Vine Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vine Hesap Silme

Vine, Twitter tarafından kurulmuş ücretsiz bir uygulamadır. Ocak 2013 tarihinde kurulan bu uygulamanın amacı kullanıcıların değişik kategorilerde en fazla 6 saniyelik videolar çekmesidir. Bu çekilen videolar Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabilmektedir. Videoların sürelerinin kısa oluşu videoları çeken kişilerin bu kısa süreye az ama öz olarak anlatmak istedikleri mizahi, bilgilendirici, eğitici, ilham verici vb. pek çok kategoride izleyiciye aktarmasını sağlamaktadır. Bu sayede izleyiciler çok kısa sürede pek çok videodan pek çok şey öğrenebilir veya pek çok video ile çokca gülebilirler. Kısa video paylaşım uygulaması olarak çok ünlenen Vine sayesinde pek çok Vine fenomeni, olarak isimlendirdiğimiz kişiler ünlenmiştir. Öyle ki Vine uygulaması üzerinde sahip oldukları bu ünü televizyon ekranlanlarına veya Youtube kanallarına taşıyan oldukça fazla Vine fenomeni vardır.

Vine ile neler mi yapabilirsiniz? 

Vine giderek büyümekte olan bir uygulama olarak sürekli kendine yenilikler katmaya devam etmiştir. Vine sayesinde, videolar izleyebilir, vine paylaşana kanalları takip edebilir ve “Komedi, OMG(AMAN TANRIM) ve Müzik gibi kategorileri seçebilirsiniz. “Şu anda Popüler” ya da “Yükselişte” gibi trend olan çeşitli şeyleri Vine üzerinden anında takip edebilirsiniz. Favorilerinize aldığınız Vine kullanıcıları tarafından yapılan paylaşımları profilinizin sağ üst köşesinde bulunan yıldız tuşuna basarak görebilir ve bu şekilde bildirimler alabilirsiniz.

Beğendiğiniz paylaşımları “Revine” özelliğiyle uygulamanız üzerinden paylaşabileceğiniz gibi, Twitter, Facebook ve Tumblr gibi sosyal ağlar üzerinde de paylaşabilirsiniz. Ayrıca elbette ki bu uygulamanın asıl sunduğu özellik olarak kendi Vine’larınızı üretebilir ve tüm dünyayla paylaşabilirsiniz. Kim bilir paylaşımlarınız tüm dünya üzerinde yeni bir trend oluştur!

Öncelikle görüntülü sohbetin en iyi yolu olan Vine Mesajlar sayesinde uygulama deneyiminiz seviye atlayacak! Eylem çubuğunda bulunan “Mesajlar” simgesine dokunun ya da ana sayfanızı sola kaydırın. Vine üzerinden Vine mesajı gönderebilmek için Mesajlar bölümüne gidebilir ya da arkadaşlarınızın profilinde bulunan mesaj butonuna tıklayabilirsiniz. Her Vine mesajıyla birlikte birden fazla sohbet başlatabileceğiniz gibi sadece bir sohbet de başlatabilirsiniz, bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Eğer gerçekten de çok sevdiğiniz ya da arkadaşlarınızın çok seveceği bir Vine bulduysanız artık bu vine’ları Vine Mesajı seçeneğiyle birlikte arkadaşlarınıza göndermeniz oldukça kolay. Tek yapmanız gereken şey paylaş butonuna tıklamak ve “Vine Mesajı” seçeneğini belirleyerek arkadaşlarınızla paylaşmak. Vine mesajları sadece Vine uygulamasını kullanan kişilerle sınırlı olmayıp, e-mail, multimedya mesaj ya da sms aracılığıyla da paylaşım imkanı sunmaktadır. Profilinizi renklerle kişiselleştirebilmek ve seçenek yelpazesini aktif hale getirebilmek için Ayarlar’a gidiniz.

27 Ekim 2016 tarihinde yapılan resmi açıklamaya göre Vine’ın sonu gelmek üzere! Fakat yolun sonuna gelmiş bulunan bu popüler video paylaşma uygulaması Vine’ın başındaki önemli isimler yeni uygulamaları olan Hype yayınlamış bulunmakta ve bu uygulama sadece görüntü yayınlamaktan ötesini de yapmayı amaçlıyor!

Uygulamanın iki önemli ismi olan Rus Yusupov ve Colin Kroll, yeni canlı yayın uygulaması olan Hype ile birlikte sunumlarınıza fotoğraf, video ve müzik eklemenizi ve sunumlarınızı düzenlemenizi ayarlamanızı sağlarken, yayınınızda sadece kameralarla birlikte yakaladığınız görüntüler olmasını da gerektirmiyor.

Facebook Live ya da Periscope gibi benzeri uygulamalardan çok daha fazla ve çift yönlü etkileşimi bulunmakta olan Hype’ın izleyicilerine, soru sormaları, cevap almaları ve oy vermeleri ya da yorum göstermeleri için daha doğrudan yöntemler sunmaktadır.

