VK Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

VK Şifremi Unuttum

Şifre unutma sorununu en çok kendi kişisel cihazımızın dışındaki bir cihazdan hesaplarımıza giriş yaparken yaşıyoruz. Çünkü başka cihazlarda şifrelerimiz kayıtlı olmadığı için hafıza konusunda sorun yaşar bir hale gelebiliyoruz. Ancak elbette şifrelerimizi unuttuğumuzda yenilememiz oldukça kolay. Örneğin vk.com sosyal paylaşım sitesindeki hesabınızın şifresini unuttuysanız kısa sürede şifrenizi yenileyebilirsiniz. Şifre yenileme adımlarına geçmeden önce vk.com sitesini biraz inceleyelim.

VK yoğun olarak Ruslar ve çevresindeki ülkeler tarafından kullanılan bir sosyal paylaşım sitesi. Aslında mantık olarak Facebook ile çok benzer olduğunu söyleyebiliriz. Burada da fotoğraf, durum, video ve benzeri şeyler paylaşmak, sohbet ve arkadaşlık etmek mümkün. Yani Facebook’ta bulunan pek çok özellik vk.com’da da bulunuyor. Ancak en azından şimdilik bizim için Facebook’tan farkı yoğun olarak İngilizce ya da Rusça gibi dilleri konuşan insanlar tarafından kullanılıyor olması. Yani dil geliştirmek amacıyla arkadaşlık kurmayı düşünenler için ideal bir yer olabiliyor.

vk.com’da kullanıcıların hesaplarını korumak için uygulayabilecekleri pek çok güvenlik yöntemi de bulunuyor. Bu yöntemler arasında hesaba bir telefon bağlama ve telefon ile doğrulama konu isteme, üç boyutlu güvenlik sistemi ya da düzenli olarak şifre değiştirme işlemleri bulunuyor. Siz de VK kullanırken bu yöntemler ile hesabınızı çok daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

VK Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Screenshot_4

vk.com üyeliğinizde kullandığınız şifreyi eğer unuttuysanız öncelikle siteye girip sitede sağ üstte bulunan “log in” butonunun hemen yanındaki “forgot your password” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Screenshot_5

Buraya tıkladıktan sonra önünüzde yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki alana siteye kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor. Eğer siteye üye olurken kullandığınız e-posta adresini hatırlamıyorsanız fakat telefon numaranız sitede güncel ise telefon numaranızı da girebilirsiniz. Bu işlemler ile birlikte size bir bağlantı ya da bir yenileme şifresi gönderilecek. Bu şekilde artık yeni şifrenizi alma aşamanıza gelebilirsiniz. Ancak elbette şifre alma konusunda da bazı dikkat etmeniz gereken noktalar var. Şifrenin kolay hatırlanabilir olması kadar güvenilir de olması gerekiyor. Yeni seçeceğiniz şifrenin içerisinde büyük harf kullanmaya, sayı kullanmaya, noktalama işareti kullanmaya ve şifrenizin herkesin bildiği kişisel bilgilerinizden oluşmamasına özen gösterebilirsiniz. Bu şekilde bulduğunuz yeni VK şifreniz sizin için hem güvenli hem de akılda kalıcı olmalıdır. Bunun yanı sıra eğer çok sık şifrelerinizi unutuyorsanız bu tip sosyal ağlara giriş yaparken “beni hatırla” bölümünü işaretli tutabilirsiniz. Böylece yeniden her defasında şifrenizi girmeniz gerekmeyecektir. Ancak bunu yalnızca kendi kişisel bilgisayarınızda yapmanızı öneririz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz