Vine Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vine Hesap Kurtarma

Vine, 2013 Ocak ayında Twitter tarafından kullanıma sunulan ücretsiz bir uygulamadır. Kuruluş tarihi tam olarak 24 Ocak 2013 olup, Tu Wei, Edison Collin, Saloman Yoram ve Leo Noah Katz tarafından geliştirilmiştir. Vine uygulaması sayesinde kullanıcılar altı saniyelik kısa videolar çekebilir ve bu kısa videoları hem Facebook hem de Twitter üzerinden kuracakları hesap ilişkilendirmesi ile birlikte paylaşabilirler.

Hem Dünya üzerinde hem de Türkiye’de oldukça fazla ilgi gören bu uygulama ne yazık ki 27 Ekim 2016 tarihinde uygulamayı üreten kişiler tarafından yapılan açıklama göre kapatılmıştır. Fakat bugüne kadar çekilen tüm vine’lara Vine internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişilebilecektir.

Ayrıca Vine üreticileri tarafından verilen bir habere göre yakın bir zaman içinde Vine’dan çok daha iyi ve kullanışlı ve Vine benzeri bir uygulama piyasaya sürülecektir.

Vine birçok kişi tarafından sevildiği için çevresinde birçok üye toplamaya başarmış bir uygulamadır. Bu nedenle de şifresini unutup hesabına erişimini kaybeden birçok üye bulunmaktadır. Bundan dolayı da Vine mecrası içinde Vine hesap kurtarma işlemleri ile ilgili birçok soruya ve üyeye rastlamak mümkündür.

Vine Hesap Kurtarma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vine hesap kurtarma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Vine üyelerinin ilk yapması gereken şey elbette ki Vine sitesine giriş yapmaktır. Siteye giriş yapan kişiler sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Login” butonuna tıklamalıdır. Ardından karşınıza gelecek olan giriş ekranın sol alt köşesinde yer alan “Forgot your password?” yazısına tıklamanız gerekiyor. Vine hesap kutarma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu bölüm üzerinde Vine sitesine giriş yaparken kullandıkları e posta adreslerini ya da siteye üye olduktan sonra üyelik ayarları üzerinden değiştirmiş oldukları ve bu aşamadan sonra siteye giriş yapmak için kullandıkları e posta adreslerini girmeleri gerekiyor.

adsiz

Üst kısımda yer alan resimde görüldüğü gibi e mail yazan yere Vine e posta adresinizi girmelisiniz. Ardından Vine hesap kurtarma yani şifre sıfırlama işlemleri için “Reset Password” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından girmiş olduğunuz e posta adresine bir Vine hesap kurtarma yani şifre sıfırlama e postası gönderilecektir. Bu e postayı kısa bir süre içerisinde almadığınız taktirde gereksiz kutusu, spam kutusu ve buna benzer kutulara bakmanızı öneririz. Eğer bu tür yerlere baktıktan sonra da e postayı bulamıyorsanız, girmiş olduğunuz Vine e posta adresini kontrol etmeniz ve Vine hesap kurtarma işlemlerine yeniden başlamanızı öneriyoruz.

Vine e posta adresini doğru giren ve Vine hesap kurtarma e postasını alan herkes bu e postanın içerisinde yer alan Vine hesap kurtarma linkine tıklayabilir. Bu linke tıkladıktan sonra bir şifre yenileme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bu bölüm üzerinde yapmanız gereken şey hesabınız üzerinde kullanacağınız güvenli bir şifre belirlemektir. Belirleyeceğiniz şifreyi herhangi biriyle paylaşmanız halinde hesap üzerinde sahip olduğunuz kontrolü yitirebilirsiniz. İnternet üzerinde kişiler tarafından açılan tüm hesaplar özel hesaplardır ve kişi tarafından kullanılması en doğru ve etik şey olacaktır. Bu nedenle de şifrenizini bir başkası ile paylaşmanız size zarar verebilir.

Ayrıca belirleyeceğiniz şifrenin başkaları tarafından kolay bir şekilde tahmin edilebilir olmaması gerektiğini de belirtelim. 123456, ad, soyad, doğum günü yılı ya da tarihi ve benzeri şifre kullanımları Dünya üzerinde en sık rastlanılan şifre kombinasyonları olduğundan dolayı bu tür bir şifreye sahip olan hesaplar oldukça kolay bir şekilde çalınabilmektedir.

Vine hesap kurtarma işlemleri ile ilgili olarak hesabınız için bir şifre belirlediyseniz tek yapmanız gereken şey bu şifreyi bir kez daha girmektir. Ardından her iki şifre arasında herhangi bir fark ya da kurallara aykırı bir harf, rakam ya da sembol gibi karakter olmadığı taktirde şifrenizi yenilemiş ve Vine hesap kurtarma işlemlerini başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Aynı şekilde Vine hesap kurtarma işlemlerini Android ve ios işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da tablet gibi diğer türlü akıllı cihazlar üzerinde yer alan Vine mobil uygulaması üzerinden benzer bir şekilde yukarıda yer alan adımları bir bir takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Vine mobil uygulaması üzerinde yer alan giriş ekranında da “Forgot your password?” bölümü yer almaktadır. Aynı bölüme geldikten sonra tek yapmanız gereken şey Vine hesabınıza giriş yaparken kullanmakta olduğunuz e posta adresini yazmak ve “Reset Password” yani “Şifremi Sıfırla” butonuna tıklamak olacaktır. Böylelikle Vine hesap kurtarma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz