Vine Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vine Şifremi Unuttum

Dört yıl önce kurulmasına rağmen kısa sürede oldukça popüler içerik ve içerik üreticilerinin çıkmasını sağlayan Vine, Twitter isimli mikroblog tipi sosyal medya sitesinin bir alt hizmeti olarak karşımıza çıkmıştı. Özellikle genç kuşağın günlük hayatında oldukça fazla yer kaplayan ve altışar saniyelik videolar ile birçok fenomenin doğmasına sebep olan Vine uygulamasında şifre nasıl yenilenir? “Vine şifremi unuttum” diyenler ne yapmalı?

Vine Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Vine, mobil bir uygulama olarak karşımıza çıktığı için telefonunuza indirdikten sonra her halükarda profil sayfanıza ulaşma şansınız bulunmakta. Bu yüzden şifrenizi unuttuğunuz zaman atmanız gereken adımlar da diğer platformlardan biraz farklı olarak karşımıza çıkıyor. Unuttuğunuz Vine şifrenizi sıfırlamak için ilk olarak Vine uygulamasını açıyorsunuz ve sağ alt kısımda yer alan “profil” butonuna basıyorsunuz. Bu butona bastıktan sonra size ait Vine profil sayfası açılacak ve işlemlere buradan devam edeceksiniz.

vinesifrea

Vine profil sayfanıza geldikten sonra kaç takipçi ve kaç takip edilenin olduğunu gösteren bölmenin hemen altında yer alan “ayarlar” (settings) butonuna basacaksınız ve buradan şifre sıfırlama işlemlerine devam ederek yeni şifrenizi alacaksınız.

vinesifreb

Ayarlar bölümüne girdiğinizde aşağıda da gördüğünüz gibi karşınıza birkaç seçenek çıkmakta. Buradan “şifre sıfırla” (reset password) bölümüne basıyoruz ve bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

vinesifre1

Daha sonra Vine şifremizi sıfırlamamız için bize bir mail göndereceğini belirterek bizlerden e posta adresimizi istiyor. İlgili alana e posta adresinizi yazdıktan sonra sol üst köşede çok da dikkat çekmeden duran “reset” butonuna basıyoruz ve Vine tarafından şifre sıfırlama bağlantısının bize ulaşması için e posta kutumuzu açıp bekliyoruz.

vinesifre2

E posta kutusunu açtıktan sonra “gelen mesajlar” bölümünde Vine’ın gönderdiği maili bulamazsanız önce spam kutunuzu kontrol edin, gelmediyse de aynı işlemleri bir kez daha uygulayın.

Mail tarafınıza ulaştığında ise mailin içerisindeki şifre sıfırlama bağlantısını açarak yeni şifrenizi girip Vine’da eğlenceye kaldığınız yerden devam edin.

Vine Nedir?

Twitter tarafından 2013 senesinin ocak ayında kullanıma sunulan ücretsiz video uygulaması Vine, kısa sürede birçok ülkede çok yaygın hale gelmiş ve yüzlerce yeni fenomenin doğmasına sebep olmuştur. Altışar saniyelik kısa videoların çekilmesi ve paylaşılması temeline dayanan Vine dünya üzerinde toplam 25 dilde yayın yapıyordu. Leo Noah Katz, Edison Collin, Salomon Yoram tarafından kurulan ve Twitter çatısı altında hizmet veren Vine yoluna bugünlerde Vine Camera ismiyle devam ediyor. Hem Google Play’de hem de App Store üzerinden milyonlarca insanın beğenisine sunulan Vine, vine.co adresinden de resmi yayın ve duyurularına devam ediyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz