Vk Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Vk Hesap Silme

Vk Hesap Silme anlatımına geçmeden önce biraz VK sitesinden bahsedelim. Ardından Vk Hesap Silme anlatımına geçebiliriz.

Vk, Rusya ve Ukrayna ülkelerinde en çok kullanılan bir sosyal web sitesi olmakla birlikte, Beyaz Rusya’da birinci, Rusya’da ikinci, Ukrayna’da üçüncü, Kazakistan’da beşinci ve Dünya sıralamasında yirminci sıradadır. Site ilk olarak yüksek eğitim kurumlarında yer alan öğrenciler ve bu okullara ait mezunlar arasındaki iletişimi sağlamak için kurulmuş olsa da kısa bir süre içinde tüm sosyal grup ve yaştaki insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu bakımdan kuruluşu Facebook’a benzemektedir. 2006 yılının Ekim ayının 10’unda kurulmuş olan site Pavel Durov tarafından yapılmıştır. En yakın rakibi olan odnoklassniki.ru sitesini 2009 yılının Ocak ayı itibarıyla geride bıraktıktan sonra 2012 yılını Eylül ayı itibarıyla 140 milyon kullanıcıyı geçmiştir.

Ana dil Rusça ile birlikte İngilizce, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Kazakça, İspanyolca, Bulgarca ve daha birçok dilin bulunduğu vk sitesinde toplamda 67 dilde hizmet vermektedir.

Vk Hesabı Nasıl Silinir?

Vk Hesap Silme işlemlerini gerçekleştirmek için birçok sebebiniz olabilir. Vk Hesap Silme işlemlerini öğrenmek isteyen kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konulara değinelim. Sosyal web sitelerinde en çok karşılaşılan sorunlar izinsiz fotoğraf paylaşımları ve başkaları adına açılan fake hesaplardır. Kullanıcılar bu sahte hesapları ve izinsiz paylaşımları fark ettikleri taktirde site yetkilileriyle iletişime geçerek bu tür şeylerin ortadan kaldırılması talebinde bulunurlar. Fakat ortada yer alan aşırı bilgi kirliliği sebebiyle site yetkililerinin de bu konuda elinden pek fazla bir şey gelmese de kullanıcılar her halükarda hesaplarını silmek isterler.

Vk sitesinde yer alan kullanıcıların Vk Hesap Silme istemelerinin bir diğer sebebi de yine yukarıdaki sebeplerle alakalı olarak site üzerinde yer alan bilgilerinin yeteri kadar güvenli bir şekilde korunmadığı ve hatta daha da ileri giderek bu bilgilerin başkalarına satıldığı üzerinedir. Aslına bakılırsa bu tip sosyal web sitelerine üye olurken kabul edilen ve genellikle hiç kimse tarafından okunmayan kullanıcı sözleşmelerinde bu tür şeyleri kabul etmiş oluruz. Bundan dolayı da kendi bilgilerimize dahi bir hak talep edemez hale geliriz. Vk Hesap Silme işlemlerini aratan kişilerin en çok bu konuda sorunları olduğu görülmektedir.

Vk Hesap Silme işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey Vk sitesine gitmek ve ardından telefon numaranız ya da üye olurken kullandığınız ya da değiştirdiyseniz üye olduktan sonra değişmiş olduğunuz yani şu an Vk hesabınızda kayıtlı olan e posta ya da e postalardan birini ve şifrenizi kullanarak Vk sitesine giriş yapmalısınız.

Vk yabancı bir site olduğu için aşağıda yer alan ve ülkemizde de yabancı dil olarak en çok bilinen dil olan İngilizce üzerinden anlatımımızı yapacağız. Vk Hesap Silme işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız, siteye ve hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sitenin sol kısmında yer alan profilim, arkadaşlarım, fotoğraflarım, videolarım, müziklerim, mesajlarım, gruplarım, haberlerim, geri bildirimlerim ve ayarlarım bölümü üzerinden “My Settings” yani “ayarlarım” seçeneğine tıklamalısınız. Bu kısımda üç yedi farklı seçenek yer almaktadır. Yanlış bir seçeneğe basma ihtimalinize karşın söylemeliyiz ki, hesap silme işlemleri “general” yani “genel” bölümünün altından yapılabilmektedir. “General” bölümünün en alt kısmına imlecinizi aşağıya doğru kaydırarak geliniz ve “you can delete your profil here.” kısmına yani “Profilinizi buradan silebilirsiniz.” kısmına geldikten sonra “Here.” kelimesinin üzerinde yer alan bağlantıya tıklamalısınız.