Bu gibi değişikliklerin ardından, bu hizmetin sunduğu ana odak nokta anlık olaylardan, daha önceden ayarlanmış çalışmalara doğru dönüş yapıyor. Beta testini kullanan kullanıcılar, uygulama için konuşma ve haber programları üretmiştir. Hype şu anlık iOS üzerinden hizmet vermekte olsa da yakın bir zaman içerisinde Android sürümünün çıkacağını da söylememiz de hiçbir sakınca bulunmamakta.

Gerek Facebook, gerekse Twitter üzerinde birbirinden farklı canlı yayın uygulamaları ve hayranları bulunduğu için, sektörün önde gelen isimlerine olan bu ilgiyi kendi üzerlerine çekmeleri her ne kadar zor gibi gözükse de bu yeni uygulama sayesinde, getirilen yeni özellikler ve kolay kullanım doğrultusunda benzeri uygulamalar olan Periscope ve Facebook Live’in önüne geçmesi konusunda oldukça büyük bir şansı yakalıyor.

Yine de bu uygulamaların sadık kullanıcılarını üzerlerine çekmeleri pek kolay olmayacak!

Peki ya bugüne kadar paylaştığınız, beğendiğiniz ve izlediğiniz Vine’lara ne olacak? Bu konuda endişelenmenizi gerektirecek hiçbir şey yok! Vine uygulaması, sitesi üzerinde tüm paylaşımları saklamaya devam edecektir. Bu sayede arşivinizi tutabileceksiniz.

Vine kullanıcıları çeşitli sebeplerden dolayı bu popüler kısa video uygulamasını kullanmaktan vazgeçebiliyor ve hesaplarını silmek isteyebiliyor. Siz de onlarda biriyseniz bu yazımızda Vine hesabı nasıl kapatılır öğrenebilirsiniz. Belki de bu sebepler dolayısıyla Vine’ı kapatma kararı alıp yeni bir uygulama olan Hype’ı piyasaya sürmeyi tercih etmişlerdir. Kısa bir süre içinde tüm platformlarda yerini alması beklenen Hype’ı yükleyebilir ve video paylaşımlarınızı keşfedilecek yeni özelliklerle birlikte devam ettirebilirsiniz.

Vine Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vine Hesap Silme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman Vine hesabınız içerisinde bulunan bütün Vine videolarınızın, takipçilerinizin ve mesajlarınızın geri dönülmez bir şekilde silineceğini hatırlatmak isteriz. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce veri kaybına uğramamanız adına Vine Hesap Silme işlemini gerçekleştirmeden önce önemli verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Vine Hesap Silme Resimli Anlatım

Vine Hesap Silme işlemi diğer birçok hesap silme işlemine göre farklılık göstermektedir. Vine Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek için işimizi kolaylaştıracak bir Vine Hesap Silme linki mevcut değildir. Bu yüzden bu işlemlemimizi sadece Vine uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Vine Hesap Silme işlemini nasıl gerçekleştiriceğinizi ekrna görüntüleri ile anlatıyoruz. İlk olarak silmek istediğiniz Vine hesabınızın açık olduğu Vine uygulamasına giriş yapmalısınız.

Vine Hesap Silme

Vine uygulamanızı açtığınız zaman sağ üst tarafta üç nokta üst üste gördüğünüz butona dokunarak Vine uygulaması için olan seçenekleri açmanız gerekmektedir.

Vine Hesap Silme

Açılan seçenekler penceresinden “Ayarlar” butonuna dokunarak Vine ayarlarına girmeniz gerekmektedir.

Vine Hesap Silme

“Ayarlar” butonuna dokunduktan sonra gelecek olan ayarlar sayfasının en aşağısına kaydırdığınız zaman görebileceğiniz “Hesabı devre dışı bırak” butonunu dokunmanız gerekmektedir. Bu butona dokunduktan sonra aşağıda göreceğiniz uyarı kutucuğu karşınıza gelecektir.

Vine Hesap Silme

Bu kutucukta da anlatıldığı gibi Vine Hesap Silme işleminizin tamamen gerçekleşmesi için işlemi başlattığınız andan itibaren 30 gün süre geçmesi gerekmektedir. Bu 30 gün süre içerisinde Vine hesabınıza tekrar giriş yaparak Vine Hesap Silme işlemini iptal edebilirsiniz. İşleminize devam etmek için “Devre dışı bırak” butonuna dokunmanız gerekmektedir.

Vine Hesap Silme

“Hesabın devre dışı bırakıldı” iletisini gördüğünüz zaman Vine Hesap Silme işleminin sizinle ilgili olan kısmını başarıyla tamamlamışsınız demektir. Vine Hesap Silme işleminizin tamamlanması için hesabınıza 30 gün boyunca hiç girmemeniz gerekmektedir. Hesabınıza bu süre zarfında herhangi bir şekilde giriş yapıp Vine Hesap Silme işlemini iptal etmediğiniz taktirde Vine hesabınızda bulunan bütün videolarla birlikte hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.

Mobil Cihazdan Vine Hesabı Silme

Vine hesabınız eğer hesabınıza ulaşabiliyor durumdaysanız sadece uygulama üzerinden silinebilmektedir. Bunun için de bir mobil, akıllı cihaza ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayardan Vine hesabı silme işlemi ticket atmak dışında işimizi kolaylaştırıcı olan hesap silme linkleri ile mümkün değildir. Vine hesap silme linki mevcut değildir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz