WebMail Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

WebMail Şifremi Unuttum

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar çoğu işini internet üzerinden yapar hale geldi. Resmi belgeleri ve aynı zamanda istediğiniz büyüklükteki dosya paylaşımını artık çok kısa bir süre içerisinde internet üzerinden yapabilirsiniz. Büyük boyutlara sahip olan dosyalarınızı mail adresiniz aracılığı ile istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Web mail istediğiniz herhangi bir elektronik postayı, dosyayı ya da resmi belgeyi karşı tarafa gönderebileceğiniz online bir sistemdir. Web mail aynı zamanda bilgisayara kurulumunu gerçekleştirmeden de, her bilgisayardan kolayca ulaşabileceğiniz bir mail alanıdır. Web mail alanından istediğiniz maillerinizi inceleyebilir ve mail gönderebilirsiniz. Gereksiz mail alanındaki elektronik postalar silinmeli ve bu alanda yer alan mailleriniz kendi bilgisayarınızda Outlook gibi programların kullanılarak alınması gerekir. Yazımızın devamında Webmail’in nasıl kullanıldığını ve WebMail Şifremi Unuttum sorununu nasıl çözeceğinizi öğrenebilirsiniz.

WebMail Nasıl Kullanılır?

Webmail alanını tüm internet kullanıcıları çok rahat bir şekilde kullanabilir. Özellikle kurumsal firmaların yazışma ve aynı zamanda dosya alım, gönderim gibi işlemler için WebMail alanını kullanmayı daha çok tercih ederler. Firmalar günümüzde daha çok internet sayfası oluştururken, bu alanda yer alan iletişim kısmındaki Gmail, Hotmail ve Yahoo gibi mail servisleri bulunmaz. Bu tür mail servisleri yerine şirketler info@SİTEİSMİ gibi kendi firmalarının uzantısının yer aldığı mail adresini iletişim kısmına eklemeyi tercih eder. WebMail sistemini kullanmak isteyen bireyler, bu alana üye olmaları gerekmektedir. İlk olarak üye olma ekranında yer alan mail adresinizi, şifrenizi belirlemeniz ve sisteme aktarmanız gerekmektedir. Belirlediğiniz mail adresi ve şifrenizi sisteme aktardıktan sonra kaybet butonuna bastıktan sonra üyelik işleminiz tamamlanmış olur.

Webmail Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

İnternet kullanıcılarının çok fazla başına gelen durumlardan birisi de şifre unutmadır. Eğer şifrenizi kaydetmediyseniz, her internet sitesi üyeliği için aynı bir şifre belirlemediyseniz ve üye girişinin altında yer alan beni hatırla butonuna tıklamadıysanız şifrenizi unutmanız çok normal bir hale geliyor. Çünkü yapmanız gereken farklı işlerin arasında belirlemiş olduğunuz şifreyi hatırlamanız çok zor. Bu tür şifre unutma durumu için her internet sitesinin şifre işlemleri kısmı yer alır. WebMail Şifremi Unuttum problemiyle karşı karşıya gelen kişilerin kullanmakta oldukları Plesk Panel ya da Control Paneline giriş yapması gerekiyor. Ardından bu panelde yer alan e posta hesapları bölümüne gelerek şifresini unutmuş olduğunuz hesabınızda yer alan “Şifre Değiştir” yani “Change Password” bağlantısına tıklayarak kendinize yeni bir şifre belirliyorsunuz. Panel girişi gerçekleşmiş olduğu için sistem sizden bir önceki şifrenizi girmenizi talep etmeyecektir. Bu yol sayesinde hangi webmail hizmetini kullanıyor olursanız ol WebMail Şifremi Unuttum probleminden kolaylıkla kurtulabilir ve kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz