Vk Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vk Hesap Kurtarma

V kontakte sitesi hem Rusya ülkesinde hem de Ukrayna ülkesine en çok kullanılan sosyal ağların başında yer almaktadır. Popülerlik konusunda yer aldığı yeri sırayla listeleyecek olursak, Beyaz Rusya’da 1, Rusya’da 2, Ukrayna’da 3, Kazakistan’da 5 ve Dünya’da 20. sırada yer almaktadır. Site ilk olarak Facebook ile benzer bir şekilde yüksek eğiitim kurumlarında yer alan öğrenciler ve bu eğitim kurumlarından mezun olan eski öğrencilerin aralarındaki iletişimi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Fakat yine Facebook gibi kısa bir süre içinde tüm sosyal grup ve yaşlara hitap etmeye başlanmıştır.

VK 10 Ekim 2006 tarihinde kurulmuştur ve oldukça kısa bir süre içinde beklenmedik sayıda üye toplayarak en büyük rakibi olan odnkoklassniki’yi 2009 yılının Ocak ayı itibarı ile geride bırakmayı başarmıştır. 2012 yılının Eylül aynıda 140 milyonluk üye sayısını aşan V Kontakte sosyal arkadaşlık sitesi günümüzde 350 milyondan fazla üyeye sahiptir ve bu sayı hâlâ artmaya devam etmektedir.

V kontakte üyelerine birbirlerine özel mesaj gönderme imkanını sunarken grup sohbetlerinde bir kişiden otuz kişiye kadar çıkılabilmesini sağlar. Her bir mesaj ise on adet ek alabilmektedir ve bu ekler fotoğraflar, videolar, sesler, dosyalar ve konum bilgisi ve dokümanlardan oluşabilmektedir. Ayrıca VK, haber, gruplar, beğenme tuşları, güvenlik, kısa mesaj servisleri ve diğer sosyal ağlarla birlikte senkronize çalışma özelliklerini sunarak kendini diğer sosyal ağlardan ayırmayı amaçlamaktadır.

Vk sitesine üye olan bu kadar çok kişi olmasıyla birlikte hesaplarıyla ilgili sorunlar yaşayan kişilerin sayısı da aynı oranda artış göstermektedir. Bu nedenle de VK hesabına ait şifresini unutan, kaybeden ya da çeşitli sebeplerden dolayı hatırlayamayan kullanıcılarla birlikte Vk Hesap Kurtarma işlemlerini öğrenmek isteyen birçok sayıda üye olabiliyor.

Bu resimli anlatım sayesinde Vk Hesap Kurtarma işlemlerini öğrenecek ve Vk Hesap Kurtarma ile ilgili dikkat etmeniz gereken yerleri bileceksiniz.

Vk Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Vk Hesap Kurtarma işlemlerini için elinizde birkaç seçenek yer almaktadır. Vk Hesap Kurtarma işlemleri adına Vk şifrenizi geri alabilmek adına yapabileceğiniz şeylerin ilkini anlatmakla başlayalım. Bunun için ilk olarak Vkontakte sitesine giriş yapmalısınız. Ardından sitenin sağ köşesinde yer alan giriş ekranı kısmından “Forgot your Password?” yani “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısına tıklamalısınız. Böyle Vk Hesap Kurtarma adımlarına başlayabilirsiniz.

Vk Hesap Kurtarma işlemleri için siteye giriş yapabilmek adına e posta adresinizi girmeniz gerekiyor. Eğer bu bilgileriniz hatırınızda yoksa, hesabınız ile ilişkilendirmiş olduğunuz e posta adresini girerek devam edebilirsiniz.

E posta ya da cep telefonu girişi  yaptıktan sonra karşınıza “Ben robot değilim” sayfası gelecektir. Bu kutucuğu işaretledikten sonra aynı işlemi tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu güvenlik amaçlı işlemi geçtikten sonra işleminize devam edebilirsiniz.

Eğer kullanıcı bulunduysa ve hesap sizin ise işleminizi yapmaya soyadınızı girerek devam edebilirsiniz. Ardından karşınıza sizin olduğu düşünülen bir hesap çıkarılacaktır. Bu aşamada “Evet, bu gerekli sayfa.” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Ardından kayıt olurken cep telefonu numaranıza on dakikalık ömrü olan bir kod gönderilecektir. Eğer bu kod iki dakika içerisinde size gönderilmezse, “Şİfre Değiştir” seçeneğinin yanında yer alan “Kodu Tekrar gönder” seçeneğine tıklayarak tekrar kod gönderme isteğinde bulunabilirsiniz. Kod size geldiği taktirde bu kodu ilgili kod kutucuğuna girdikten sonra “Şifre değiştir” seçeneğine basarak kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.kod

Eğer numaranız elinizde değilse ya da çeşitli sebeplerden dolayı cep telefonu numaranıza ulaşamıyorsanız ve bu nedenle de kodu alamıyorsanız ya da başka sebeplerden dolayı koda erişiminiz yoksa aşağıda yer alan linke tıklayarak işleminizi bir sonraki aşamaya taşıyabilirsiniz.

talpe

Bu konumda girmeniz gereken şeyler eski telefon numaranız ve beraberinde yeni telefon numaranızdır. Aynı zamanda sayfanıza ait eski e posta adresinizle birlikte daha önce siteye girerken kullandığınız şifreyi giriniz. Eğer eski şifrelerinizden herhangi birini hatırlamıyorsanız bu bölümü boş bırakabilirsiniz. Eğer hesabınızın eski e posta adresini hatırlamıyorsanız, eski e posta adresi ya da üye adınızı yazabilirsiniz. Bu aşamaları doldurduktan sonra VK hesap kurtarma işlemleri için “Talepname gönder” seçeneğine basabilirsiniz.

Ardından Vk Hesap Kurtarma işlemlerine başlayabilir ve yeni cep telefonu numaranıza gönderilecek olan kodu girmeniz yere girdikten sonra kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu şifrenin güvenilir ve kolay bir şekilde tahmin edilemeyen bir şifre olmasına dikkat ve özen göstermenizi talep ederiz.

Eğer “Şifrenizi mi unuttunuz?” kısmından sonra gelen ekrana yazabilecek bir e posta adresi ya da cep telefonu numaranız yer almıyorsa Vk Hesap Kurtarma işlemleri için aşağıda yer alan bağlantıya tıklamalısınız.

buraya

Bu kısıma tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfa aşağıdaki gibidir. Bu bölümde yapmanız gereken şey profil sayfanıza ait url linkini yazmalısınız. Profil sayfanızın linkini girdikten sonra “Devam” seçeneğine basabilirsiniz.

adsiz

Fakat adresini bilmiyorsanız da yapabileceğiniz bir şey bulunmaktadır. Aşağıda yer alan “kendi sayfanızı insanlara göre arama bölümünden bulabilirsiniz” kısmının hemen altında yer alan “buraya tıklayın.” linkine tıklarsanız, VK arama sayfasına gidersiniz, burada sayfanıza ait olan ad ve soyadı yazarak kendi hesabınızı bulabilirsiniz. Kendi hesabınıza tıkladıktan sonra arama çubuğunda yer alan url linkini kopyaladıktan sonra bu kısma yapıştırarak hesap kurtarma işlemlerinize devam edebilirsiniz. Her iki yöntemle de bu aşamayı geçtiyseniz karşınıza biraz önceki anlatımda da yer alan hesap kurtarma sayfası gelecektir.

talpe

Yine biraz önce anlattığımız gibi eski telefon ve yeni telefon numaralarınızı girdikten sonra sayfanızın eski e postası adresiyle birlikte hatırladığınız eski şifrenizi girdikten sonra talepname gönderebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hasan dedi ki:

  Abi bunları​yaptım ama alamadım başka nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

 2. Can dedi ki:

  Hesabımı acc

 3. Can dedi ki:

  Hesabini acın

 4. Şafaktan ışık dedi ki:

  Ben epostamı unuttum şifreyi değiştiriyorum ama epostamı unuttugum için giriş yapamıyorum e postamı nereden bulabilirim

Yorum Yaz