1

 

Vk Hesap Silme işlemleri için hemen ardından karşınıza profil silme ekranı gelecektir. Bu ekranın altında altı adet seçenek yer almaktadır. Bu seçeneklere değinmeden önce yukarıda yer alan “Please select a reason why you are leaving.” yazısını türkçeleştirelim. Bu kısımda yazan şey, “Lütfen seçenekler arasından ayrılma nedeninizi işaretleyiniz.” dir. Şimdi sırada ayrılma sebeplerinize ilişkin aşağıda yer alan seçeneklerden bahsetmeye. Tek tek yazacak olursak;

Bir başka profilim var ve buna ihtiyacım yok.

VK çok fazla zamanımı harcıyor.

Vk çok fazla uygunsuz içeriğe sahip.

Sahip olduğum bilgilerin güvenliğinden endişe ediyorum.

Kimse paylaşımlarıma yorum yapmıyor.

Diğer sebep.
2

Yukarıda yer alan ve Türkçesini yazdığımız seçeneklerden birini seçtikten sonra hesap silme işlemlerinize devam edebilirsiniz. Eğer “Diğer” seçeneğini seçtiyseniz, aşağıda yer alan ve “Mesajınız” şeklindeki kutucuğa siteden ayrılma sebebinizi siteyi kullandığınız dilde yazmanızı tavsiye ederiz.

Vk sitesinin, siteden ayrılma sebebinizi öğrenmek istemesinin sebebi, sahip olduğu diğer kullanıcılara karşı ellerinden gelen en iyi hizmeti verebilmek ve bu kullanıcıları en iyi şekilde tatmin ederek onları memnun etmektir. Bu sebeple ayrılma sebebinize ilişkin doğru bir yanıt verirseniz, VK bu verileri ve hesap silen diğer kullanıcıların verilerini karşılaştırarak derin bir analizden geçirdikten sonra sahip olduğu kullanıcıları çok daha güzel bir şekilde hizmet verebilecektir. Eğer bir seçenek seçtiyseniz ya da diğer seçeneğini işaretledikten sonra ayrılma sebebine ilişkin bir mesaj yazdıysanız, “Profilimi Sil” seçeneğine basarak hesap silme işlemlerinizi devam ettirerek Vk Hesap Silme işlemlerinin son aşamasına geçebilirsiniz.

3

Vk Hesap Silme işlemleriniz sona ermiştir. Yukarıda da belirtildiği üzere “Bu profil silinmiştir. Bu profilde yer alan bilgiler artık kullanılamaz.” Bu sebeple Vk Hesap Silme adına yapmanız gereken başka bir şey kalmamıştır.

Vk Hesap Silme işlemleriniz bittikten sonra Vk hesabınız tamamen görünmez olacaktır. Vk Hesap Silme işlemlerinin tamamen sona erebilmesi içi Vk hesap silme işlemlerinizin geçmesinin ardından 7 aylık bir sürenin daha geçmesi gerekmektedir. Bu yedi aylık süre boyunca hesabınızı kurtarma şansınız yer almaktadır. Bunun için e posta ya da cep telefonu numarası ile birlikte şifrenizi girerek hesabınızı tekrar aktif bir hale getirebilirsiniz. Hesabınız yedi aylık müddetin ardından kalıcı olarak silineceği için bu andan itibaren hesabınızın geri döndürülemez bir şekilde silineceğini ve hesap kurtarma işlemlerinin yapılamayacağını belirtmek isteriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sibella dedi ki:

    Bu meile ait vk daki bütün hesapları silmek istiyorum

Yorum Yaz