Wattpad Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Wattpad Hesap Silme

Wattpad Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Wattpad, 2006 yılında kurulmuş, dünya çapından ünlü bir hikaye keşfetme ve paylaşma hizmeti vermekte olan bir platformdur. Ücretsiz olan Wattpad uygulaması ile yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Daha sonra da edindiğiniz arkadaşlarınızın hikayelerini okuyup, oylama yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama ile kendi hikayelerinizi de başka insanlarla paylaşma olanağı yakalamış olursunuz.

Wattpad kullanıcılarının yarısı Amerika’dandır. Wattpad uygulamasının en çok kullanıldığı dört ülke arasında Türkiye de yer almaktadır. Uygulamanın çok kullanıldığı diğer ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Filipinler’dir. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Wattpad uygulaması kolay bir arayüze sahiptir.

Wattpad uygulamasına bir kullanıcı ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Uygulama içinde kullanıcı profilinizi düzenleyebilir, dil seçeneğini de uygun bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Uygulama üzerinden istediğiniz kategoride hikayelere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Oluştur seçeneği ile de kendi hikayenizi de ekleyebilirsiniz. Bu nedenle pek çok kişi için de avantaj oluşturuyor. Olumlu özelliklerinin yanında bazı kullanıcılar herhangi bir sebep ile Wattpad hesap silme işlemini yapmak isteyebilirler. Böyle bir durumda yapılması işlemler oldukça basittir. Yazımızın devamında Wattpad hesap işleminin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağız.

Wattpad Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Wattpad hesap silme işlemini yapmak isteyen kullanıcılar öncelikle Wattpad hesaplarına giriş yapmalılar. Bunun için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Link üzerinden uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan kullanıcı adınızın yazdığı yere tıklayın. Hemen ardından aşağıdaki ekran resminde gördüğünüz gibi seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneklerden “Ayarlar” kısmına tıklayın.

wattpad-ayarlar (1)

Ayarlar seçeneğine girdikten sonra karşınıza bilgilerin yer aldığı ya da bilgilerinizin girilmesi istenen bölüm gelecektir. Wattpad hesap silme işlemini yapmak istiyorsanız bunun altında bulunan Hesabı Kapat butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Hesabı Kapat butonuna tıkladıktan sonra tüm sosyal paylaşım sitelerinde olan hesap kapatma nedeni sorulmaktadır. Wattpad hesap silme nedeninizi size en uygun seçeneğe göre işaretleyiniz. Wattpad hesap silme işleminde ayrılma nedeni olarak karşınıza çıkacak seçenekler şu şekildedir:

  • Kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum
  • E-Posta adresimi değiştirmek istiyorum
  • Wattpad’den çok sayıda e-posta alıyorum
  • Hesabım ile ilgili bir sorun var
  • Diğer

Bu seçeneklerin hemen altında da Wattpad deneyiminin daha iyi olması için ne yapılabileceğine dair bir spru bulunmaktadır. Bu bölüme de görüşünüzü belirtebilirsiniz.

Bu şekilde ilgili alanları uygun bir şekilde doldurduktan sonra altta bulunan “Evet, eminim. Lütfen hesabımı kapatın.” seçeneğini işaretleyiniz.

Son olarak da Wattpad uygulaması sizden hesap şifrenizi onaylamanızı istemektedir. Şifrenizi dikkatli bir şekilde girerek Hesabı Kapat butonuna tıklayarak Wattpad hesap silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Wattpad hesap silme işlemini yaptıktan sonra sitenin ana sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu durumda hesabınız tamamen kapanmış olur. Eğer hesabınızın Google vs gibi arama motorlarında çıkmasını istemiyorsanız uygulamadaki Ayarlar menüsünden Gizlilik Ayarlarını düzenleyip, hikayenizi gizlemeniz gerekmektedir. Wattpad hesap silme işleminden yaklaşık 1 hafta süre sonunda hesabınız arama sonuçlarından da kaldırılacaktır.

Wattpad Hesabına Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. asdfghjk dedi ki:

    bilgisayardan watpade herhangi bir giriş yapamıyorum bilgilerimi giriyorum fakat oturum başlatmıyor yardm ederseniz sevinirim

Yorum Yaz