youtube benzeri olan bir video paylaşım sitesidir. Vimeo video paylaşım sitesi genel olarak Youtube’den farklı tarafları vardır. İlk başta çok güzel ve farklı bir tasarıma sahiptir. Video yüklerken ya da seyrederken insanların en çok önem verdiği özellik çözünürlüğün en yüksek seviyede olmasıdır.

Vimeo Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

İnsanlar internet üzerinden her işlemin çok kısa sürede tamamlandığını bildiği için her işlemi intenet üzerinden yapmak isterler. Bazen çektikleri fotoğrafları sosyal medya aracılığı ile takipçileri, arkadaşlarıyla paylaşmak ister. Bu durumda Vimeo video paylaşım sitesini kullanmayı tercih edersiniz. Ancak dosya ya da fotoğraf paylaşımı için Vimeo video sitesinde kayıtlı olan bir üyeliğinizin ve sosyal bir alanınızın olması gerekmektedir. Bu durumda her internet sitesinden yararlanmak için mutlaka bir üyeliğinizin olması gerekmektedir. Her internet sitesine üye olmak istediğiniz zaman sizden mail adresinizi ve sizin belirlemeniz gereken şifreyi, sitenin şifre belirleme kritelerlerine, yani harf ve sayı kombinasyonuna göre sisteme aktarmanızı ister. Birçok siteye üye olmanız durumunda ve şifrenizin her site için farklı bir şifre belirlediyseniz, tekrar sitelere giriş yapmak istediğinizde şifrenizi hatırlamanız çok zor placaktır. Çünkü her internet sitesi üyeliği için farklı bir şifre belirlemişsiniz. Bu şifrelerin hepsini hatırlamak çok zordur. Bu nedenle ya her internet sitesi için şifreniz aynı olacak ya da şifre unutmanız durumunda şifre işlemlerini yapmanız gerekecektir.

Eğer belirli bir şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız, şifre işlemlerini tekrar yapabilirsiniz. Her internet sitesine giriş işlemi için şifrenizi unutmanız durumunda, şifrenizi size hatırlatan ya da şifre işleminizi tekrarlamanız için mail adresinize bağlantı linki gönderen bir sistem bulunur. Vimeo Şifremi Unuttum diyorsanız üye girişi ekranının altında yer alan “Forgot Your Password?” yani “Şifrenizi mi unuttunuz?” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bununla birlikte yazımızın sonunda yer alan bağlantıya da tıklayabilirsiniz. Bu işlemin ardından karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.

y

Bu ekranda yapmanız gereken şey siteye üye olurken kullandığınız e posta adresini yazmaktır. Böylece şifrenizi sıfırlamak için size bir link gönderilir. Bu link zaman zaman gelen kutusuna değil gereksiz kutusuna düşebilmektedir. Bu nedenle mail adresinizde yer alan tüm klasörleri mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Sistem tarafından mail adresinize gönderilen bağlantı linkini tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa üzerinden yeni şifre oluşturma işleminizi uygulamanız gerekmektedir. Yeni bir şifre belirleyerek Vimeo video sitesine artık yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Sistemde en son giriş yaptığınız şifreniz kalacaktır, eski şifreniz sıfırlanmış olacaktır.

Fakat siteye üye olurken kullandığınız e posta adresine erişiminiz yoksa ya da farklı bir sebepten dolayı hesabınıza erişemiyorsanız yapmanız gereken şey “Still need help?” yazılı bağlantıya tıklamaktır. Böylece karşınıza böyle bir sayfa gelir.

continue

Bu durumda yapmanız gereken şey şu anki e posta adresinizi yazmaktır. “Confirm current email adress” yazılı yere ise aynı e posta adresini bir kez daha yazmanız gerekiyor. Bu her ihtimale karşı e posta adresinizi yanlış yazmayın diye alınmış bir önlemdir. Bununla birlikte en altta yer alan bölüme Vimeo hesabınız ile ilişkilendirdiğiniz diğer e posta adresinizi yazmanız gerekmektedir. Ardından “Continue” yani “Devam” seçeneğine basabilirsiniz. Böylelikle aynı şekilde gelen ve spam kutunuzu kontrol edip şifre sıfırlama linkine basarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Vimeo Şifremi Unuttum Diyorsanız BURAYA TIKLAYINIZ!

Üstteki Bağlantı İşe Yaramıyorsa BURAYA TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz